Brankostroj! Tři góly za pětatřicet vteřin i hattrick Šíra, takové bylo utkání dvacítky s Motorem

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Dvacítka na domácím ledě přivítala českobudějovický Motor s jasným cílem - bodovat. A to se nejstarší mládežnické kategorii opravdu povedlo, navíc dokázali soupeři nastřílet hned osm branek!

10.kolo, sobota 07. října 2017
8:1
(2:1, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Šír (Nezbeda), 7. Bouřil (Holenda, Polášek), 21. Šír (Starosta, Nezbeda), 35. Starosta (Průžek), 35. Beran (Holenda, Krejsa), 35. Šír (Starosta), 40. Juščák (Průžek), 53. Starosta (Šír) – 8. Rolínek. Rozhodčí: Luczków – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:1. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 42:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

Polášek (Žajdlík) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Had, Leško, Starosta (A) – Janela, Holenda, Šír, Průžek (A), Vlach, Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda (C), Burda, Žemba, Bouřil

Banes Motor Č. Budějovice

Němec (od 36. Březina) – Grauer, Rákosník, Doktor, Dosek (C), Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek (A), Bláha, Prášek, Káník, Kaisler, Tejko, Kronus, Dančišin, Beránek

Už první minuty předznamenaly vývoj celého utkání. Bílí Tygři se vedení ujali ve třetí minutě, když přetavili signalizovanou výhodu v první branku. Nezbeda našel dobře postaveného Jana Šíra, který propálil Němce - 1:0. Liberec pokračoval v aktivní hře a druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. V oslabení ujel Holenda a předložil puk Kryštofu Bouřilovi, který rozvlnil síť podruhé - 2:0.

Zanedlouho se ovšem střelec druhé branky nechal vyloučit a Motor početní výhodu využil ke snížení skóre. Radek Rolínek zakončil svou individuální akci přesně a upravil na 2:1. I druhá část první periody nabídla spoustu šancí, skórovat mohli Burda a Nezbeda, na druhé straně nebyl daleko vyrovnání Daniščin. Brankáři ale své týmy podrželi a do šatny se tak šlo za stavu 2:1.

V úvodu druhé třetiny se ale skóre rychle měnilo. Střelu Nezbedy vyrazil Němec jen ke Starostovi, který puk přiklepl Janu Šírovi a ten ho dostal do branky - 3:1. I nadále měli domácí více ze hry, opravdová gólová smršť měla ale přijít až v pětatřicáté minutě. V té se Bílí Tygři prosadili hned třikrát! Jmenovitě Martin Starosta, který se napřáhl od modré čáry - 4:1, Lukáš Beran, který pohotově dorazil pokus Holendy - 5:1 a divokou minutu uzavřel krásným sólem mezi hosty Jan Šír a zkompletoval tak hattrick - 6:1!

To bylo na hostujícího brankáře Němce dost, takže ho v brance vystřídal jeho náhradník Březina. Ani on ale nedokázal zabránit sedmé brance v českobudějovické síti. Michal Juščák propálil od modré vše, co mu stálo v cestě a puk se zastavil až v síti. Druhou dvacetiminutovku tak ovládli domácí poměrem 5:0

Přestože skóre nevypadlo pro hosty vůbec nadějně, nevzdali se a vyráželi do nebezpečných protiútoků. V jednom z nich mohl snížit Prášek, ale puk mu v klíčový moment sjel z hole. Na druhé straně neuspěl v úniku Průžek ani z mezikruží střílející Burda. Gólový účet zápasu uzavřel v padesáté třetí minutě Martin Starosta tvrdou střelou příklepem.

Motor ještě mohl svou prohru zmírnit, sám proti Poláškovi stál Daniščin, ale bekhendovým blafákem si na libereckého brankáře nepřišel. A liberecký maskovaný muž vychytal i trestné střílení, které bylo nařízeno v poslední minutě po faulu jednoho z Libereckých. Podtrženo, sečteno, Liberec si z utkání s Motorem odnáší nejen vysokou výhru, tři body, ale snad také psychickou vzpruhu do dalších utkání!

Valdemar Jiruš
„Po minulém nepovedeném utkání jsme si s týmem promluvili, ukázali si chyby na videu a pokusili se kluky k dnešnímu utkání nahecovat, což se podařilo. Jsem rád, že jsme to zvládli a bodovali. Věřím, že si kluci zapamatují, jak sladce vítězství chutná, protože body potřebujeme jako sůl. Gratuluji týmu k výkonu. “