Divoká přestřelka skončila remízou

Date of publication Author Jan Rachota

<span style="color:#CC0000"><b>!!! aktualizováno !!!</b></span></B><br> V úvodním utkání na turné v zemi helvétského kříže se Bílým Tygrům postavil do cesty velmi silný HC Davos. Oba týmy na ledě rozpoutaly doslova vražednou přestřelku, která nakonec skončila remízou. Ve výborném světle se představil slovenský centr v tygřích službách <b>Andrej Podkonický</b>, který se trefil hned dvakrát.

přát., úterý 15. srpna 2006
6:6
(2:2, 2:3, 2:1)

Branky: 10. Reto von Arx (Holub vlastní), 17. Marha (Nittel, Häller), 22. Leblanc (Crameri), 29. Nittel (Leblanc), 53. Ambühl (Rizzi, Guggisberg), 57. Leblanc (Ambühl, Winkler) - 8. Plodek (Klimenta, Holub), 19. Vampola (Kočí), 24. Podkonický (Jiruš), 25. Zíb (Holub), 40. Kočí (Pletka, Vampola), 48. Podkonický. Rozhodčí: Kurmann - Kohler, Stäheli. Vyloučení: 13:14. Využití: 3:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 823.

Nedvídek - Moravec, Jiruš, Krstev, Žabka, Hlavačka, Kočí, Derner, Zíb, Holub - Podkonický, Vaic, S. Procházka, Čermák, Pabiška, Pletka, Klimenta, Plodek, Tomajko, Jech, Vampola, Dušek, Víšek.

V utkání se hodně trestalo. Hned osm z dvanácti branek padlo při neobvyklém počtu hráčů na ledě. Tygři se dokonce jednou trefili v dvojnásobném oslabení! V týmu domácích se dařilo zejména cizinecké legii v čele se střelci Robinem Leblancem a Andresem Ambühlem. Do zápasu ještě nezasáhl Václav Varaďa stejně jako Joe Thronton, kteří utkání sledovali z hlediště.

Skóre zápasu otevřel při vyloučení domácího rebela Guggisberga Jan Plodek, ale neuběhly ani další dvě minutky a domácím se podařilo vyrovnat. To si pro změnu na trestnou usedli Moravec s Duškem a po střele Reto van Arxe se puk za záda Milana Hniličky nešťastně odrazil od obránce Holuba. V 17.minutě dostal Davos do vedení český forvard ve švýcarských službách Josef Marha, když potrestal další nedovolený zákrok libereckých obránců, konkrétně Angela Krsteva. Těsně před úvodní sirénou se ovšem Petru Vampolovi povedlo vyrovnat, když při další početní výhodě zužitkoval přihrávku Kočího.

Do druhého dějství vstoupili Tygři aktivněji, ale záhy museli čelit dvojnásobnému oslabení a gólman Hnilička poprvé poznal přesnou mušku Robina Leblanca. O chvíli později vyslal pěknou přihrávkou Jiruš do sóla Andreje Podkonického, který se nemýlil a opět srovnal stav. Vzápětí dostali Tygři možnost hrát ideální přesilovku čtyř proti třem a z dálky propálil brankáře Hillera Lukáš Zíb. V 29.minutě předvedla domácímu publiku své střelecké umění další posila týmu Nittel, když po přihrávce Leblanca překonal Hniličku počtvrté. Dvacet vteřin před koncem třetiny ale poslal liberecký tým zpátky do vedení Václav Kočí, když využil pěknou přesilovkovou kombinaci Pletky s Vampolou při vyloučení Marhy.

Ve třetí třetině se svěřenci trenéra Palečka spokojili s bráněním příznivého výsledku a šetřili síly na zbytek náročného pobytu mezi Alpami. Dlouho se jim dařilo odrážet útoky soupeře. V době, kdy pykali na trestné lavici útočníci Klimenta s Plodkem, chyboval na útočné modré jeden z obránců Davosu a Andrej Podkonický jel popdruhé sám na gólmana Hillera, který chybně povyjel ze své klece a slovenský centr se ani tentokrát nemýlil. Tygři tak šli dokonce do dvoubrankového vedení. Až v 53.minutě se trefil Andres Ambühl a necelé čtyři minuty před koncem ten samý útočník nahrál do ideální střelecké pozice Robinu Leblancovi, který vyrovnal na konečných 6:6.

Utkání hodnotí Bartoloměj Salanský:

Utkání bylo velmi náročné. Na to, jak máme za sebou dlouhou cestu a jaký soupeř proti nám stál, jsme uhráli výborný výsledek. Davos patří mezi nejlepší kluby v Evropě a remíza s ním je cenná.

Zápas to byl tvrdý, bylo spousta vyloučených. Ostatně stejně se tu hrálo i loni. Znovu říkám, že remizovat s Davosem, navíc po tak dlouhé cestě, je úspěch. Nikdo se nám nezranil, takže i po této stránce jsme spokojeni.

Nyní nás čeká ještě cesta do Bellinzony, kde se ubytujeme. Zítra nehrajeme, v dalším zápase nás čeká ve čtvrtek 20,00 Lugano.