Bílí Tygři utrpěli další porážku

Date of publication Author Jindřich Rosička

Liberečtí Bílí Tygři pokračují i po dnešním zápasu s HC Energií Karlovy Vary, se čtyřmi body v tabulce. Domácí se od začátku pouštěli do útočení a v obraně tím vznikaly mezery, které hosté dokázali dokonale využívat. Energie daleko lépe bruslila a rozehrávala. Naproti tomu domácí byli v útoku prakticky neškodní, šance měli jen zřídka. I když se Liberec ke konci zápasu zlepšil, dohnat soupeřův gólový náskok svěřenci trenéra <b>Jandače</b> (viz. foto)nedokázali. Vítěznou branku energetiků vstřelil Jan Alinč.

6. kolo, pátek 26. září 2003
1:3
(0:3, 1:0, 0:0)

Branky: 39. Verčík - 7. Petr Kumstát (Alinč, F. Ptáček), 9. Alinč (Galvas), 12. Netík (Bacul). Rozhodčí: Havlík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2031

Falta (12. O. Svoboda) - Čakajík, J. Moravec, Šmíd, Jiruš, J. Nedvěd, Jakeš, od 24. navíc Holub, Krstev - Kropáč, M. Straka, S. Procházka - Rozsíval, Plodek, Korhoň - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Pabiška, Musil, M. Hájek

HC Energie Karlovy Vary

Pejchar - F. Ptáček, Galvas, Bauer, Rodin, Vantroba, Krajíček - Němčický, Skuhravý, L. Svoboda - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - Netík, Bacul, Košťál - Bednařík, Pavliš, Kraus

Utkání začalo ve velice rychlém tempu. Tygři bruslili hodně dopředu a první minuty se hosté nestíhali bránit. Otevřená, velmi útočná hra domácích skýtala pohledný hokej, ale zároveň mezery v jejich obraně. V sedmé minutě takové mezery využil Kumstát. Navíc o necelou minutu později si najel před modrou po levé straně Alinč, kam dostal přihrávku z druhého křídla a ujel domácím bekům. Falta pro něj nebyl překážkou, a tak hosté měli po devíti minutách hry náskok dvou branek. Liberečtí jako by najednou přestali hrát, a tak nedokázali odvrátit psychický i herní vzestup hostí. Útlum hry Tygrů byl zřejmý. Potvrdil ho již o necelé tři minuty později Tomáš Netík střelou z otočky po přihrávce Bacula a Faltova síť se vlnila potřetí. To již Falta dle trenéra domácích p. Jandače nemohl unést, a tak ho Svoboda vystřídal. V 16. minutě dokázali Tygři opět vystrčit drápky, a to když po buly v útočném pásmu vystřelil Nedvěd a Holub se ještě pokoušel z pravé strany branky dorážet. V poslední minutě Karlovarští opět tlačili a měli i několik hezkých šancí, jako např. kanonádu pěti střel za sebou od Galvase, Vantroby a Krajíčka. Další branka však již nepadla, a tak první třetina skončila pro domácí velice nehezky 0:3.

Do druhé části domácí vstoupili nabuzení a zřejmě rozhodnuti skóre minimálně srovnat. Tuto myšlenku jim však překazilo vyloučení domácího hráče již po 18 vteřinách hry. Ve 23. prověřil Svoboda svého jmenovce prudkou střelu z mezikruží, ale gólman domácích svůj tým podržel skvělým zákrokem. Ve 26. minutě Čakajík zavezl kotouč do pásma a pálil přes obránce hostí, Pejchar však byl pozorný a kotouč vyrazil. Po dvou minutách nahazování kotouče z jedné strany na druhou, kdy ani jeden ze soupeřů nemohl proniknout obranou druhého, se přece jenom jednoho nahozeného kotouče vlevo za brankou zmocnil Musil, který ho přiklepl přímo za branku Hájkovi, ten Pabičkovi, který si najížděl před branku, ale Pabiška dostal nahrávku blízko před Pejchara a tam již nemohl nic vymyslet. Hezkou akci také předvedl Novák po Kašpaříkově přihrávce, kdy se snažil obhodit Pejchara, který si lehl na zem a trochu se štěstím zastavil kotouč v cestě do branky. Také Čakajík s Kropáčem se vytáhli před domácím puklikem, když po kombinaci mezi sebou Kropáč z levé strany před brankou přihrával Strakovi na stranu druhou, ale přihrávku zachytil jeden z obránců hostí, který také kotouč z otočky vyhodil. Převaha domácích pokračovala i nadále. Jiruš přešel po levé straně modrou, předal puk do tandemu Korhoňovi, který vystřelil z první a když Pejchar vyrazil kotouč jen před sebe, snažil se ho ještě dorážet Plodek. Gólman hostí nakonec situaci zvládl. Konečným potvrzením výše zmiňované převahy byla ale až branka Verčíkova, který po nahrávce Jiruše dokázal na dvakrát Pejchara k radosti domácích fanoušků překonat. V poslední minutě navíc fauloval Vantroba, a tak domácí měli ještě šanci přesilové hry.

Na začátku závěrečné třetiny byl vyloučen Čakajík za nedovolenou hru vysokou holí, ale hosté nedokázali přesilovku správně rozehrát a neměli v ní vážnejší šance. Ve 45. minutě se konečně rozeznělo i domácí publikum, když Plodek najel zpoza branky před Pejchara, ale ten kotouč zastvavil holí a navíc Plodka "sroval" obránce hostí. Ve 47. minutě Krstev přihrál na modrou čáru Kropáčovi do brejku, ten však stál za modrou čárou, a tak z toho bylo pouze postavení mimo hru. O dvě minuty později se u mantinelu "pošťuchovali" Bauer a Korhoň a rozhodčí je oba poslal na trestnou lavici. Plodek se opět natlačil zpoza branky před Pejchara a dokonce pálil do růžku, ale Pejchar se nenechal zaskočit a předvedl nádherný zákrok lapačkou. Také Straka se vytáhl hezkou střelou, když dostal nahrávku mezi kruhy a z první vystřelil, ale branku netrefil. V 59. minutě se domácí nadechli k závěrečnému tlaku. Nedvěd a Novák pálili opakovaně od modré, ale domácí zapomněli na obranu, a tak když se vyhozeného kotouče u červené čáry ujal Pavliš ujel do brejku. Svobodu se snažil překonat blafákem na levou stranu, ten ho ale vychytal. Poslední minutu Tygři sevřeli hosty v jejich třetině, nedokázali si však vytvořit šanci, a tak když v čase 59:51 Bauer ukořistil kotouč a vyhodil jej přes všechny čáry, bylo rozhodnuto. Domácí již ztratili naději a poslední vteřiny již jen odevzdaně bránili.