Bílí Tygři zvýšili svůj náskok v čele tabulky

Date of publication Author Martin Novák

L i b e r e c - <b>Andrej Podkonický</b> pomohl dvěma přesnými trefami k dokonalému obratu nepříznivě rozjetého zápasu. Bílí Tygři tak po prohraném zápase s Třincem znovu najeli na víteznou vlnu.

29. kolo, sobota 02. prosince 2006
3:1
(0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 45. Pletka z tr. střílení, 51. Podkonický (Pletka), 57. Podkonický (Novák) - 19. Veselý (Toman). Rozhodčí: Reiber Brent (Švýcarsko) - Bláha Jaromír, Kalivoda František. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 841. Průběh utkání: 0:1, 0:0, 3:0.

Hnilička - Jiruš, Moravec, Kočí, Krstev, Zíb, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, Procházka S. - Hruška O., Pabiška, Jech. Trenéři: Mgr. Paleček, Čermák, Kapoun.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek - Gřegořek, Vágner, Toman, Posmyk, Kutlák, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Sailer, Nedorost, Šimánek - Veselý, Vak, Kotrla - Gulaš, Květoň, Hřebejk, navíc 41. Mertl. Trenéři: Jandač, Kupka

1. třetina

Domácí dostali po zbytečných faulech českobudějovických Hudce a Kotrly hned z kraje utkání výhodu dvojnásobné přesilovky. Výraznější šanci si však v jejím průběhu vytvořit nedokázali. Ta přišla paradoxně až ve chvíli, kdy již Českobudějovičtí byli v plném počtu. Podkonického střelu však pozorný Turek bez problémů vykryl. Zápas pak probíhal ve znamení urputných soubojů ve snaze o přechod do útočného pásma. Bílí Tygři nedokázali využít ani další nabídnuté početní výhody, byť se několikrát snažili Turka ohrozit střelami od modré a následnými dorážkami. Na jejím konci tak málem následoval trest, když se před Hniličkou náhle zjevil Šimánek, jemuž však ve střele pohotově zabránil domácí Jiruš. V 11. minutě se do vůbec největší šance hostů dostal Kotrla, který se ocitl sám před brankou. Ve skórování mu opět zabránil Jiruš. Právě Kotrla putoval o 2 minuty později na trestnou lavici za nedovolené bránění. Ani čtvrté přesilovky ale Liberečtí nevyužili. Jak nakládat s přesilovkami museli domácím předvést hosté při své první početní výhodě, kdy se v závaru před Hniličkovou brankou dopustil faulu Rýgl. V čase 18:18 si do útočného pásma zajel Veselý a švihem schovaným pod nohy libereckého hráče poslal České Budějovice do vedení – 0:1. Liberečtí se snažili v závěru utkání Budějovické uzavřít v obranné třetině, ale k vyrovnání jejich snaha nevedla.

2. třetina

Druhé dějství opět začalo vyloučením, tentokrát však na liberecké straně. Hosté si dokázali připravit několik dobrých střeleckých pozic, ale buď jim stál v cestě Hnilička, nebo jednoduše branku netrefili. Na konci 25. minuty se po chybě liberecké obrany se v obrovské šanci ocitl Hudec, který se dostal do samostatného nájezdu na Hniličku. Jeho střela však našla pouze připravenou lapačku libereckého gólmana. Bílí Tygři se začali tlačit do útočné třetiny, ale jejich snaha se většinou tříštila o hráz jménem Turek. Ve 28. minutě pronikal do budějovické útočné třetiny Šimánek. Toho se nedovoleným způsobem snažil zastavit liberecký Zíb, který tak putoval na trestnou lavici. Bílí Tygři však oslabení sehráli velice aktivně a tak Mountfield musel paradoxně více než na útok pomýšlet na obranu. Nakonec si Liberečtí dokázali vynutit faul a síly na ledě se tak srovnaly. Během následné, minutu a půl dlouhé přesilovky domácích si dokázali dobrou příležitost vytvořit Pletka a Procházka, ale ani jednomu z nich se skóre srovnat nepodařilo. Ve zbývajících minutách druhé třetiny, které probíhaly ve znamení pozorných obran v čele s brankáři, dostali hosté celkem třikrát možnost zahrát si přesilovou hru 5 na 4. Liberečtí, poučeni z první třetiny, však pozorně bránili a když se už se útočníkům Českých Budějovic podařilo vystřelit na bránu, likvidoval jejich pokusy bez problémů domácí Hnilička. Minutu před koncem mohl skóre opět upravit českobudějovický Veselý, ale tentokrát jeho střela jenom orazítkovala tyč a Hnilička stačil puk před případnými dorážkami přikrýt lapačkou. Druhé dějství tak skončilo bez branek.

3. třetina

Závěrečná třetina začala 27 vteřin dlouhou dohrávanou přesilovkou Českých Budějovic, kterou však domácí bez problémů ubránili. Ve 42. minutě se před branku dokázal protáhnout Pletka. V těsném sevření hostujících obránců ale nedokázal přesně zakončit. Ve čtvrté minutě sevřeli Bílí Tygři své soupeře do spárů. Na branku se valila jedna útočná vlna za druhou, až si nakonec domácí v čase 44:45 za faul na pronikajícího Nováka vybojovali trestné střílení. To Pletka střelou mezi Turkovy betony s přehledem proměňuje – 1:1.
Ve 48. minutě byl vyloučen střelec vyrovnávajícího gólu Václav Pletka za držení protihráče. Do rychlého breaku se však dostal domácí Víšek, kterému v ohrožení branky zabránil jen obětavý zákrok Kutláka. Zbytek oslabení odehráli v útočném pásmu, popřípadě ve vlastní obranné třetině s pukem na svých hokejkách.
V čase 50:00 se do dalšího průniku dostal po přesné přihrávce Pletky liberecký Podkonický, který Turkovi nedal nejmenší šanci – 2:1.
Hra získala na tempu, přelévala se ze strany na stranu a jeden útok stíhal druhý. 9 minut před koncem třetí třetiny putoval na trestnou lavici liberecký Kočí. Hosté se usadili v obranné třetině Libereckých, ale recept na jejich obranu se jim nalézt nepodařilo. Hosté se snažili sevřít Bílé Tygry do kleští, ti jim však odpovídali bleskovými protiútoky. Po jednom z nich jen těsně minul levou tyčku Turkovy branky Procházka. V čase 46:22 se do dalšího průniku dostal znovu Podkonický, který bombou od modré propálil i do té doby vynikajícího Turka – 3:1.
Minutu a půl před koncem si trenér Jandač vyžádal oddechový čas, po němž jeho tým nastoupil do zbytku zápasu bez brankáře. Úporná snaha hostů však ke gólu nevedla a snad jen zázrakem půl minuty před koncem zápasu, kdy se před jejich prázdnou brankou objevila trojice libereckých hráčů, neinkasovali počtvrté. 1O vteřin byl ještě na straně domácích vyloučen Kočí za hákování, ale to již nemohla na výsledku zápasu nic změnit.