Bílí Tygři vstoupili do sezony vítězně, Petr Šachl se uvedl dvěma góly

Date of publication Author Jiří Beníšek

Berounští Medvědi byli prvním týmem, který otestoval připravenost Bílých Tygrů na nadcházející sezonu v extralize. Na sezonu, kterou opět poznamená zámořská NHL a to tím, že se po roční pauze znovu rozjede. Týmy tak přijdou prakticky o všechny posily, kterými disponovaly v loňské sezoně. První přípravný zápas byl především o hledání optimálních dvojic a trojic. <P>

přát., pátek 29. července 2005

Branky: 19. a 25. Šachl, 46. Plodek, 60. Novák - 33. Horčička. Vyloučení: 7:5, bez využití. Diváků: 100.

Medvědi Beroun 1933

Valent - Vaněček, Lukačevič, Kašák, Sláma, Míka, Filip,Link, Lichtenberg - Besser, Šinágl, Tvrzník, Borovanský, Eiselt, Křesťan, Horčička, Hlávka, Novotný, Pajič, Pabiška, Jech.

Falta - Krstev, Nikolov, Richter, Hanzlík, Holub, Jiruš, Ovčačík, Moravec - Rozsíval, Šachl, Tomajko, Vaic, Podkonický, Novák, Klimenta, Plodek Procházka, Paič, Vampola, Víšek.

V brance Bílých Tygrů se představil Pavel Falta, kapituloval pouze jedenkrát. Obrana před ním tedy pracovala spolehlivě, přestože se složení obranných dvojic měnilo i během zápasu. Příchodem Nikolova a Richtera a návratem Krsteva z Českých Budějovic došlo k velkým změnám a trenéři musí znovu hledat složení obran. Oproti loňské sezoně tu totiž není Modrý, Fischer, Duben a Jareš.

Martin Richter (zcela vlevo) je jednou z obranných posil Bílých Tygrů, bedlivě ho sleduje Ľubomír Vaic

Útoky nastoupily také v jiném složení, než loni, i když například osvědčená dvojice Vaic – Podkonický zůstala pohromadě. V průběhu zápasu trenér Paleček sestavou míchal i v útocích a hledal optimální složení jednotlivých formací.

Vítězství v tomto přípravném utkání nelze v žádném případě přeceňovat, přesto je příjemné vstoupit do sezony vítězně.

Trenéra Palečka jsme požádali o krátké zhodnocení zápasu.

“Zápas měl ryze přípravný charakter, do Berouna jelo pět pětek a vždy jedna z naší strany hrála za Beroun. Díky tomuto kroku jsme mohli vidět v akci celý tým, všichni hráli. Kazem utkání byla špatná viditelnost, na stadionu byla místy dost hustá mlha. Přesto utkání splnilo svůj účel, šlo nám hlavně o to, abychom vyzkoušeli různé varianty složení dvojic a trojic.“

Střelecky se prosadil Petr Šachl, autor dvou branek, který před totuo sezonou přišel ze švédského Brynäs IF. Jak viděl on svoje první utkání v „tygřím“ dresu?

“Hrálo se mi dobře, nastoupil jsem v útoku s Patrikem Rozsívalem a Honzou Tománkem. Hrál jsem centra, jak jsem byl zvyklý ve Švédsku. Myslím, že nám to docela šlapalo, vyhověli jsme si. Oba góly jsem dal po velmi pěkných přihrávkách od kolegů z útoku, jednou mi nahrával Honza, jednou Patrik. Vzhledem k tomu, že jsme ve fázi přípravy a trenéři hledají optimální složení útoků i obran, je docela možné, že v dalším utkání budu hrát s někým jiným. Tak už to chodí, je to na začátku sezony obvyklé. Fyzicky jsem se cítil velice dobře, jen mi stejně jako ostatním vadilo veliké vedro a také mlha v hale, to bylo nepříjemné. Celkově jsem ale spokojený.“

Petr Šachl byl v Berouně těsně strážen, jak je vidět na snímku, přesto se dvakrát gólově prosadil

Stejně jako v celé loňské sezoně, i letos do prvního přípravného zápasu naskočil na led s kapitánským "céčkem" Václav Novák. Také on si trochu posteskl nad mlhou, která halila berounský stadion.

"Byl to první zápas v nové sezoně, bylo velké vedro, také mlha nad ledem nebyla zrovna příjemná. Ale jinak to bylo solidní utkání, Beroun bude mít silný tým, žádný snadný soupeř to rozhodně nebyl. Navíc bylo znovu zavedeno pravidlo o červené čáře, takže musíme zapracovat na taktice. Máme za sebou týden tvrdých, dvoufázových tréninků, takže ten herní projev není ideální, ale věřím, že se to postupně srovná a hlavně zlepší. Musíme na tom pracovat."

Václav Novák (vzadu za rozhodčím) nastoupil v útoku splečně s Andrejem Podkonickým a Ľubomírem Vaicem, tedy stejně, jak v loňské sezoně dohráli play-off.

Foto: © Josef Kardoš

přát., pátek 29. července 2005