Derby rozhodly nájezdy, bonusový bod ukořistili Tygři

Date of publication Author Radoslav Vavřina, foto: bkboleslav.cz

L i b e r e c - Po reprezentační přestávce hráli Tygři poprvé na domácím ledě a ihned je čekalo derby s Mladou Boleslaví. To nejprve vypadalo příznivě pro hosty, domácím se ale podařilo ve druhé třetině vyrovnat. Za stavu 1:1 šlo utkání do samostatných nájezdů, které rozhodl Milan Bartovič. Tygři tak vyhráli podesáté v řadě na domácím ledě a posunuli se zpět na první místo.

22. kolo, pátek 18. listopadu 2011
2:1sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Bartovič (Trončinský, Kudrna), 65. Bartovič - 20. Balaštík (Podkonický). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 6 211. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1. Hráči utkání: Marek Pinc - Darrell Hay.

Pinc – Výtisk, Čakajík, Trončinský, Holub, Derner, Kajínek, Štich, Pavlů – Kudrna, Nedvěd, Bartovič – Krejčík, Vak, Vantuch – Bárta, T. Urban, Dušek – Bortňák, Bulíř, Kica.

BK Mladá Boleslav

Hübl – Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Mozík, Žabka – Balaštík, Podkonický, Mikulík – Cetkovský, Bahenský, Tomas – Stieler, Goertzer, Jiránek – Svačina, Lenc, Demel.

Liberečtí začali zápas aktivněji, v prvních minutách se jim ale nepovedlo vytvořit si gólovou šanci. Nejblíže se dostali Milan Bartovič a Jaroslav Kudrna, ale zatímco toho prvního zastavila branková konstrukce, Kudrnovu střelu z první zastavil boleslavský gólman Jaroslav Hübl. Ke slovu se dostali i hosté, když v páté minutě při zaváhání domácí obrany hned dvakrát zahrozil Milan Mikulík. Tygři měli v této situaci také trochu štěstí, protože Marek Pinc nebyl zrovna ve správné pozici, všechny pokusy však letěly těsně vedle.

Na začátku druhé půlky prvního dějství Boleslavští opět zahrozili. Andrej Podkonický a Jaroslav Balaštík sami uháněli na Marka Pince, který jejich únik, zakončený pasem bývalého Tygra a střelou zkušeného kanonýra, vytěsnil krásným rozštěpem. Jaroslav Balaštík se přeci jen v první třetině gólu dočkal, a to v její poslední minutě. Podkonický vyhrál vhazování a poslal puk hned k Balaštíkovi, který neváhal a střelil puk přesně nad Pincovu lapačku – 0:1.

Druhá třetina začala stejně jako ta první před boleslavskou brankou, na vyrovnávací gól se ale muselo čekat. A to téměř šest minut, než Marek Trončinský posunul puk k Milanu Bartovičovi, který tvrdě zakončil za přesouvajícího se Hübla – 1:1. Severočechy vyrovnávací branka zřejmě posílila, jelikož hned minutu poté nebezpečně tečoval nahození Davida Kajínka Petr Kica a Hübl stačil reagovat na náhlou změnu směru jen se štěstím.

Ve třiatřicáté minutě měli domácí další velkou šanci. Milan Bartovič centroval do boleslavského brankoviště, kde puk přesměroval na branku Jaroslav Kudrna, Hübl mu ale úspěšně nastavil beton. O minutu později se k puku v útočném pásmu dostal nedávno ještě Bílý Tygr Darrell Hay, ten ale za vyrovnaného stavu trefil pouze tyč Pincovy branky. Ve zbytku třetiny hrály oba týmy spíše opatrně nežli ofenzivně, takže se nic důležitého neodehrálo.

V podobné filozofii probíhal i začátek třetí třetiny, z hostů byl dále nejaktivnější Andrej Podkonický a jeho parťák Jaroslav Balaštík. Domácí se po několika minutách dostali do přesilovky, která se jim ale nevyvedla podle představ. Zbytek třetiny pokračoval v opatrném tempu, šest minut před koncem ale domácím fanouškům zatrnulo, když za vlastní bránou zůstal ležet David Kajínek. Pro toho si přišel týmový lékař, rychlý obránce do utkání později vrátil.

V prodloužení se do sebe oba týmy opět pustily naplno, k čemuž přispělo i více prostoru díky hře čtyři na čtyři. V domácí šanci se ocitl mladý Michal Bulíř, kterého zastavil obránce Gordon Baldwin, za hosty se hnal do samostatného úniku Tomáš Demel, ve skórování mu ale zabránil Jan Výtisk. Ještě větší šanci měl Tomáš Urban, který už jel sám na Hübla, po zajímavém blafáku ale zamířil po zemi vedle. Další šanci přichystal pro Milana Bartoviče Marek Trončinský, volej slovenského rychlíka ale vyrazil maskou Hübl. Všem přítomným se muselo šancemi nabité prodloužení líbit.

Rozhodující slovo si tak vzaly samostatné nájezdy, které rozhodl povedeným bekhendovým blafákem Milan Bartovič - 2:1.