Bodová šňůra pokračuje, junioři i díky Fialově hattricku porazili Olomouc

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - 29. kolo k dvacítce Bílých Tygrů přisoudilo výběr HC Olomouc. Bílí Tygři měli v zádech bilanci čtyř získaných bodů proti celkům z top pětky. Naopak Olomouc se v posledních zápasech trápila, kdy z posledních tří zápasů odešla s prázdnou. Vzájemná bilance v letošní sezóně byla vyrovnaná, když vždy vyhrál domácí celek, a to se v tomto klání vyplnilo, neboť Liberec uzmul z domácího prostředí tři body po skalpu kohoutů poměrem 5:2.

29. kolo, pátek 09. prosince 2022
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Kříž, 13. Fiala (Špilka), 27. Fiala (Peréz, Jakubec), 56. Gajda (Jenčovský, Špilka), 60. Fiala – 40. Hradil, 53. Tomeček (Matašovský, Havel) Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Král (Krátký) – Koštoval, Patzelt, Hladík Culek, Meisel, Ehrenberger. Jakubec – Jansa, Jenčovský (C), Gajda – Kříž, Hois, Janata – Špilka, Fiala, J. Peréz – Przybyla, Brouček, Vološín.

HC Olomouc

Nowak (Frgál) – Compel, Sedláček, Dvořák, Kočí, Drábek – Belan, Izák, Tomeček, Pigl, Havel, Kučera (C), Matašovský, Hradil, Fasner, Janech, Ruda.

Do utkání nastoupilo mužstvo z 9. pozice proti 14. V úvodní třetině bylo zřejmé, jaké je postavení obou celků v tabulce. Liberec Hanáky přestřílel, vytvořil si více gólových šancí, které také proměnil. První branku si připsal Filip Kříž po pěkné střele a o druhou Samuel Fiala, který zamířil přesně nad lapačku hostujícího gólmana. K vidění byla ještě jedna branka, jenže byla kvůli postavení domácího Jenčovského v brankovišti Olomouce neuznána. Díky tomu se do kabin po první dvacetiminutovce šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhé třetině byl k vidění takřka totožný hokej jako v první periodě. Tygři měli více ze hry, drželi kotouč na svých hokejkách, jen neproměňovali šance. Po šestadvaceti odehraných minutách se podruhé v utkání zapsal na střeleckou listinu Samuel Fiala, kdy dostal kotouč před odkrytou klec a nemýlil se, a tak Tygři odskočili už do tříbrankového trháku. Jenže v závěru přišla ojedinělá akce hostů, ze které přesně zamířil olomoucký Radim Hradil. V tu chvíli Mora zdramatizovala utkání, kdy do třetí třetiny se vstupovalo opět s dvougólovým mankem pro kohouty.

Třetí třetina dostala zajímavý náboj v 12. minutě, kdy se o olomoucký, snižující gól postaral Michal Tomeček a rázem byl tlak na tygří smečku větší. Tygři však nemuseli dlouho smutnit, neboť hned o necelé tři minuty později se o gól, který stav utkání posunul opět do rozdílu dvou branek, postaral domácí Petr Gajda a uklidnil tým parádní bombou zápěstím z prostoru nad kruhy. Půl minuty před závěrečnou sirénou ještě jednou rozvlnil síť Samuel Fiala, který trefil prázdnou branku přes půl kluziště, čímž si zajistil hattrick.

Tygři se po pětigólové výhře bodově dotáhli na plzeňskou Škodovku. Olomouc si porážkou vůbec nepomohla.

„Myslím, že jsme do zápasu dobře vstoupili. Soupeře jsme k ničemu moc nepustili, hráli jsme velice zodpovědně a dobře dopředu. Poté ale přišlo za stavu 3:0 lehké podcenění, kdy jsme dostali soupeře zbytečně do hry na 3:2, tím pádem jsme ho dostali na koně. Naštěstí jsme ale hned poté reagovali na 4:2 pro nás, což byl důležitý gól, a ten si myslím, že zlomil celé utkání. Jsme rádi za tři body, protože to bylo těžké utkání. Zítra to musíme minimálně potvrdit, ne-li vylepšit.“

Karel Beran
„První třetinu byli domácí jednoznačně lepší. Poté jsme se trochu zvedli, měli jsme tam nějaké šance. My jsme se dotáhli na rozdíl jediné branky, ale následně jsme dostali takový hloupý gól, který rozhodl o tom, že naše naděje na bodový zisk rapidně poklesly.“