Bílí Tygři zdolali Mladou Boleslav v prodloužení, vítěznou branku vstřelil Filippi

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Ke 26. kolu letošního ročníku Tipsport extraligy ledního hokeje přijeli pod Ještěd nováčci nejvyšší soutěže z Mladé Boleslavi, a to poprvé od baráže sezony 2012/13. Oba týmy vstřelily své první branky už ve druhé minutě, pak se ale čekalo na další trefy až do posledních chvil prodloužení, kdy o osudu bonusového bodu rozhodl Tomáš Filippi.

26. kolo, neděle 30. listopadu 2014
2:1p
(1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Šimek (Filippi), 65. Filippi – 2. Lenc (Loskot). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, navíc Víšek (LIB) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 412. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Lašák – Šimek, Výtisk, Vitásek, Voráček, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Urban – Vlach, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Kica, Jass, Víšek.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Vidmar, Hruška, Kučný, Žabka, Čermák, Trška – Mikulík, Musil, Klimenta – Hyka, Loskot, Lenc – Látal, Vrbata, Pacovský – Jarůšek, Kubica, Pabiška – Volf.

Poprvé po více než devatenácti měsících zavítali pod Ještěd rivalové Bílých Tygrů z Mladé Boleslavi, kteří se jako nováčci uvedli v extralize poměrně dobře a před zápasem s Libercem okupovali devátou příčku tabulky. Do duelu navíc vykročili lépe, když Jána Lašáka už ve druhé minutě překonal Radan Lenc, jehož střela zpoza clony našla síť – 0:1.

Bílí Tygři našli perfektní odpověď a už po třiceti sekundách bylo skóre vyrovnané, když se Radimovi Šimkovi povedlo ukrytou ránou od pravého mantinelu překonat Davida Ritticha – 1:1. Po zbytek třetiny už gól nepadl, ale jak Jakuba Valského, tak Petra Vampolu vychytal strážce boleslavské svatyně.

Zpočátku druhého dějství měli domácí lehce navrch, čehož chtěl využít Martin Bartek, který v rohu mladoboleslavského pásma získal kotouč a sám se propracoval až před Rittichovu klec, jenže jen těsně minul horní růžek. Na to Středočeši odpověděli samostatným únikem Tomáše Hyky, jenž obral o puk Tomáše Urbana, ale pak jen nastřelil boční síť.

Po faulu Jana Víška, jenž byl sudími potrestán dvěma minutami a osobní desítkou, dostali hosté velkou příležitost v přesilovce. Tu přetavili v povedenou kombinaci, na jejímž konci stál Milan Mikulík, ale jeho téměř jasnou trefu vytáhl hokejkou Lašák. Po zbytek třetiny už žádné větší šance klání neozdobily, a tak jeho piknatnost udržovala jen tvrdost typická pro tuto rivalitu.

Duel byl i nadále vyrovnaný ve třetí třetině, která však nabídla více šancí na straně Liberce. V sedmačtyřicáté minutě vybídl Valský ke střele z blízkosti Tomáše Filippiho, jehož projektil však zamířil mimo. O chvíli později zahrozili pohlednou kombinací Vampola s Urbanem, ránu druhého jmenovaného však zlikvidoval pozorný Rittich.

Pět minut před koncem dvacetiminutovky zahrozil Petr Jelínek, který skočil po puku poté, co Rittich vyrazil projektil Valského. Ve zbytku základní hrací body však ani jeden z gólmanů už nekapituloval, a tak se šlo do prodloužení.

V tom se do šancí dostaly obě strany, ale až půl minuty před jeho koncem se radovali Severočeši. Tomáš Filippi si našel prostor v mezikruží a nádhernou střelou vymetl šibenici boleslavské klece – 2:1.

Milan Černý
„Jsme rádi, že jsme v tomhle úporném zápase našli ještě pár sil v tom prodloužení a máme radost z těch dvou bodů. Klukům nemůžeme vytknout nic z věcí jako je bojovnost nebo nasazení, protože to byl dnes klíč k vítězství.“

Jan Vidner
„Dnes musím použít slova našeho filozofa Mariána Jelínka. Nespokojená spokojenost. Předvedený výkon hráčů byl sympatický, nechybělo nasazení ani srdce. Ne nadarmo se říká, že největší sval je srdce. Bohužel jsme dostali až příliš brzy ten vyrovnávací gól. Mohlo to třeba skončit 1:0 a my bychom brali tři body, ale myslím si, že bod z Liberce je pro nás dobrý.“