Branková smršť smetla Tygry

Date of publication Author Jan Rachota

Stále stejná písnička. Špatná hra v obraně ruku v ruce se zbytečnými fauly připravila Bílé Tygry o šanci na úspěch ve třetím zápase čtvrtfinále play off. Nelepší se ani výkon Palečkových svěřenců v přesilovkách a tak jedinou pozitivní zprávou byl návrat Milana Hniličky, <b>Valdemara Jiruše</b> a Jana Plodka do sestavy po zranění. Milan Hnilička však v brance dlouho nevydržel, v 25. minutě střídal po třech obdržených gólech.

ČF3, čtvrtek 16. března 2006
7:3
(0:0, 5:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 22. Vak (Kotrla), 24. Brabenec (Posmyk), 25. Harant (Sailer, Šimánek), 29. M. Hudec, 39. Šimánek (Sailer), 44. Vydarený (Vak), 47. Harant (Šimánek, Sailer) - 30. Plodek (Víšek, Holub), 42. Šachl (Vaic, Hlavačka), 60. Víšek (Klimenta). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, navíc Jiří Hanzlík a Podkonický (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 6421. Stav série: 3:0.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Vak, Kotrla - L. Květoň, Mertl, Hřebejk.

Hnilička (25. Falta) - Jiří Hanzlík, Jiruš, Derner, Richter, Hlavačka, Krstev, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Rozsíval, Vampola, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek.

Českých Budějovicích se ve čtvrtek odehrála již třetí bitva války mezi severem a jihem Čech a jestli úvody dvou předešlých byly opatrné, tak se ani dnešní nelišil. Letos poprvé vyprodaná Budvar Aréna čekala na první šance až do 4. minuty a dočkaly se oba dva tábory. Nejprve se do šance prodíral Šachl a na druhé straně se k dvěma střeleckým pokusům dostal dosavadní nejlepší střelec série Zdeněk Kutlák. Z prvního mraku však nezapršelo a muselo se čekat dál. Aktivita se pomalu přelévala z rovnovážného stavu na domácí stranu a Hniličkovi pak bylo velice horko při dlouhém tříminutovém oslabení, kdy dokonce 59 sekund strávili hosté ve třech. Liberecký brankář střely od modré pochytal. Oba týmy mohly strhnout vedení na svou stranu. V 10. minutě vystihl Kotrla rozehrávku, jel sám na Hniličku, ale jedinečnou možnost mu reprezentační gólman vychytal. Po této šanci aktivitu převzali bílomodří a především v závěrečných minutách první dvacetiminutovky měl nejprve Vampola před Turkem tolik času, že stihl dvakrát vystřelit. Vždy jen do připraveného brankáře a jedinečnou šanci zahodil také kapitán Jiruš, jenž se ocitl po výborné Podkonického přihrávce v prostoru pro vhazování, ovšem svůj projektil namířil jen do náruče gólmana. V úvodní třetině se hrál dobrý hokej a jediné co mu chybělo, byly góly. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Brankově se duše fanouškova zahojila v následujících dvou třetinách a to nadmíru. Druhá část začala v podobném duchu jako ta předešlá, ale jen do 115 vteřiny. To udělaly chybu hostující obránci, když se nechali obrat Kotrlou o puk. Ten ho zpětnou nahrávkou poslal Vakovi zapomenutému před Hniličkou a útočník s číslem 24 procedil tváří v tvář kotouč do branky. – 1:0 Budvar Aréna zabouřila poprvé, ovšem ne naposledy, protože hosté si vybrali velice černou dvouminutovku. V čase 23:31 jela dvojice Brabenec - Veselý na jednoho obránce, brankář si hlídal možnost nahrávky a prvně jmenovaný tak mohl nekompromisně zacílit k odkryté tyči. – 2:0 Do třetice všeho dobrého řekli si zřejmě Jihočeši a z dalšího závaru znovu udeřilo. Po ose Šimánek – Sailer - Harant se puk dostal až do brány. Českobudějovický obránce vtrhl do brankoviště jako velká voda a uklidil kotouč za marně se natahujícího Hniličku, v době již signalizovaného trestu za předešlý faul na Šimánka a vyhnal ho tím z branky. – 3:0 Ani výměna poslední instance, ani oddechový čas nepomohl prvnímu celu po základní části a další kardinální hrubku vyrobil Hanzlík, jenž přenechal puk forčekujícímu Hudcovi a ten se znovu nemýlil. – 4:0 Vedení o takovýto počet branek Jihočechy trochu ukolébalo a aktivita se dostavila na hokejky tygrů, kteří vystrčili drápy v podobě vstřeleného gólu v 30. minutě. Víšek vracel touš z rohu před branku a Vydarený neuhlídal Plodka operujícího u odkryté Turkovy tyče. – 4:1 Jestli chtěli hosté myslet na drama, nesměli by faulovat. Veliká nedisciplinovanost je srážela do kolen a i když domácí nebyli v proměňování početních výhod excelentní, dnes to stačilo. Čtyři branky již Jihočeši doma v této sezóně vstřelili, ale 5 byla meta, která se povedla překonat až dnes. V závěru třetiny využil jednu z přesilovek Šimánek a pěkným gólem zvýšil na 5:1 a dal domácím jistotu. Liberečtí byli očividně zaskočeni průběhem klání a kromě jednoho gólu se nezmohli prakticky na nic a vcelku po zásluze tedy museli ve třetí třetině dohánět čtyřgólové manko.

Gólový galakoncert pokračoval i v závěrečném dějství, které otevírali rychle využitou přesilovkou hosté. Šachl zamířil přesně mezi Turkovi betony a vstřelil druhou branku svého týmu. – 5:2 Gól však potvrzen nebyl, naopak přišlo další vyloučení Bílých Tygrů, nápřah Vydareného na modré a jeho radost z prvního zásahu v extraligové sezóně 2005/2006. – 6:2 A přišla další rána. Domácím se podařilo využít přesilovku 5:3, ale trochu negativem je, že to byla už asi třetí podobná situace, jenž předtím zůstala bez využití. Sailer střílel, Šimánek u tyče přihrál odražený puk Harantovi a ten vystřídal svého kolegu z obranného páru na špici střelecké tabulky. – 7:2 V následujícím čase už se celá hala hokejem navýsost bavila. K vidění byla mexická vlna, aplaus ve stoje, a také pokřik „deset“. Ovace, které propukly již dvě a půl minuty před koncem, ještě trochu zkalila třetí trefa hostů, kdy se Víšek trefil po přihrávce Klimenty zpoza brány přesně pod víko klece. – 7:3 Tento gól již ale nezměnil nic na tom, že si domácí připsali již třetí zasloužené vítězství v sérii a zítra je čeká rozhodující krok pro eventuální postup do další fáze, ovšem starou pravdou je, že tento poslední krok bývá nejtěžší.