Byl to večer Milana Hniličky

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Jediný gól domácích Bílých Tygrů v podání Jana Víška a hlavně první vychytaná nula v sezóně <b>Milana Hniličky</b>, mají na svědomí to, že budou minimálně do pátku liberečtí hokejisté na prvním místě tabulky.

17. kolo, úterý 17. října 2006
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 26.Víšek (Plodek). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, navíc Sklenička (Litvínov) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4325. Střely na branku: 35:30.

Hnilička - Moravec, Zíb, Krstev, Čutta, Žabka, Holub, Kočí - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - Hruška, Vampola, Procházka - Pajič, Pabiška, Dušek.

HC VERVA Litvínov

Hübl - Hranáč, Gýna, Punčochář, Šlégr, Poživil, Skuhrovec, Nikolov, Trávníček - Kopecký, Sklenička, Lukeš - Branda, Černý, Reichel - Bednařík, Jenáček, Prorok - Kubinčák, Jánský, Benda.

1. třetina

V severočeském derby se jako první vytáhnul domácí Víšek, s jeho střelou si Jaroslav Hübl, který nastoupil do branky místo Altrichtera, poradil. Hosté odpověděli dobrou střelou Punčocháře v přesilové hře. V 5. minutě uviděl Klimenta před brankou najíždějícího Plodka, kterému okamžitě adresoval přihrávku, kterou však litvínovští zadáci stačili zblokovat. Na druhé straně mohl poslat hosty do vedení Prorok, kterého vybídnul ke skórování kapitán Reichel, jeho přízemní střela zamířila těsně vedle branky.

Poté se na ledě začalo jiskřit. Tvrdost lavice hanby nejprve otestoval Sklenička, který narazil ze zadu Moravce a inkasoval dvě plus deset minut. Následně se zvedla v Tipsport areně bouře nevole, když rozhodčí Minář neposoudil ostrý zákrok Punčocháře na Klimentu jako nedovolený, což domácí diváky řádně rozlítilo a zvedlo ze sedadel. Domácím se v 15. minutě naskytla velká možnost na otevření skóre, když hráli prakticky minutu pět na tři. Ve dvojnásobné početní výhodě nejprve vylekala Hübla spolupráce mezi Žabkou a Procházkou, který tečoval střelu slovenského obránce těsně vedle branky. Tu největší příležitost si však Bílí Tygři vypracovali v závěru, když bombu Krsteva vyrazil Hübl jen před sebe, kde číhal úplně volný Tomáš Klimenta, který však nedokázal ani nadvakrát propasírovat puk za Hüblova záda.

Nedáš, dostaneš se tak mohlo potvrdit i v Liberci. V nenápadné akci projel Robert Reichel obranou jako nůž máslem a jeho backhandovou střelu musel hasit Hnilička. Libereckého gólmana nepřekonal ani exliberecký Angel Nikolov, kterého našel před brankou Benda, Hnilička se opět vyznamenal. V závěru třetiny ještě notně vystrašil litvínovského strážce branky Angel Krstev, který napřáhnul za modrou, jeho dělovka ke štěstí hostí jen prosvištěla kolem Hüblovy klece.

2. třetina

Litvínovští vlétli do druhé části hry jako uragán! Nejprve ještě sólový únik Proroka zastavil Minářův hvizd pro hru vysokou holí litvínovského útočníka, o pár sekund později ovšem musel Hnilička samostatnému nájezdu už čelit. Michal Trávníček dostal lahůdkový pas a z pravé strany ujížděl sám na libereckého brankáře. Jeho střelu zápěstím zastavila tyč! Odpovědět se snažila cizinecká legie ve službách Tygrů Pajič – Podkonický. Slovinský forvard našel zpoza branky přesným pasem obrovitého slovenského centra, který bez přípravy minul Hüblovu klec.

