Bílí Tygři vydřeli prodloužení, extra bod zůstává ve Znojmě

Date of publication Author Josef Šebesta

Hráči Liberce v odloženém utkání ve Znojmě dokázali vydolovat bod po nerozhodném stavu v normální hrací době. Bílí Tygři vytěžili maximum z první třetiny, když se ujali dvoubrankového vedení. To ale nedokázali udržet a za delší konec tahalo naopak Znojmo, které otočilo na 3:2. Necelé dvě minuty do konce normální hrací doby se podařilo <b>Janu Plodkovi</b> (viz. foto) vyrovnat, v prodloužení pak rozhodl Křetínský o tom, že bod na víc zůstane ve Znojmě.

3. kolo, úterý 23. září 2003
4:3p
(1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Pardavý (Havíř, Haman), 24. Uram (P. Pucher, Barus), 37. P. Pucher (Uram, Barus), 62. Křetinský - 11. Kašpařík (Rozsíval), 11. Jiruš (Hájek), 58. Plodek. Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4600.

Orli Znojmo

Duba - Havíř, Soudek, Benák, Křetinský, Snopek, Kudělka, Mojžíš, Němeček - Uram, P. Pucher, Barus - Procházka, Ludvík, Erat - Pardavý, Haman, Rataj - Plášek, Hradecký, Mareš.

O. Svoboda - J. Moravec, Čakajík, Jiruš, Krstev, Jareš, Nedvěd, Holub, Šmíd - Kropáč, Straka, S. Procházka - Verčík, Plodek, Korhoň - V. Novák, Kašpařík, Rozsíval - Pabiška, Musil, M.Hájek.

Domácí Orli měli přímo raketový vstup do utkání, když hned z první akce rozezvonil Barus tyč Svobodovy branky. V další šanci se objevila opět první pětka vedená Peterem Pucherem. Tlak navíc mohla ještě umocnit přesilová hra, do které se Znojmo dostalo po vyloučení libereckého obránce Holuba. Oslabení však sehráli Bílí Tygři na výbornou, Znojmo dokázalo pouze jedinkrát vystřelit na svého bývalého spoluhráče Oldřicha Svobodu.

V polovině první části dali o sobě více vědět také Liberečtí. Ti nejprve zahrozili s nově utvořenou trojicí Korhoň-Plodek-Verčík, hned v zápětí, na ukazateli běžela 11. minuta, udeřil Kašpařík - 0:1. Ten svou brankou rozpoutal dvouminutové střelecké hody. O třináct sekund později zvýšil po Hájkově vyhraném buly střelou pod víko Dubovy svatyně Jiruš na 0:2. S domácími to nevypadalo vůbec dobře, jenže chvilková nepozornost na straně Liberce znamenala branku, když Havířovu střelu tečoval Pardavý - 1:2. O nadějné dvoubrankové vedení přišli Tygři velmi brzo. Série vyloučených hráčů i nadále pokračovala, nutno podotknout, že trestáni byli pouze svěřenci trenéra Jandače. Nejprve se šel uklidnit Hájek a po něm za faul loktem i střelec jediné branky v utkání s Kladnem, Slovák Rudolf Verčík. Velkou šanci v samotném závěru první třetiny měl na své holy domácí Snopek, Svoboda byl však proti.

Vstup do druhé části hry měli tentokrát lepší hokejisté Liberce. Kapitán Straka se snažil dorazit střelu Kropáče, Duba byl na místě. Nápor hostujícího týmu pokračoval a zvýšit mohl Václav Novák. Jenže jak již to tak chodívá, bouřka se přehnala a zahřmělo na druhé straně. Jako blesk z čistého nebe udeřila slovenská letka s Barusem na levém křídle. Běžela 24. minuta a skvělou kombinaci zakončoval do prázdné branky Uram, Svoboda neměl nejmenší šanci - 2:2. O minutu později se k první přesilové hře dostali také Liberečtí, vyloučen byl Plášek. Jejich snažení však vyšlo zcela naprázdno, Znojmo jim toho moc nedovolilo. Oba týmy předváděli v této fázi utkání rychlý kombinační hokej, který se divákům musel líbit, domácí navíc proměňují další z akcí první formace v branku. Uram si s tentokrát vyměnil s Pucherem pozice, předložil mu ideálně mezi kruhy a kapitán prostřelil Svobodu potřetí. Rozhodčí Bolina si po několika sporných verdiktech vysloužil pískot diváků, samotní aktéři utkání na ledě se nestačil jeho výrokům divit.

Do třetí třetiny nastoupili oba týmy velmi opatrně, první šance se naskytla domácím Orlům, když byl za držení vyloučen Valdemar Jiruš. Liberec odolal, podržel ho brankář Svoboda, který nedovolil ani ve čtvrté přesilové hře Znojma první formaci skórovat. Ta dokonce strávila celé své střídání v obranném pásmu Bílých Tygrů. Vyrovnaná partie pokračovala šancí Korhoně, následně i přesilovou hrou, mladý Duba ale odolával. Domácí mohli navíc zvýšit po úniku Puchera.

Liberec nechtěl odjet ze Znojma na prázdno, po porážkách doma se Zlínem a na Kladně, by svěřenci trenéra Jandače ztráceli kontakt s nejlepší osmičkou a to si nemohou, pokud chtějí do play-off, dovolit. Odpovědnost na sebe tedy vzal Jan Plodek, který po přihrávce Korhoně překonal Dubu nádherným blafákem a poslal utkání do prodloužení. V něm po necelých dvou minutách hry chladnokrevně zavěsil Křetínský a rozhodl o tom, že extra bod zůstane ve Znojmě.