Bílým Tygrům stačil jediný gól, vítězství nad Kometou trefil Jiří Hunkes

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Bílí Tygři vyhráli třetí domácí zápas v řadě, liberečtí hokejisté si v posledním duelu před reprezentační přestávkou poradili na svém ledě s brněnskou Kometou. Severočechům stačil k radosti jediný gól, který vsítil už v první třetině obránce Jiří Hunkes. Pod úspěch se tučným písmem podepsal i brankář Marcel Melicherčík, jenž zneškodnil všechny střelecké pokusy soupeře a vychytal čisté konto.

18. kolo, neděle 03. listopadu 2013
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Hunkes (Bartek, Vampola). Rozhodčí: Lacina, Horák – Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:6, bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 782. Střely na branku: 25:33. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Průběh utkání: 1:0. Nejlepší hráči: Marcel Melicherčik – Marek Čiliak.

Melicherčík – Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Čutta, Čakajík, Šimek – Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Bulíř – Jass, Víšek.

HC Kometa Brno

Čiliak – Dujsík, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka – Zohorna, Čermák, Jakub Svoboda – T. Svoboda, Němec, Káňa – Dočekal, Hruška, Burian – Mrázek, Koreis, Holec.

Oba celky se před utkáním nacházely v naprosto odlišném rozpoložení. Liberec střídal výhry s porážkami a krčil se až na jedenáctém místě tabulky, Brno si naopak drželo stabilní výkonnost, která hráče z jihu Moravy vyšvihla až na druhou příčku.

Bílým Tygrům se sice na domácím ledě relativně daří, ale k první trefě měl bezesporu blíže soupeř. Už po několika vteřinách hry se těsně před brankovištěm zjevil Jakub Svoboda, jenže selhal a úspěšně si nevedl ani jeho spoluhráč Dočekal. Tomu stačilo pouze přehodit Melicherčíkův beton, ale kotouč netrefil ideálně.

Zato Severočeši ze své první příležitosti skórovali, obránce Jiří Hunkes se ovšem prosadil s velkou dávkou štěstí, když plachtící puk dostal za bezmocného Čiliaka hodně neobvyklým způsobem. Kotouč se po jeho střele vznesl do vzduchu a v síti zřejmě skončil po teči hostujícího Koreise, jemuž se černá pryž odrazila od přilby. Liberec si však musel na radost ještě počkat, gól totiž posvětil až rozhodčí u videa. Kometa měla v dalších minutách drobnou převahu, individuálním průnikem ale na opačné straně hřiště zahrozil domácí Filippi.

Urputný hokej pokračoval i ve druhé třetině. Severočeši mají statisticky mizernou obranu, jenže hostům se jí nedařilo přelstít. Po přihrávce Jakuba Svobody z mezikruží neuspěl ze spodní části kruhu další ze Svobodů – Tomáš, jehož zakončení Melicherčík krkolomně zlikvidoval. Nebezpečné parametry měl posléze i prudký švih Buriana zprava.

Při liberecké přesilovce se nenudil ani Čiliak. Okolo jeho klece kroužilo Nedvědovo komando a pokusem z úhlu se nakonec prezentoval Vampola. Brněnský brankář se ale stihl přemístit ke své pravé tyčce včas. A do střelecké listiny se nevryl ani Koreis, který z hranice brankoviště dorážel nepřesně.

Duel neměl úchvatné tempo, nicméně brankových příležitostí se rodil slušný počet. Ale gólem neskončilo ani přečíslení Bílých Tygrů. Tomáš Urban si vyměnil kotouč s Duškem a hostující gólman měl štěstí, že smolně neinkasoval po odrazu od brusle beka Žižky.

Třetí část se nesla v útočné aktivitě Komety, hosté měli navrch a ostřelovali Melicherčíka ze všech stran. Ovšem domácí muž s maskou sebevědomě tlumil jednu střelu za druhou. Radost překazil Koreisovi i Burianovi, jenž tečoval spoluhráčovu nabídku jen těsně vedle. V posledních minutách zkoušelo Brno i hru bez brankáře, ale domácí nejtěsnější možný náskok uhájili.