Boj o třetí příčku zvládli Bílí Tygři na jedničku

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři uhájili svou domácí neporazitelnost i proti třetímu týmu tabulky - HC Vítkovice Steel. O vítězství rozhodli prakticky již v první třetině, kdy v rozmezí tří minut doslova vyhnali z branky Marka Pince. Hosté sice ve druhé třetině dvěma přesnými trefami v přesilovkách utkání zdramatizovali, domácí si však již tři body vzít nenechali. Vítěznou branku vstřelil na začátku třetí třetiny kapitán <b>Václav Novák</b>.

20. kolo, neděle 30. října 2005
4:3
(3:0, 0:2, 1:1)

Branky a asistence: 5. Krstev (Rozsíval, Rataj), 8. Rataj (Krstev, Richter), 8. V.Novák (Vaic,Šachl), 42. V.Novák (Vaic, Jiruš) - 35. Philipp (Burger, Štefanka), 38. Kuboš (Burger), 55. R.Procházka (Hubáček, Irgl)

Vyloučení: 3:8, navíc S. Hudec (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4891. Zásahy brankářů: Hnilička 24 - Pinc 8, Kameš 22

Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blümel

Hnilička - Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Derner, Ovčačík - Vaic, Šachl, V.Novák - Plodek, Vampola, S.Procházka - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Kuboš, Phillip, Jasečko, Hudec, R.Polák, Gulaši, Jurečka, Dresler - J.Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, R.Procházka, Hubáček - I.Padělek, Hulva, Tomášek - Kropáč, Káňa, Köhler

Bílí Tygři vlétli do zápasu jako uragán! Již po pár vteřinách hry našel Petr Šachl skvělou přihrávkou na modré najetého Lubomíra Vaice, který uháněl z levé strany sám na Pince, jeho střelu ale vítkovický gólman zneškodnil. O změnu skóre se následně pokusila dvojice Klimenta - Víšek. Tomáš Klimenta dravě proniknul do útočného pásma, předal Víškovi, který mu následně puk vrátil. Zakončení si však prvně jmenovaný představoval určitě jinak. Na konci páté minuty však již Tipsport aréna explodovala nadšením. Přihrávku Rataje na modrou ještě lehce tečoval Rozsíval na volného Angela Krsteva, který bombou propálil vše, co mu stálo v cestě. Vítkovice byly dozajista zaskočeni, ale to ještě nevěděly, co je čeká. V polovině sedmé minuty šel pykat na trestnou lavici za podražení Ivan Padělek, Tygři roztočili kolotoč, Richter střílel od modré, jeho ránu ještě stačil Pinc vyrazit. Puk se však ve skrumáži dostal k Igoru Ratajovi, který dokázal puk dorazit za brankovou čáru. Rozhodčí Rejthar se jel ještě poradit s videorozhodčím, aby po pár minutách ukázal nekompromisně na střed. Ještě ani nedozněla radost domácích po vstřelené brance a Pinc musel puk lovit ze sítě potřetí! Petr Šachl přihrál Lubomíru Vaicovi, který zavezl puk za branku, u mantinelu si pak všimnul před brankou úplně volného Václava Nováka, kterému předložil ideální přihrávku. Jeho první střelu ještě stačil Pinc vyrazit, puk se však dostal opět na hůl libereckého kapitána, který napodruhé již nezaváhal a vyhnal Pince z branky. Jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Jaroslav Kameš. Vítkovičtí byli značně otřeseni, přesto mohl skóre korigovat Burger, který v úniku dva na jednoho zvolil střelu, se kterou si ale Milan Hnilička poradil. Liberec i nadále pokračoval v náporu a hosté se osvobozovali jen za cenu zakázaného uvolnění. Čtvrtou trefu mohl přidat ve 14. minutě Jan Plodek, který tečoval střelu Vampoly. Kameš ale poprvé ukázal své kvality. Těsně před pauzou mohl potěšit hrstku hostujících příznivců Stanislav Jasečko, jeho střela po ledě ale o kousek minula Hniličkovu klec.

Začátek druhého dějství byl i nadále v režii domácích. Po souhře s Vampolou střílel nebezpečně Plodek beckhendem těsně vedle Kamešovy svatyně. O minutu později pak Ivan Padělek našel skvělou přihrávkou před brankou Jakuba Hulvu, který backhandem nedokázal poslat puk za Hniličkova záda. Vítkovice poté přidaly na aktivitě. Radek Procházka přihrál Hubáčkovi, s jeho střelou po ledě však Hnilička moc práce neměl. Poté to zkusil od modré Michal Gulaši, Hnilička toho příliš neviděl. Projektil vítkovického beka však mířil naštěstí pro něj vedle tyče. V polovině zápasu se domácím fanouškům připomněl exliberecký hráč Radoslav Kropáč, který se dostal do dvou dobrých možností, ani jednou ale strážce liberecké svatyně nepřelstil. Minutu nato hráli hosté poprvé přesilovku, když "za katr" odešel Igor Rataj. Hosté pak početní výhody dokonale využili. Štefanka našel Burgera, ten přihrál na modrou Radku Phillipovi a vítkovický obránce střelou k tyči poprvé rozvlnil síť za Milanem Hniličkou. Vzápětí mohl druhou trefu přidat Roman Polák, po jeho střele to v hledišti jen zahučelo. Hosté se druhého zásahu přeci jen dočkali a jak jinak než v přesilové hře. Na konci 37.minuty si šel odpočinout na dvě minuty za držení hole Tomáš Klimenta, aby ji po půl minutě již opouštěl. Ránu Burgera Hnilička jen vyrazil a Petr Kuboš snížil na 2:3. Závěr druhé třetiny pak patřil opět Bílým Tygrům. Kameš obdržel dvě miunty za zdržování hry, Vampola a následně dvě střely Martina Richtera daly Kamešovi řádně zabrat.

Naději na zvrat vzal vítkovickým fanouškům na začátku třetí periody kapitán domácích Václav Novák, kterého ke skórování vybídnul Lubomír Vaic. Domácí čtvrtý gól uklidnil a začala jejich plejáda nevyužitých šancí. Nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů Petr Vampola přelstil obranu hostů a řítil se z levě strany sám na Kameše, kterému udělal parádní kličku, v cestě do branky mu pak stála tyč a dorážka Plodka mířila těsně vedle. Následně Vampola uvolnil efektní zadovkou Petra Šachla, jeho pokus skončil na brankové konstrukci. Ve 47. minutě předložil Stanislav Procházka puk volnému Plodkovi, který ale těsně minul. V závěrečné desetiminutovce se nejprve zaskvěl po výborné individuální akci Petr Šachl, po jeho slalomu skončila jeho střela na pravé tyči Kamešovy brány. O chvíli později spálil další tutovku Jan Plodek, kterému dát gól v neděli jednoduše nebylo přáno. Nedáš dostaneš se pak potvrdilo i v Liberci. Hubáček našel před brankou Radka Procházku, který vykřesal pro Vítkovické jiskřičku naděje. Hosté si naději na remízu v závěru zkomplikovali sami, když se zbytečnými fauly připravili o závěrečný nápor. Domácí hokejisté si pak tři body už nenechali vzít. Po vítězství nejen že svého soka přeskočili v tabulce, ale dokonce se dostali na druhé místo za vedoucí pražskou Slavii.