Ve 26. minutě už arena v Liberci bouřila nadšením. Plodek našel od mantinelu výtečnou přihrávkou před brankou osamoceného Jana Víška, který prostřelil litvínovského gólmana. Se změnou stavu byl krajně nespokojen Ivo Prorok, kterému však výborným obranným zákrokem zabránil ve skórování Krstev. V polovině utkání při vyloučení Pajiče Chemopetrol domácím zle zatápěl. Tutovku Bendy, který si najel před branku a který obdržel přesně načasovanou přihrávku od Brandy, zneškodnil famózním zákrokem Hnilička. Chemici nepouštěli Tygry z vlastního obranného pásma, teč Brandy skončila vedle pravé tyče Hniličkovy branky.

Ve 34. minutě mohl vyrovnat Jánský, který rychlostí blesku obkroužil libereckou branku, jistému gólu pak zabránil Hniličkův levý beton. Ve 36. minutě se libereckým hokejistům otevřela jedinečná možnost, jak pojistit výsledek. Hlavní arbitr Minář poslal naráz „za katr“ Kubinčáka se Šlégrem a domácí měli možnost dvouminutové přesilovky pět na tři. Po biliárové akci mohl rozradostnit diváky Klimenta, kterému připravil gólovku Plodek. Radost z gólu však libereckému útočníkovi zkalil skvělým zásahem vynikající Jaroslav Hübl. Domácí točili Litvínovské v obranném pásmu, nicméně stav na ukazateli nezměnil ani Pletka. Hostující hráči nebezpečnou situaci zažehnali a po návratu hříšníků z trestné lavice mohli dokonce udeřit, kdy Šlégr ihned prověřil jedovkou Hniličku. K prvnímu litvínovskému gólu měl blízko i Branda, jehož pokus skončil jen těsně vedle. V poslední minutě mohl poslat Liberecké do dvoubrankového vedení Šachl. Dva litvínovští hráči se srazili za červenou čárou a liberecký útočník uháněl sám na Hübla. Ten vytáhnul další bravurní zákrok a hosty podržel.

3. třetina

V poslední části hry toužili domácí přidat uklidňující druhou trefu. Pabiška si vybruslil až před Hübla, ten se roztáhnul na brankové čáře a jeho pokus v dalším těžkém zákroku zlikvidoval. Ve vlastním oslabení se o druhou branku pokoušel v samostatném nájezdu i Andrej Podkonický, v poslední chvíli se mu ale zapletl puk a liberecký útočník ztratil na rychlosti, jeho střelu pak Hübl kryl.

Ve 48. minutě si domácí vytvořili další velkou příležitost. Vampola si za litvínovskou brankou poradil se dvěma beky, které obral o puk. Procházka se zmocnil puku a vyjel před branku, místo zakončení ještě předložil Hruškovi, který ale dal vyniknout Hüblovi. V 50. minutě chyboval ve hře čtyři na čtyři v obranném pásmu Krstev a Kopecký postupoval sám na branku. Proti jeho střele se Hnilička vyznamenal a velkou příležitost Litvínovských betonem vyrazil. V 53. minutě vymyslel skvěle hrající Víšek ideální možnost pro Klimentu. Liberecký útočník však v tomto utkání neměl štěstí a navíc proti němu stál famózní Jaroslav Hübl. O minutu později nezakončila svoje přečíslení podle představ dvojice Podkonický – Pletka.

Chemikům se v závěru zápasu naskytla šance na vyrovnání, když za zdržování hry byl vyloučen Kočí. Litvínovští roztočili kolotoč a v samém konci početní výhody si vypracovali obrovskou příležitost. Střelu Brandy z mezikruží lapil semaforem výborný Hnilička. Třicet devět vteřin před koncem pak byl vyloučen za faul Čutta a hosté to zkusili bez brankáře. Prodloužení mohl zařídit Benda, Hnilička si však svoji první nulu v sezoně už nenechal uniknout. Prázdnou litvínovskou svatyni pak netrefil Víšek, to už ale více než čtyřem tisícovkám diváků vůbec nevadilo. Ve velmi dobrém utkání tak Bílí Tygři udolali svého soka v poměru 1:0.