Report ze zápasu

Češi zůstali těsně pod vrcholem, Kanadě podlehli ve finále Memoriálu 1:4

12.08.2017Kryštof Rossmann

Češi zůstali těsně pod vrcholem, Kanadě podlehli ve finále Memoriálu 1:4

Břeclav/Liberec - Jízda českého národního mužstva na Memoriálu Ivana Hlinky byla parádní a to i přesto, že se nepodařilo obhájit loňské zlato. Ve finále Kanaďané vyhráli 4:1, Češi včetně Jana Jeníka a Matěje Pekaře berou stříbro.

H5 v So 12.8. 17:00
(1:0, 2:1, 1:0)
Kanada "18"
Česká republika "18"

Komentář k utkání

V úvodu utkání si oba celky vytvořily gólové příležitosti. Shepard ani Sedlák ale branku kvůli výtečnému zásahu maskovaného muže nebo nepřesnosti oslavovat nemohli. V sedmnácté minutě střídačka javorových listů přeci jen mohla zvedat ruce, JARED MCISAAC dostal až příliš mnoho prostoru na pravé straně, zacílil a propálil Dostála.

Na začátku druhé periody bylo pro svěřence trenéra Bruka ještě hůř. Po ráně McBaina se nejrychleji zorientoval JOE VELENO a dopravil kotouč bezpečně za brankovou čáru. Češi odpověděli. Rodrigue zaváhal po nahození Sedláka a DOMINIK ARNOŠT si se vzniklou šancí poradil velmi pohotově.

Po sérii neproměněných šancí na obou stranách přišel pro hokejisty ze země přezdívané srdcem Evropy tvrdý direkt. Pouhých jednatřicet vteřin před koncem prostředního dějství si KEVIN BAHL všiml clony před Dostálem, zkusil štěstí od mantinelu a nemýlil se. Kanaďané tedy vstupovali do finální fáze zápasu s vedení 3:1.

Ihned zkraje třetí periody měl gól na hokejce Smith, tváří v tvář Dostálovi však neuspěl. Ve čtyřicáté osmé minutě předvedl zámořský výběr krásnou akci na jejímž konci stanul Smith. Jeho bekhend si ještě maskovaný muž dokázal pohlídat, nicméně proti následné dorážce JACKA MCBAINA už neměl nárok zasáhnout včas. S blížícím se koncem duelu měl ještě k dispozici nebezpečnou dorážku Jeník, na Rodrigueho ale nevyzrál, když mířil pouze do prostoru, kde se kanadský gólman nacházel.

Češi si tedy z prestižního Memoriálu Ivana Hlinky odnášejí stříbrné medaile, které sice nejsou obhajobou loňského zlata, avšak i tak patří k velkým úspěchům. Příští rok se turnaj přesune za moře, do Čech se vrátí až v srpnu 2019.

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 17. McIsaac (McBain), 23. Veleno (McBain, Dobson), 40. Bahl (Dobson, Thomas), 48. McBain (Smith, Thomas) – 27. Arnošt (Sedlák). Rozhodčí: Hradil, Pešina – Lederer, Tošenovjan.

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017