Boleslavský průměr stačil na výhru, Tygři v závěru odpadli

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Bílí Tygři dál ztrácejí. Na domácím kluzišti si neporadili ani s dalším nepříliš silným rivalem a tabulkou pomalu klesají na samou hranu oddělující postup do vyřazovacích bojů. Mladé Boleslavi navíc cestu za vítězstvím velmi usnadnili četnými oslabeními i individuálními pochybeními a soupeři tedy výrazně pomohli k odrazu do klidnějších poschodí tabulky.

40. kolo, pátek 15. ledna 2010

Branky a nahrávky: 12. Nedvěd (Rýgl), 29. Jareš (Rýgl, Víšek) - 9. Sup (Král, Pabiška), 26. Duben (Gajovský, Nouza), 34. Kracík (Macho, Jiruš), 54. Sup, 56. Sýkora (Král, Vrbata). Rozhodčí: Polák, Šindler - Pavlovič, Rozlílek . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 6685. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Pinc - Jareš, Malkamäki, Rýgl, Derner, Moravec, Čakajík, Holub - Bárta, Podkonický, Matějovský - Plodek, Kašpařík, Nedvěd - Špaček, Blatný, Víšek - Vantuch, Dušek, Ondřej.

BK Mladá Boleslav

Valent - Jindra, Lehikoinen, Žabka, Jiruš, Kasík, Duben, Frolo - Sýkora, Bahenský, Handlovský, Vrbata, Nouza, Pabiška, Sup, Macho, Král, Boháč, Fabuš, Kracík, Gajovský.

Liberečtí hokejisté úvodem duelu prostupovali bez jediné překážky. Roztržitě rozehrávající boleslavští lvi raději vsadili na neobvyklou taktiku rychlého ústupu, ta ale vzhledem k historickým zkušenostem slavila až senzační úspěch.

Dřímající hosté zbystřili po závažném průniku Podkonického a na zkoušku vyslali na zteč prvního útočníka. Michal Sup vylétl z hnízda a ve vzduchu se udržel nečekaně dlouho, únavou pak těsně za modrou čarou pouze zvedl kotouč do vzduchu, to na klimbajícího brankáře Liberce ovšem stačilo.

Severní vítr donesl puk za Pincovu rukavici, a přiblížil tak Supa prestižnímu členství v Klubu střelců. Pozici mezi vybranou společností mu v tu chvíli zajišťovala již jen jedna další vstřelená branka! Radost z třetí trefy v sezoně však veteránovi kluzišť odešla velmi časně.

Bílí Tygři jen chvíli po tom zakroužili kolem své oběti a Petr Nedvěd z rohu pásma nekompromisním příklepem zahnal malomyslné myšlenky, boleslavské hokejky si puk do víko zdvihly bez cizí pomoci.

Mladoboleslavští hokejisté hrozili v prvním dějství méně než Medvídek Pú po nedělním obědě, přesto notnou část druhé dvacetiminutovky strávili před Pincem. Důvodem byla především početná liberecká oslabení, jichž hosté využili pro zvracení stavu.

Už sice v pěti, i tak ale velmi zmateně, bruslili Liberečtí ve vlastní třetině a obránce Miroslav Duben uškodil svým bývalým barvám přesnou střelou od modré. Známý flegmatik Pinc si následně rozčileně zakřičel na obránce, a ti ho opravdu za tři minuty potěšili.

Konkrétně Richard Jareš, který v přesilovce a ponechané výhodě k tomu pálil z voleje přesně k tyči. Další početní nevýhoda ovšem Liberecké Bílé Tygry tvrdě položila. Zatím v novém působišti nepříliš výrazný Jaroslav Kracík zamířil z mezikruží s přesností zkušeného vojáka a opět donutil soupeře dotahovat.

Když Liberec v prostřední části hry Boleslavi napomohl k vedení, tak v závěrečné třetině jí rovnou daroval tři body! Zdlouhavý proces se nejprve pokusil zkrátit Moravec, Nouza však jeho poutavou nabídku ke skórování nevyužil, a tak se do hry vložil kapitán Nedvěd.

V obranném pásmu postrčil kotouč na hůl znovuobjeveného kanonýra Michala Supa, a ten parádní ranou přidal 250. gól v nejvyšší soutěži, který ho zařadil mezi nejlepší extraligové střelce historie.

Navíc si ještě Liberečtí neodpustili tradiční vyloučení, a domácí rozklad tak snadno uspíšil Tomáš Sýkora. Závěr se nesl za skandování boleslavských příznivců a startování automobilů fanoušků Liberce, poslední sekundy sledovali už jen opravdu skalní Bílí Tygři...

40. kolo, pátek 15. ledna 2010

BK Mladá Boleslav