Celý Liberec si oddechl - sedm gólů v síti Havířova

Date of publication Author Radek Šenk, aVAL

V souboji dvou celků ze spodních pater tabulky, hostili domácí Bílí Tygři Liberec Pantery z Havířova. Oba celky se snažili přetrhnout šňůru pěti porážek za sebou, i když domácí Tygři dokázali dvakrát potrápit Pardubice se Spartou, kterým vzali vždy po bodu za remízu v normální hrací době. Šťastnějšími v duelu "šelem" byli nakonec domácí Tygři. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen autor dvou branek <b>Jiří Kudrna</b>. V týmu hostí byl oceněn výkon Michala Maříka, který mnoho dalších gólů pochytal.

, pátek 10. ledna 2003
7:2
(4:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. J. Moravec (Hájek, Rozsíval), 7. Jiří Kudrna (Kašpařík), 15. Plodek (Krstev), 16. Jiří Kudrna (Kašpařík, Kropáč), 49. Hájek (R. Pospíšil, J. Moravec), 59. R. Pospíšil (Rozsíval, Musil), 59. Musil (Pabiška, Kábrt) - 4. Polanský (Cartelli), 47. V. Čech (Cartelli, Polanský). Rozhodčí: Svoboda - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3059.

Falta - Jiří Hanzlík, Krstev, Čakajík, Vála, Gřegořek, J. Moravec, R. Pospíšil, navíc od 41. min. Holub - Jankových, Michal Straka, Musil - Kropáč, Kašpařík, Jiří Kudrna - Rozsíval, Plodek, Hájek - navíc od 41. min. Víšek, Pabiška, Kábrt.

AZ Heimstaden Havířov

Mařík - Cartelli, V. Čech, Holý (35. Vychodil), Boháček, Michael Procházka, T. Vlček, Dobrovolný - Polanský, Sršeň, Folta - Lamich, Voskár, Hrbek - Šakarov (35. J. Kopecký), Martin Čech, Staněk.

Od samého začátku utkání bylo jasné, že domácí touží odčinit zbytečně ztracené body, věnované právě poslednímu celku extraligové tabulky Havířovu. Z jedenácti získaných bodů právě pět získalo družstvo Havířova na úkor extraligového nováčka. V první minutě musel proto hostující gólman Mařík zasahovat hned dvakrát po nebezpečných střelách Kašpaříka, resp. Vály. Poté se srazil domácí obránce Gřegořek s M. Čechem a odnesl to zraněním kolenních vazů, díky čemuž musel z utkání odstoupit. Domácí trenér Jandač tak hned v začátku utkání musel sáhnout ke změnám a stáhnout obranu na tři dvojice, když zůstal sedět Holub. Aby toho nebylo málo ještě v téže minutě Polanský doráží svou střelu za Faltova záda a Svijanská aréna ztichá. Odpověď však na sebe nenechává dlouho čekat, když Moravec při signalizovaném vyloučení střílí k levé tyči Maříkovi branky a červené světlo se rozsvěcí také na druhé straně. V sedmé minutě pak radost libereckého publika může propuknout naplno, to když se domácí poprvé ujímají vedení po Lamichově chybě, který namazal Kudrnovi. Domácí střídají útok za útokem a nebezpečně ohrožují Maříkovu branku. V deváté minutě jsou na trestné lavici hned dva hráči Panterů - V. Čech a matador Sršeň. Hra v početní převaze se však domácím vůbec nedaří, když zbytečně dlouho kombinují. V 15. minutě se dostává do brejku po delší odmlce také hostující Havířov, když ujíždí dvojice V. Čech - Šakarov, ten však míjí odkrytou Faltovu branku. Že hokejové nedáš - dostaneš stále platí, se havířovští přesvědčili hned vzápětí. Nejprve Krstev zpoza branky naservíroval puk na hůl Plodka, vzápětí Kropáč ideálně předložil Kudrnovi a rázem to bylo o tři branky. V samém závěru první třetiny pak Falta vychytává M. Čecha.

Do druhé časti nastoupili hosté opět s Maříkem v brance, ačkoli mnozí čekali pravý opak. Jeho psychiku zkouší hned v první minutě Jankových, ale Mařík odolává. Ve třetí minutě se poprvé osmělují také hosté, to když Faltu vyzkouší agilní Vlček - brankář domácích zastavuje nadvakrát. Pak se dostává do šance domácí kapitán Straka, ale na místo střely volí přihrávku, kterou zastavuje tentokrát pozorná obrana Panterů. S chutí hrající domácí, zasypávají Maříka, který se ale dostává do formy. V 11. minutě vybízí ke skórování Sršeň Foltu, tomu však stojí v cestě Faltova lapačka. Na opačné straně musí zachraňovat po střelách Rozsívala a Musila hostující gólman. Převaha domácích zůstává proto ve druhé třetině nevyužitá i po samostatné akci Kašpaříka, kterému před Maříkovou brankou v poslední chvíli sjíždí puk z hole.

Třetí část utkání zahájili domácí s nově utvořenou řadou Víšek, Jankových, Straka, když Musil se posunul do čtvrtého útoku k Pabiškovi a Kábrtovi. Největší šanci má mladý Pabiška, který se ocitá sám před Maříkem. Gólman Panterů, rozklekem zasahuje i na dorážku Jankových. V 5. minutě sestřeluje Čakajík Staňka a aby toho nebylo málo, převahu Tygrů demonstruje i Jankových, který totéž předvede s Vychodilem. Oba zákroky jsou však v rámci pravidel. V polovině sedmé minuty končí zblokovaná střela V. Čecha za Faltovými zády. Domácí jsou otřeseni a Panteři tak hrozí znovu z hole Staňka, rozklek Falty vše zachraňuje. V deváté minutě pak hrají domácí další přesilovou hru pět na tři, když za "katr" míří Vychodil následován Hrbkem. Po buly si vyměňují puk Moravec s Pospíšilem, který nepřesně střílí na Maříkovu klec, k odražené střele se však dostává Hájek, který rozsvěcí červéné světlo. Na ukazateli se rozsvěcuje pětka a Havířov je definitivně zlomen. Poté je sice vyloučen domácí Víšek na 4 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí, hosté jsou však v útoku téměř bezzubí. Poslední dvě minuty pak dokonávají účet utkání, když domácí halu rozbouří nejprve Pospíšil, Mařík jen vztekle shodí svou branku za dalších 23 sekund pak dodává konečnou podobu výsledku Musil.

Halou se nese dlouho neslyšené "hoši děkujem" a diváci si mohou vychutnat domácí děkovačku.