Čtyři zásahy v přesilovkách! Liberec si smlsl na Vítkovicích

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Bílí Tygři po dvou porážkách zabrali. Ve čtyřiadvacátém kole Tipsport extraligy přivítali na vlastním ledě Vítkovice, nad nimiž měli od úvodních minut převahu. Tu potvrdili pěti zásahy, z nichž čtyři padly v přesilové hře. Pod úspěch se tučným písmem podepsal kapitán Petr Nedvěd, který si připsal tři body.

24. kolo, neděle 24. listopadu 2013
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Nedvěd (Vampola), 25. Filippi, 38. Čakajík (Pospíšil, Filippi), 41. Derner (Nedvěd, Bartek), 51. Nedvěd (Hunkes, Výtisk) – 22. Kolouch (Hlinka, Bail), 57. Huna (Svačina). Rozhodčí: Lacina, Kalivoda – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 9:11, navíc Valský (LIB), Kudělka a Hruška (oba VIT) 10 min. OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 067. Střely na branku: 33:22. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2. Nejlepší hráči: Petr Nedvěd – Peter Húževka.

Melicherčík – Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek – Urban, Nedvěd, Vampola – Bartek, Bulík, Víšek – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Valský, Zacha, Vlach.

HC Vítkovice Ridera

Málek – Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Bail – Burger, Valčák, Szturc – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Húževka, Strapáč – Šedivý, Hlinka, Kolouch.

V netradičním čase od 15:30 začal pod Ještědem souboj Bílých Tygrů s Vítkovicemi. Že půjde o divácky atraktivní utkání, naznačily hned úvodní minuty. Starali se o to hlavně domácí hráči, s jejichž pokusy měl Málek plné ruce práce. První akce s parametry gólové se zrodila na hokejce Filippiho, jenž se od levého mantinelu prosmýkl až před branku, úspěšný však nebyl.

Z Vítkovických nejvíce zahrozil Huna a jeho bekhendová klička, po níž poslal kotouč do boční konstrukce branky. S blížícím se závěrem první třetiny se o slovo přihlásili znovu domácí. Nejprve se v dobré pozici mezi kruhy ocitl Vlach, branku ale netrefil. Necelé dvě minuty po něm zatáhl kotouč do útočného pásma Vampola a pustil ho pod sebe. Toho využil Petr Nedvěd, kotouč sebral a přes obránce vypálil. Málkovi nepříliš prudká střela propadla mezi betony až do branky.

S nejtěsnějším náskokem tak do kabin putovali Liberečtí. Brzy po návratu na ledovou plochu ale byl stav znovu nevyrovnaný. Bail vybojoval kotouč ve středním pásmu, posunul ho na Hlinku, jenž mezi kruhy našel zcela osamoceného Petra Koloucha a ten nabídnutou příležitostí nepohrdl.

Trvalo to ale jenom tři minuty, než si Bílí Tygři vzali vedení zpět. Tomáš Filippi si najel na kruh, kde ho našel Nedvěd a rychlou střelou na bližší tyč překonal Málka. Severočeši byli nadále aktivnějším celkem a drželi si převahu. Její další potvrzení se dostavilo ke konci prostřední části. Pospíšil si rychle vyměnil kotouč s Filippim a poslal ho napříč pásmem na Martina Čakajíka. Liberecký zadák na nic nečekal a střelou z první propálil vítkovického gólmana.

Do závěrečných dvaceti minut tak šli domácího hokejisté s dvoubrankovým vedením, které hodně rychle navýšili. Šestapadesát vteřin po zahájení dějství se vřítil do pásma Lukáš Derner a rychlým švihem poslal kotouč o břevno do sítě. Poté se hra na nějakou chvíli uklidnila a góly nahradily trestné minuty.

To ale netrvalo věčně, Hunkes v polovině periody oslovil Petra Nedvěda, jenž ránou z voleje rozvlnil síť. Tato branka byla už čtvrtou, které Bílí Tygři v zápase docílili v přesilové hře. Krátce na to se fanoušci a hráči radovali z další branky, po konzultaci s kolegou u videa však sudí rozhodl, že Valský dostal kotouč do sítě pomocí ruky a branku neuznal.

Definitivní podoba skóre nedělního klání tak přišla v 57. minutě. Rudolf Huna se prohnal podél pravého mantinelu až do bezprostřední blízkosti Melicherčíka a rychlou střelou zacílil do protilehlého horního rohu. O vítězi bylo v tu dobu de facto rozhodnuto, emoce však vzplály ještě jednou. To když se do pěstní výměny pustili po strkanici na brankovišti Valský a Kudělka. Na výsledku zápasu to už ale nic nezměnilo a Bílí Tygři si tři body nechali v Liberci.