Boj o play off pokračuje! Mladší dorostenci nadělili Slavii deset branek!

Liberec - Mladší dorostenci stále bojují o play off. Tentokrát se jim postavila Slavia, která už postoupit nemůže, a tak do města pod Ještědem dorazila v omlazené sestavě. Už od začátku měli Severočeši na vrch a svému soupeři nakonec nastříleli těžko uvěřitelných deset gólů!

XVII.kolo, úterý 28. února 2017
10:1
(3:0, 2:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 3. Rychlovský (Hampl), 5. Drábek (Pray, Virág), 13. Jansa (Žůrek), 29. Dospěl (Drábek), 35. Dospěl (TS), 46. Pray (Vomáčka, Jiruš), 47. Strnad (Dospěl, Nikolič), 49. Virág, 50. Cikhart (Moc), 55. Dospěl (Rychlovský, Kovář) – 50. Mareček. Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 57. Střely na branku: 54:18. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 10:1.

Zajíček (31. Čajan) – Kovář, Hampl, Žůrek, Moc, Starý – Pray, Rychlovský, Dospěl, Jansa, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Vomáčka, Strnad, Virág

HC Slavia Praha

Němeček (31. - 46. Dusil) – Moravec, Mareček, Hovorka, Čapka, Palát, Vymětal – Kubánek, Švec, Vojinovič, Urych, Křenek, Havrda, Labuzík, Petrák, Rulc, Jágr, Burda

Tygři na svého soupeře doslova vlétli a Slavia se v úvodu v podstatě k ničemu nedostala. Už po necelých třech minutách nahodil Jan Hampl od modré puk na bránu a těsně před brankářem Němečkem jej do dítě tečoval Jakub Rychlovský - 1:0. Pražané se ani nestihli vzpamatovat z prvního úderu a už přišel další. Liberečtí se dostali do přečíslení tři na jednoho, Marcel Virág poslal křížný pas na Williama Preye, jenž puk nasměroval na Michaela Drábka, který si mezitím najel k tyči a už mu jen stačilo tečovat puk za brankovou čáru – 2:0.

Následně Pražané téměř srovnali tempo hry, ale do nějaké vyložené šance se nedostali. Severočeši oproti tomu vstřelili další branku. Jakub Žůrek poslal zpoza brány přihrávku na Filipa Jansu, jenž se skvěle zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal puk za Němečkova záda – 3:0. Následně se po nedorozumění v liberecké rozehrávce se k puku mezi kruhy dostal Petrák, který ovšem ve vyložené šanci netrefil bránu.

V úvodu druhého dějství jeli Sešívaní dva jednoho. Vojinovič předložil puk Křenkovi, jenž se pokusil Zajíčka překonat střelou do protipohybu, netrefil ale bránu. Následně jel sám na gólmana Drábek a vzápětí po něm Pray, ani jeden si však na Němečka nepřišel. To ale domácí nemuselo mrzet. Němeček nejdříve předvedl těžký zákrok, když vyrazil střelu Michaela Drábka, jenže na dorážku Luboše Dospěla už byl krátký – 4:0.

V polovině utkání se obě mužstva rozhodly prostřídat gólmany. Více se nejdříve zapotil liberecký Pavel Čajan. Na pokus Petráka sice nedosáhl, zachránila ho však branková konstrukce. O několik okamžiků poté si svůj první zákrok připsal i Dusil, který vyrazil Vomáčkův projektil z mezikruží. Ve 34. minutě se Luboš Dospěl postavil k trestnému střílení. Liberecký útočník si sjel mezi kruhy, přibrzdil a poté poslal puk mezi Dusilovy betony do sítě – 5:0!

Závěrečná perioda byla nejdivočejší. Po pěti minutách se při tlačenici v hostujícím brankovišti nejlépe zorientoval William Pray, jenž dotlačil puk za Dusilova záda – 6:0. Hostující brankář si navíc přivodil zranění, a tak musel zpět do slavistické svatyně Němeček. O několik chvil později byl vyloučen za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučen na 5+20 Jakub Žůrek a červeno-bílé čekala pět minut dlouhá početní výhoda.

Góly ale stříleli Severočeši! Nejdříve se z přečíslení dva na jednoho prosadil Vojtěch Strnad a hned na to se do samostatného úniku dostal Marcel Virág, který svým zakončením nedal Němečkovi šanci – 8:0. Slavisté se nakonec dočkali čestného zásahu. Tomáš Mareček využil husté clony z hráčů před Čajanem a poslal puk od levého mantinelu do sítě. Tygři ale vzápětí opět zvýšili, když V dalším přečíslení poslal Václav Moc puk přesně na hůl Jana Cikharta, který nekompromisně zavěsil pod břevno. Svůj třetí a desátý gól Liberce vsítili v závěru Luboš Dospěl, čímž završil svůj hattrick a uzavřel skóre.

„Od začátku bylo vidět, že na rozdíl od soupeře, máme pořád o co hrát. Slavia přijela s trochu mladším týmem. První tři góly v první třetině rozhodly utkání, poté už jsme pouze přidávali branky. Ve čtvrtek nás čeká mnohem náročnější utkání, ve kterém se rozhodne, kdo bude hrát play off.“