České Budějovice odváží body

Date of publication Author aVAL

Poprvé ve vzájemných duelech s Libercem v extralize získali hokejisté Českých Budějovic body. A to po vysloveně mdlém výkonu domácích hokejistů, kteří po dobré první třetině jakoby usnuli a soupeři dali místo ke hře. Nebyl dnes ani vyhlášen nejlepší hráč Tygrů.

, pátek 06. prosince 2002
0:3
(0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 14. Jasečko (F. Turek), 22. Rob (R. Suchánek), 36. F. Turek (Bartoš). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Rouspetr. Vyloučení: 6:6, navíc M. Straka (Liberec) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3095.

Falta - Jiří Hanzlík, Krstev, Čakajík, Gřegořek, R. Pospíšil (33. Kočí), J. Moravec - Kropáč, Michal Straka, Musil (21. Jankových) - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Rozsíval, Plodek, Hájek, navíc od 41. minuty Jiří Kudrna

Banes Motor Č. Budějovice

Hudáček - Jindra, Babka, R. Suchánek, Barinka, Jasečko, Slavík - Šimánek, F. Turek, Bartoš - Ondřej, Štraub, Rob - Míka, Michálek, S. Procházka - Brož, Škoda, Hřebejk

Zápas s Českými Budějovicemi začali domácí velmi dobrou hrou, tlačili se dopředu a ve 4. minutě nahodil od modré Čakajík a pak zkoušel štestí z dalšího útoku Straka, leč bez úspěchu. Čakajík střílel z prostoru mezi kruhy, ale jeden z budějovických obránců se mu položil do rány. Prakticky až do 10. minuty nepustili Tygři hosty k žádné šanci, ale jejich střely nacházely místo sítě pouze brankáře Budějovic Hudáčka nebo končily na mantinelu za jeho brankou. Zatímco na jedné straně jen hřmělo, na druhé rovnou udeřilo. Než se stačil Pavel Falta rozchytat, zůstal před ním osamocen Stanislav Jasečko, položil si ho a pohodlně skóroval. O dvě minuty poté podrazil Falta útočícího Šimánka a dostal dvouminutový trest. Ten si za něj odseděl Pavel Kábrt, resp. posledních 6 sekund, protože rozhodčí ho zapomněli poslat na trestnou lavici hned.

Hra se začala otáčet již před koncem první třetiny, ale než domácí stačili zavelet k útoku, dostali další branku. Hned na začátku druhé třetiny byl vyloučen Angel Krstev a hosté ji dorážkou Luboše Roba využili a zvýšili na 0:2. Tygři se pak ztěžka dostávali do útočného pásma a jejich útoky byly bez zakončení. Domácí nevyužili ani půlminutovou přesilovku 5 na 3 z 35. minuty a jakmile hosté byli ve čtyřech, ujel do brejku Filip Turek a nedal v souboji jeden na jednoho Faltovi šanci. Zvýšil tak již na 0:3. Domácí otevřeli hru a snažili se více útočit, ale nevycházela jim koncovka.

Ve třetí třetině již budějovičtí kontrolovali hru a nepustili už domácí k výraznějším šancí. Osobní desetiminutový trest v této třetině dostal liberecký Michal Straka. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni gólman hostů Hudáček a kapitán Luboš Rob. Z domácího týmu nejlepší hráč vyhlášen nebyl.