Bílí Tygři v generálce na extraligu porazili Lužické Lišky

Date of publication Author Petr Schultz

Weisswasser/Liberec – V posledním testu před nadcházejícím extraligovým ročníkem se Bílí Tygři představili v Horní Lužicky, kde si to rozdali s tamními Liškami. Severočeši se ujali jako první vedení, ale domácí celek dokázal duel otočit. Od druhé periody už to byli ale Tygři, kdo diktoval tempo hry. Díky čtyřem brankám v řadě nakonec porazili Weisswasser hladce 5:2.

přát., neděle 09. září 2012
2:5
(2:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Müller, 15. Tarasuk (McKnight) – 10. Krejčík (Čutta), 33. Čakajík (Bulíř), 33. Špaček (Jánošík), 42. Dušek (Vantuch), 58. Bárta (Nedvěd, Kica). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1466. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

Lausitzer Füchse Weiswasser

Boutin - Klenner, Burlin, Müller, Lavallee, Neumann, Wartenberg - Kjargaard, McKnight, Fischer - Gare, Tarasuk, Geiseler - Heyer, Götz, Lehnigk - Herm, Mieskowski, Schümann.

Pinc (30. Vošvrda) – Výtisk, Čakajík, Derner, A. Jánošík, Havíř, Cebák, Holub – Filippi, Dušek, Netík, Nedvěd, Bulíř, Galamboš, Bárta, Kica, R. Vlach, Krejčík, Vantuch, Špaček.

Bílí Tygři se v posledním testovacím zápase před extraligou představili v Horní Lužici, kde je přivítaly v tamní hale Fuchsbaum Lišky. Místo Liberce měla původně hrát v tento den s Weisswasserem Kodaň, ta ale duel odřekla, a tak byl přizván severočeský celek.

Ten nezačal duel zrovna nejlépe. Už ve druhé minutě totiž Lišky notně prověřily brankáře Pince. Hra se vyrovnala po pár minutách a v polovině první části hry vidělo natěšené publikum, které čekalo hlavně na Petra Nedvěda, první gól. K jejich smůle ale inkasoval domácí brankář Boutin. Přesně pálil Lukáš Krejčík - 0:1.

Severočeské vedení trvalo něco málo přes minutu. Rychlou odpověď si pro ně připravil Richard Müller - 1:1. Bílí Tygři byli lepší, ale paradoxně gól daly Lišky. Do rychlého brejku se dostal Steven Tarasuk a poslal svůj celek do vedení – 2:1.

I ve druhé třetině šlapali Severočeši pořádné do pedálů, ale Boutin v brance Weisswasseru byl bezchybný. Přesně v polovině duelu Bílí Tygři prostřídali brankáře a Marka Pince nahradil v modrém půlkruhu Tomáš Vošvrda.

Tento tah nakonec zapůsobil na Bílé Tygry jako vítězný elixír. Už v čase 32.33 bylo totiž srovnáno z hole Martina Čakajíka a po necelých dvaceti vteřinách český tým už vedl zásluhou Daniela Špačka – 2:3. V závěru periody mohl zvýšit náskok modrobílých Galamboš, ale Boutin se tentokrát vyznamenal.

Vstup do závěrečné periody vyšel Liberci náramně. Už po dvou minutách propálil kanadského brankáře ve službách druholigového německého klubu Antonín Dušek - 2:4. Ve 48. minutě museli Bílí Tygři poprvé a také naposledy na trestnou lavici. Weisswasser početní výhodu nevyužil.

Téměř tisíc pět set fanoušků se dočkalo další branky v závěru duelu. V čase 57:26 přihrál Nedvěd Michalu Bártovi a ten zakončil přesně – 2:5. Bílí Tygři tak poslední duel před extraligovým ročníkem zvládli a aktuálně mají z posledních tří utkání parádní bilanci tří výher.