Blatného trefy zařídily výhru nad Mountfieldem

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V důležitém souboji dvanáctého s třináctým přivítali Bílí Tygři hráče Mountfieldu, a i když měli Severočeši skvělý vstup do utkání, byl k vidění nesmírně vyrovnaný zápas, který rozhodl útočník <b>Zdeněk Blatný</b>. Jeho dvě branky totiž Tygry doslova dotlačily ke třem bodům. Další důležitá bitva čeká liberecké hokejisty v neděli, kdy jedou na Kladno.

39. kolo, pátek 09. ledna 2009
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Blatný (Šachl, Bartovič), 1. Derner (Kašpařík, Pletka), 53. Blatný (Modrý) – 17. Gulaš (Frolo), 26. Frolo (Kůrka, Huml). Rozhodčí: Homola – Guth, Křivský. Vyloučení: 6:6, bez využití. Diváci: 5149. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 2:0,2:2,3:2

Stejskal - Žabka, Moravec, Zíb, Derner, Modrý, Holub - Podkonický, Kašpařík, Pletka - Šimánek, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Dušek, Pabiška.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek (1. Kovář) - Gregořek, Frolo, Vydarený, Toman, Jareš, Poživil - Hudec, Huml, Kůrka - Kotrla, Vak, Veselý - Gulaš, Bílek, Melichárek - Kuchejda, Mertl, Horák.

Kdo do Tipsport areny dorazil s menším zpožděním musel litovat, během první minuty totiž padly hned dvě branky. O tu první se už v jedenácté vteřině postaral Zdeněk Blatný, který využil závaru v brankovišti Jihočechů a doslova dotlačil puk za Turka. Druhá padla ve čtyřicáté vteřině, když po přihrávce Kašpaříka propálil od modré vše Lukáš Derner a svou první trefou v sezóně vyhnal Turka na střídačku. Zkušený gólman jistě nebude na své krátké působení v utkání rád vzpomínat.

Jeho spoluhráči se ale osmělili a na tragický začátek se snažili rychle zapomenout. Stejskal, který nahradil v liberecké brance Fikrta, musel zasahovat proti šancím Vaka a Kotrly. Obě mužstva si pak zahrála krátkou přesilovku pět na tři, i přes několik slibných šancí na obou stranách se skóre nezměnilo. Na třetí branku si tak diváci museli počkat až do sedmnácté minuty, ve které šikovně Milan Gulaš tečoval Frolovo nahození od modré a snížil na rozdíl jediné branky – 2:1.

Druhá část začala neuznanou brankou Kašpaříka a šancí Bartoviče. Domácí si pak ve čtyřiadvacáté minutě zahráli přesilovku, ta se jim ale vůbec nepovedla a naopak, když už hosté hráli v plném počtu, dokázali vyrovnat. Tomáš Frolo vyslal další střelu od modré a ta tentokrát již bez pomoci teče skončila až za Stejskalem. Vedení na stranu Severočechů mohl vrátit Šimánek, po přesném pasu Nedvěda ale branku minul. Další možnost Liberce měl pak po akci Pabišky s Klimentou Dušek, blízko před Kovářem ale kotouč nedokázal zvednout a brankář Mountfieldu si tak připsal další úspěšný zákrok.

Hokej se pak na několik minut z haly vytratil a až v závěru prostřední třetiny bylo k vidění několik zajímavých momentů. Asi nejblíže ke vstřelení branky byl Kůrka, který se po pěkné individuální akci dostal až před Stejskala, který jeho pokus betonem vykopl. Po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný a před třetí částí ještě nebylo zdaleka nic rozhodnuto.

Šancí Šachla s Blatným začala poslední dvacetiminutovka, v jejímž úvodu byli Liberečtí aktivnější. Dobrou příležitost měl i Nedvěd, Kovář ale hosty podržel. Pak se začalo hrát hodně opatrně a ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Důležitý moment přišel po konci domácí přesilovky v třiapadesáté minutě. Modrý vystřelil na Kováře, před kterým puk do tyče tečoval Zdeněk Blatný, a od zad jihočeského gólmana se kotouč odrazil do branky – 3:2.

Hosté se chvíli z obdržené branky otřepávali, nakonec si ale i díky faulu Zíba mohli vytvořit závěrečný tlak. Vyložených šancí se ale ani přes odvolání Kováře z branky nedočkali, a všechny tři body tak zůstaly pod Ještědem.