Do třetice vítězně

Date of publication Author Václav Rybáček

Bílí Tygři kráčí od výhry k výhře, ve svém třetím zápase si poradili s hokejisty Plzně. Dvěma góly se pod výsledek podepsal Václav Pletka, jedinýho gól hostů zaznamenal Kracík. Příští zápas hrají Liberečtí již za dva dny na ledě mistrovské Sparty Praha.

přát., úterý 08. srpna 2006
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 39. Hlavačka (Vampola, Rýgl), 41. Pletka (Podkonický, Holub), 51. Podkonický (Holub), 53. Pletka (Podkonický, Holub) - 48. Kracík. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Kájínek. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: cca 1500.

Hnilička (Stejskal) - Moravec, Jiruš, Holub, Zíb, Hlavačka, Rýgl, Derner, Kočí - Vaic, Dušek, Tomajko - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Vampola, Jech - Pajič, Pabiška, Víšek.

HC Škoda Plzeň

Jež (Štelmach) - Půlpán, Vobořil, Benák, Malinský, Cartelli, Trojovský, Nedoma, Mazanec - Vorel, R. Král, Ludvík - A. Padělek, Kracík, Kouba - Důras, Šindel, Adamský - Heřman, Kepl, Hobl.

1. třetina

Jako první prověřil Hniličku při signalizovaném vyloučení Martina Rýgla po přihrávce Kracíka Aleš Padělek, minul však branku. Na druhé straně kontroval dělovkou nad branku obránce Holub. V 9. minutě to zkoušel od modré čáry Trojovský, jeho jedovka jen prosvištěla kolem Hniličkovy branky. Ve 12. minutě našel zpoza branky Hobl Jana Heřmana, plzeňský útočník však střelecký účet utkání neotevřel. O minutu později přišla první obrovská šance domácích, to když Klimenta našel v prostoru mezi kruhy Petra Vampolu, kterého ale bravurně vychytal Petr Jež. Za zády plzeňského gólmana poté neskončilo ani nahození Hlavačky. V 15. minutě zastavil pronikajícího Kracíka jen za cenu nedovoleného zákroku Lukáš Derner a vyfasoval od hlavního arbitra dvouminutový trest. V přesilovce se Plzeňští dlouho nemohli prosadit. Na konci početní výhody však spálil velkou příležitost Ladislav Kouba, proti jehož střele se postavil Milan Hnilička, který následně lapil i bombu obránce Benáka od modré. V závěru třetiny byl vyloučen Cartelli, svůj projektil vyslal na plzeňskou branku nejprve Lukáš Zíb a poté spálili domácí velkou šanci, když Leoš Čermák nedokázal po přihrávce Andreje Podkonického, zasunout puk do branky. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

2. třetina

Na začátku druhé třetiny se výborně proháčkoval obranou Jan Víšek, Ježe ale nepřekonal. Poté pálil těsně nad v nadějné pozici Tomajko. Ve 26. minutě mohli hosté srovnat, to když chybovala domácí obrana, Kracík připravil na stříbrném podnose puk Aleši Padělkovi, Hnilička však vytáhnul excelentní zákrok a betonem jeho pokus vyrazil. Ve 27. minutě hráli domácí opět v početní převaze. Od modré tvrdou střelou prověřil strážce plzeňské svatyně obránce Jiruš. Poté Vaic hledal před brankou Moravce, ten ale v poslední chvíli minul puk. Domácím se v polovině 28. minuty naskytla půlminutová dvojnásobná početní výhoda, když faulujícího Kepla doprovodil záhy na lavici hanby Půlpán. Domácí však nabídnutou šanci nezužitkovali. Ve 32. minutě zahrozil nebezpečnou střelou, která jen těsně minula Hniličkovu klec Martin Adamský. Ihned z protiútoku mohlo udeřit na druhé straně, Čermák se uvolnil přes Davida Mazance, poté však zamířil jen vedle plzeňské branky. Akce však pokračovala, k puku se znovu dostal Leoš Čermák, který zpoza branky připravil gólovou šanci pro Pletku, na kterého zývala poloodkrytá branka. Liberecký útočník však velkou příležitost nevyužil a branku netrefil. O minutu později se probil Kočí až před Ježe, ten ho ale vychytal. Ve 36. minutě pálili z dobrých pozic Cartelli a po něm i Trojovský, v obou případech jen do pozorného Milana Hniličky. Poté ukázal Lukáš Derner, že i on umí tvrdě vypálit, s jeho střelou měl Jež hodně práce. Zkorigovat výsledek se poté snažil David Ludvík, jemuž zabránila ve skórování Hniličkova lapačka. Ve 38. minutě dvakrát zafungovala splupráce mezi Václavem Pletkou a Janem Holubem. Poprvé nabil liberecký útočník mladému obránci v prostoru mezikruží, jeho střela po ledě skončila těsně vedle pravé tyče Ježovy branky. Podruhé pálil Holub jen do plzeňského gólmana. Brankou neskončila ani kombinace mezi Vampolou a Klimentou. Ve 39. minutě zastavil dělovku plzeňský brankář maskou. Poté se však už domácí radovali. Jež si nejprve poradil s pokusem Vampoly, na dorážku Martina Hlavačky do poloodkryté brány však už byl krátký. Domácí byli i nadále při chuti. Kočí připravil na modré puk pro Dernera, jehož tvrdá rána skončila vedle tyče a následně zblokoval střelu Pabišky, kterého našel zpoza branky Slovinec Pajič, mimo tři tyče David Mazanec.

