Bílí Tygři utrpěli vítězství

Date of publication Author Radek Šenk

Domácí Bílí Tyři Liberec se představili před domácím publikem v matném výkonu. Díky brankám <b>Kašpaříka</b> (na snímku) a Procházky se sice ujali vedení, více toho v utkání ale nepředvedli. Prvoligové Ústí se snažilo a v závěrečném dějství dokázalo snížit na rozdíl jediné branky. Na víc to však nestačilo, vítězství proto zůstává ve městě pod Ještědem.

přát, úterý 02. září 2003
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 14. Kašpařík (Jech, Novák), 22. Procházka (Klimenta, Straka) - 45.Koudelka

O. Svoboda - J. Moravec, Kočí, Jiruš, Jareš, Holub, Čakajík, Vála - Hájek, M. Straka, Korhoň - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Jech, Kašpařík, V. Novák.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Zikmund - Pavlas, Skuhrovec, Drábek, Kasík, Kříž, Černý - Hodek, Koudelka, Kudrna - Buďa, Lipina, Sedlák - Čacho, Sýkora, Tvrzník - Polčík, Dragoun, Bašta.

Opatrný vstup do utkání byl patrný na obou stranách. V 2. min. sice zahrozil domácí Procházka, brankář Zikmund byl však na místě. Podobně to poté zkusili hosté z Ústí nad Labem. Falta měl co dělat, aby vytěsnil střelu Lipinovu. To bylo na dlouhé minuty vše. Oba týmy spíše bojovali a tak se diváci ve Svijanské aréně mohli věnovat novinkám, které se týmu Bílých Tygrů dotýkají spíše v zákulisí. Odchod obránce Jiřího Šlégra, který s týmem jednal, ztroskotal a hráč odchází do zamoří. Také stavba nové arény, to jsou právě teď nejčastější témata v Liberci.

Vraťme se ale k hokeji. V 8. min. vybojoval puk Procházka a zpoza Zikmundovy branky ideálně předložil Plodkovi. Ten, ačkoliv osamocen, nabídnutou šanci nevyužil. Pak se svým důrazem představila dvojice Ústí Čacho - Sýkora, která si dělala před Faltou prostor. Domácí brankář však odolal. Ve 12. minutě putuje na trestnou lavici hostující Bašta. Kromě závaru v samém závěru přesilové hry se Bílým Tygrům příliš nedařilo. Plodek se opět nedokázal prosadit.

Na konci 14. min. se domácím poprvé daří vyzrát na obranu Ústí a Kašpařík posílá Tygry do vedení, když doráží střelu Novákovu. Situace se navíc ještě dohrává po hvizdu, neboť Kašpařík je sražen Sýkorou. To se nelíbí Novákovi, který Sýkoru krosčekuje a oba tak putují na trestnou lavici. Hostující útočník obdrží 2+2 minuty a Tygři hrají přesilovku. V ní se nedokáží více prosadit a proto zůstává opět nevyužita. Do konce prvního dějství zahrozí ještě obrovitý Lipina, na stavu se však nic nemění.

Vstup do druhého dějství vychází lépe domácím Bílým Tygrům. Na začátku 22. minuty si najede před branku Procházka a o pravou tyč ústecké branky skóruje. Výbornou přihrávkou ho vybídl Klimenta a pro pardubického odchovance není problém rozsvítit červené světlo za Zikmundem podruhé. Hned v zápětí střílí nebezpečně Jiruš, ústecký brankář je tentokrát na místě. V 26. min. sevře hostující třetí pětka Liberec ve vlastní třetině a obrana Bílých Tygrů se vysvobodí jen za cenu zakázaného uvolnění. Z tlaku Ústí vyzní nejlépe Baštova střela, Falta je však připraven. V další přesilové hře, kterou prvoligový tým domácím nabídne, plyne opět nebezpečí z hole Plodka. K němu, jakož i Novákovi, je však štěstěna v dnešním utkání nakloněna zády. Ani ze své třetí dobré šance nedokáže na Zikmunda vyzrát. Pak se na ledě jiskří, když nepotrestaný faul na domácího útočníka trestá Jiruš. Za to je ale samozřejmě potrestán a putuje za katr. Šanci Ústečtí, naopak je za nesportovní chování vyloučen Zikmund. Osobní trest za něj odsedí Drábek.

Poslední dějství je ve znamení boje. Neurovnaný hokej má daleko ke spokojenosti diváků. Ústí se snaží a vykřesá jiskřičku naděje. Ve 45. minutě ujíždí Koudelka, jeho střelu Falta sice kryje, domácí obránce Moravec, atakující ústeckého útočníka, ale doplachtí do tygří branky i s domácím brankářem a proto je gól uznán – 2:1. Pak se prosazuje Lipina s Dragounem, jeho střelu Falta vytěsňuje vyrážečkou nad břevno své branky. Zkouší to také Václav Novák, ani jeho dvě střely následující v těsném sledu si nedokáží najít cestu mezi tři tyče. Bílí Tygři dohrávají utkání mezi oběma modrými čarami, daleko na dostřel své branky.