Report ze zápasu

Češi podlehli Švédsku a o postup se utkají s Američany. Jeník opět skóroval

08.08.2017Kryštof Rossmann

Češi podlehli Švédsku a o postup se utkají s Američany. Jeník opět skóroval

Břeclav/Liberec - Češi se sice v utkání se Švédskem ujali vedení, ale hlavně kvůli nevyvedené druhé periodě podlehli výběru Tre Kronor 3:7. O druhou trefu národního mužstva se postaral liberecký útočník Jan Jeník.

H2 v Út 8.8. 19:00
(1:2, 1:4, 1:1)
Česká republika "18"
Švédsko "18"

Komentář k utkání

Po několika neproměněných příležitostech na obou stranách se poprvé měnilo skóre v patnácté minutě. KAREL PLÁŠEK pláchl švédské defenzivě po vypíchnutí kotouče a ukázkovým forhendovým blafákem otevřel gólové účty. Národní mužstvo se ale z vedení neradovalo dlouho. Ještě do přestávky vyrovnal dorážkou Sandinovy rány od modré SAMUEL FAGEMA, misky vah poté převážil na stranu výběru Tre Kronor JACOB OLOFSSON bekhendem z mezikruží.

Po přestávce přišla chvilka JANA JENÍKA. Liberecký forvard předvedl krásnou akci, když vybruslil zpoza branky, uhlídal si kotouč a přes tři hráče prostřelil Lindboma. Jenže hokejisté ve žlutých dresech našli hned několik odpovědí. Přesilovku využil MARCUS WESTFÄLT, po rychlé akci ihned po buly doklepl kotouč do prázdné branky JONATAN BERGREN.

Mělo být hůř, Švédové v závěru třetiny dvěma slepenými góly dost možná definitivně rozsekli zápas. Nejprve po zmatcích v brankovišti skóroval z velké blízkosti FILIP HÅLLANDER, záhy zaskočené Čechy překvapil po rychlém pasu Jakobssona před branku SAMUEL FAGEMO.

I tak svěřenci trenéra Bruka kontrovali. Opět vsítili úvodní branku periody, když natřikrát překonal maskovaného muže s třemi korunkami na dresu KAREL PLÁŠEK. Ve 47. minutě ale ujel do brejku DAVID GUSTAFSSON a přesnou ranou mezi Dvořákovy betony stanovil konečné skóre na 3:7. Jelikož Spojené státy americké porazily Švýcarsko 2:1, druhým postupujícím ze skupiny bude vítěz středečního duelu Česko - USA.

Ostatní výsledky druhého hracího dne

Švýcarsko - USA 1:2
Slovensko - Rusko 3:9
Finsko - Kanada 1:5

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 15. Plášek, 23. Jeník (Gajarský), 42. Plášek (Gajarský, Střondala) – 17. Fagemo (Berggren, Sandin), 19. Olofsson (Jakobsson), 26. Westfält (Gustafsson), 28. Berggren (Gustafsson, Finn Olsson), 37. Hållander (Olofsson, Boqvist), 38. Fagemo (Jakobsson), 47. Gustafsson. Rozhodčí: Hribik, Hradil – Jindra, Zíka. Diváci: 1 982.

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017