Devatenáctka vytěžila z veledůležitého zápasu s Hradcem maximum

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Liberecký výběr do devatenácti let zvládl důležité utkání s Hradcem Králové a přiblížil se na dohled elitní trojici skupiny B. Vyrovnaný zápas s Mountfieldem rozhodly dvě trefy šelem z prostřední části. Bonusový čtvrtý bod zajistil Liberci Vojtěch Jiruš.

17. kolo, čtvrtek 15. listopadu 2018
2:1
(0:0, 2:1, 0:0 N 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Šeliga (Kovář, Strnad), 27. Drábek – 35. Pinkas (Kukla, Poppel). Rozhodčí: Glanc – Serbus, Bosák. Vyloučení: 6:3, navíc Kovář (LIB) 10 min. OT, Aubrecht (LIB) 5 min. a do konce - Muška (HKM) 5 min. a do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6:6. Střely na branku: 29:45. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Pařík – Aubrecht, Hampl, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Jansa, Šafařovský (C), Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Mountfield HK

Dvořák – Kukla (C), Muška, Voňka, Naar, Perička, Pěnčík – Šedivý, Sklenář, Ďuriš, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Jušta, Lang, Šedivý, Janda, Poppel

První třetina veledůležitého utkání patřila oběma gólmanům. Dvěma výbornými zákroky se blýskl především hostující gólman Dvořák, který si poradil s Cikhartovou střelou z mezikruží i Drábkovým pokusem z bezprostřední blízkosti.

Góly začaly padat až v druhé dvacetiminutovce. Šelmám se podařilo skóre otevřít. Kovář se s pukem dobře vytočil před bránou a zadovkou prověřil Dvořáka. Ten betonem vyrazil puk jen k Dominiku Šeligovi, jehož bekhendová dorážka našla mezírku ve výstroji královéhradeckého gólmana.

Na slovenského forvarda navázal o pár chvil později Michael Drábek. Ten vyrazil do přečíslení dva na jednoho a celou dobu dával najevo, že bude nahrávat. Když se potom rozhodl střílet, Dvořáka dokonale zaskočil. Ještě do přestávky však bylo sníženo. Puk, který se nebezpečně snášel do libereckého brankoviště, dopravil za Paříkova záda duchapřítomný Tadeáš Pinkas.

Také ve třetí části byl k vidění zajímavý hokej bohatý na šance. Několik klíčových zákroků si připsal liberecký Lukáš Pařík, který spolu se svými spoluhráči úspěšně čelil hradeckému tlaku. Ten vygradoval v samotném závěru hrou bez brankáře, z níž ale Mountfield kýženou branku nevytěžil.

Vítězství 2:1 mohli svěřenci Milana Plodka podpořit ziskem bonusového bodu z prodloužení. V něm však branka nepadla, a tak se na rozuzlení čekalo až do šesté série samostatných nájezdů. Právě v ní totiž jediný úspěšný exekutor rozstřelu Vojtěch Jiruš přiřkl čtvrtý bod Liberci. Bílí Tygři tak z vyrovnaného duelu vytěžili maximum.

„Konečně se nám to může hodnotit dobře. Kluci se mi dnes hodně líbili v první třetině, byli aktivní a dodržovali věci, které jsme si ukazovali na videu. Od druhé třetiny to bylo takové bojovnější, což je s Hradcem vždycky. Jsem rád, že jsme odbránili ta oslabení ve třetí třetině. Kluci tam nechali srdíčko a vrátilo se jim to v podobě čtyř bodů.“

Jiří Janoušek ml.
„První dvě třetiny z naší strany nebyly nic moc. Chyběl nám důraz v osobních soubojích a nasazení. V tom byl Liberec prostě lepší. Třetí třetina vyšla zase nám, měli jsme hodně šancí, kdy vyrovnání viselo ve vzduchu, ale takhle to v hokeji zkrátka chodí. Nájezdy? Když neproměníme ani jeden ze šesti, nemůžeme myslet na body.“