Čtyři góly v první třetině rozhodly o vítězství juniorů v Hradci Králové

Hradec Králové/Liberec - Liberečtí junioři vyjeli na poslední trip této sezóny. Jako první se představili na ledě hradeckého Mountfieldu, kterému hned v první třetině nastříleli čtyři góly a zbytek zápasu už si pohlídali.

43.kolo, středa 01. března 2017
1:5
(0:4, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Hejna (T. Kynčl, Hofman) – 8. Janele (Průžek), 10. Wiencek (Chlum, Nezbeda), 16. Průžek (Turek), 19. Bělohorský (Janele), 27. Nezbeda (Wiencek). Rozhodčí: Horinek – Potůček, Špringl ml.. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 26:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Mountfield HK

Bechný – T. Kynčl, Jonáš, Brádler, J. Kynčl, J. Moník, Lier – D. Matouš, Matějček, M. Síla, Hnik, Vaňát, F. Moník, Hofman, Šimůnek, Řepík, Hidveghy, Chalupa (C), Hejna

Polášek – Turek, Klinger (C), Benák, Korecký, Husa, Starosta – Janele, Průžek, Vlach, Beran, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Chlum, Bělohorský. Trenér: Valdemar Jiruš

První velká šance utkání přišla již po několika minutách. Kotouč doputoval zpoza Bechného brány až k Nezbedovi, který svou tvrdou ranou těsně minul brankovou konstrukci! To ovšem Tygry nemuselo vůbec mrzet, neboť jen o málo chvil později přišel pro domácí nepříjemný moment. Albert Janele nahazoval kotouč z levého kruhu do předbrankového prostoru, kde ve snaze odklidit puk do bezpečí tečoval kotouč nechtěně přímo do sítě David Chalupa – 0:1. Hned vzápětí už to bylo o dvě branky. Od pravého mantinelu nahrával Chlum puk úplně volnému Petru Wiencekovi, jenž si ho před Bechným zpracoval a zvýšil na 2:0 pro Tygry.

Ve 14. minutě se do velké šance po nahrávce Kynčla dostal Filip Mohelník, snížit ale nedokázal. Místo toho přišel další úder Severočechů. Jiří Průžek se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář domácímu brankáři předvedl chladnokrevnou kličku do forhendu a nekompromisně zavěsil – 0:3. Stále to však nebylo pro první třetinu vše! Minutu a půl před jejím vypršením obdržel Matouš Bělohorský puk na pravém kruhu a tvrdou ranou do horního růžku překonal brankáře Bechného – 0:4.

Druhou dvacetiminutovku začali Hradečtí mírným náporem, svého prvního gólu se však nedočkali. Poté si připsal výborný zákrok Bechný, který hned po vhazování v obranném pásmu domácích vyrazil nebezpečnou střelu Husy. O několik vteřin ale opět kapituloval. Z kruhu až před bránu si vybruslil Tomáš Nezbeda, který položil Bechného na led a poté ukázkově zavěsil – 0:5

Ve druhé polovině prostřední třetiny měl Mountfield k dispozici dvě přesilové hry. Nebezpečnější byla ta druhá, ve které nejprve Patrik Hidveghy tečoval střelu a poté i dorážel, kotouč ale jen přeplachtil horní tyč. Následně se do velké šance dostal Starosta, ani on se však mezi tři tyče netrefil.

V úvodu závěrečné periody se sám před Bechným ocitl Nezbeda, který ale trefil pouze levý beton hradeckého maskovaného muže. V 50. minutě v dvojnásobném přečíslení ujížděli vstříc hradecké kleci Chlum s Beranem. První jmenovaný nakonec vymyslel jakýsi lob na domácí bránu. S ním si však Bechný poradil. Domácí se nakonec až pět minut před koncem dočkali čestné trefy. Před libereckou bránou vymyslel Tomáš Kynčl pěknou nahrávku na Martina Hejnu, který svým zakončením nedal Poláškovy šanci.

Junioři tak své předposlední utkání zvládli na výbornou. Ve čtvrtek čeká svěřence trenéra Valdemara Jiruše poslední zápas této sezóny na ledě Pardubic, které ještě stále bojují o play off.

Aleš Krátoška
„Liberec přijel v hodně silné sestavě oproti našemu týmu. Využili jsme i hráče z dorostu a čekali jsme do poslední chvíle, co s námi ta sestava udělá, čím to doplníme. Nakonec nám ještě i před zápasem odpadl jeden obránce a hráči jsou i v Litoměřicích, taková je ale realita. První gól jsme si dali sami a po první třetině jsme prohrávali 0:4, což rozhodlo o celém utkání. My jsme naše vyložené šance nedokázali proměnit, a proto jsme dali jenom jeden gól. Naše produktivita je celosezónní problém a dneska se to zase ukázalo. Nicméně síla Liberce byla určitě znát, zaslouženě vyhrál a tři body do tabulky patří jemu. Zítra chceme bodovat s Boleslaví.“

Jiří Vozák
„Nastoupili jsme výborně, první třetina se nám hodně povedla a asi rozhodla o celém zápase. Hráli jsme disciplinovaně a nakopl nás šťastný první gól, který si domácí tečovali sami. Další góly jsme dali po pěkných akcích. Neuspokojili jsme se, hráli jsme pořád to, co jsme potřebovali, dobře dozadu. Hradec už taky nehraje o play off, takže bylo znát, že je to jeden z těch posledních zápasů, kde už o nic nejde. Co se týče naší sezóny, hodně nás poznamenává, že hráči chodí hrát za Benátky. Máme hodně mladý tým, kromě pár hráčů je na příští sezónu. Kdybychom ho udrželi pohromadě, určitě budeme jedním z favoritů. Ale nevěřím tomu, kluci už samozřejmě zase koketují s Benátkami. “