Report ze zápasu

Češi jsou po roce ve finále Memoriálu Ivana Hlinky! Rusy skolily góly Jeníka a Lauka

11.08.2017Kryštof Rossmann

Češi jsou po roce ve finále Memoriálu Ivana Hlinky! Rusy skolily góly Jeníka a Lauka

Břeclav/Liberec - Jakub Lauko a Jan Jeník. Čeští střelci se proti Rusku opět dokázali prosadit a díky kvalitní defenzivní činnosti vybojovali po roce finále. Obhajovat zlato budou proti Kanadě. O třetí místo se utká Sborná s výběrem Tre Kronor.

H4 v Pá 11.8. 19:00
1 : 2
(1:1, 0:0, 0:1)
Rusko "18"
Česká republika "18"

Komentář k utkání

Do semifinálového klání čeští mladíci nevstoupili ideálně, varovný signál vyslal Rtiščev, který se dostal až před Dostála, ale maskovaný muž stihl sklapnout betony včas. To DANILA DIADENKIN byl o několik chvil později úspěšný, když bekhendem našel skulinu ve výstroji brankáře svěřenců trenéra Bruka.

Ve třinácté minutě se kotouč odrazil mezi kruhy, kde stanul osamocený JAN JENÍK. Liberecký útočník prokázal cit na góly a vyrovnal. Na konci třetiny ještě pozlobila Miftachova dělovka Zábranského, ale do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Ten netrval příliš dlouho. JAKUB LAUKO totiž v čase 22:30 nachytal ruského brankáře přízemní ranou z ostrého úhlu a Češi se dostali do vedení. To mohl zvýšit opět Jeník těsně po odbití poloviny hrací doby, nicméně sudí branku neuznali kvůli dřívějšímu hvizdu. Neúspěšný byl i Lauko se svým únikem. Miftachov mezeru mezi betony utěsnil včas.

Na začátku závěrečného dějství trefil Pekař tyč, poté několikrát podržel národní mužstvo Dostál a nakonec Biljanov svou dělovkou orazítkoval břevno. Domácí výběr uhájil vedení 2:1 a po roce tak opět postoupil do finále, kde bude obhajovat triumf z uplynulého ročníku. Nastoupí proti Kanadě, která porazila Švédsko 4:1.

Ostatní výsledky čtvrtého hracího dne

semifinále: Švédsko - Kanada 1:4
o 5. místo: Finsko - USA 3:4 po prodl.
o 7. místo: Švýcarsko - Slovensko 2:1

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 7. Diadenkin (Cybin) – 13. Jeník (Zábranský), 23. Lauko. Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Lederer. Diváci: 2 893.

Krátké zprávy

MLÁDEŽ

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017

DALŠÍ AKTUALITY

Aukce WCH2016
Již dnes ve 20:00 končí unikátní aukce originálních hraných dresů ze Světového poháru 2016 v Kanadě. V aukci můžete získat jeden ze šestnácti originálních dresů českého národního mužstva. Připojte se do aukce zde!
pondělí 2.10.2017

Social stream