3. třetina

Sotva se diváci stačili usadit na svá místa, aby shlédli třetí dějství zajímavého utkání, přidali domácí hokejisté druhý zásah, když se po přihrávce Podkonického prosadil Václav Pletka. Hosté vrhli všechny síly do útoku, Důrasova tečovaná střela v přesilové hře, když na trestné lavici pykal obránce Rýgl, řádně zatopila libereckému brankáři. Proti Hniličkovi neuspěl ani obránce Vobořil, kterého uvolnil Kouba. Ve 44. minutě předvedl své umění nejproduktivnější hráč Bílých Tygrů loňské sezóny Lubomír Vaic. Nejprve zkoušel překvapit Ježe z úhlu, poté naservíroval puk obránci Holubovi, jehož dobrá rána k tyči skončila na levém betoně Ježe a do třetice zkoušel slovenský reprezentant zasunout puk za Ježova záda zpoza branky, i tentokrát si slovenský kanonýr ve službách Severočechů vylámal zuby na Petru Ježovi. Na konci 45. minuty se vyznamenal pro změnu Hnilička, který vyrazil tutovku Důrase, kterého vybídnul ke skórování Šindel. Na druhé straně prováhal vhodný okamžik ke střele v nadějné pozici Ctibor Jech. Ve 47. minutě připravil Pajič šanci Kočímu, plzeňský brankář si s jeho ránou stejně jako s dorážkou Víška poradil. Hosté se v Liberci branky dočkali kuriózním způsobem. Ve 48. minutě nahodil Jaroslav Kracík zpoza branky puk na záda Milana Hnilička, od kterých puk proklouzal za brankovou čáru. Hosty inkasovaný gól namlsal a vyrovnat mohl vzápětí Důras, který však backhendem na libereckého gólmana nevyzrál. Ve 49. minutě se Plzeňským naskytla další obrovská šance na vyrovnání, když Zíb inkasoval 2+2 minuty. Domácí se ale dokázali bez problémů ubránit. Za zmínku stojí jen pokus Vobořila, se kterým si ale Hnilička poradil. Nejhezčí moment utkání přišel v 51. minutě. Ve svém obranném pásmu totiž našel na útočné modré obránce Holub najetého Andreje Podkonického, který si vychutnal plzeňského brankáře a backhendovým blafákem k velké radosti domácích fanoušků upravil skóre na 3:1, to vše se událo při plzeňské přesilovce. Hosté se všemocně snažili odpovědět, ale se střelami Benáka respektive Půlpána neměl Hnilička problémy. Tygři se následně dočkali dalšího gólového úspěchu. Podkonický našel lahůdkovou přihrávkou Václava Pletku, který rozvlnil síť počtvrté. O minutu později mohl přidat dokonce pátou trefu Vampola, který ovšem svou ránu adresoval jen do tyče. Když v síti neskončil ani pokus Podkonického, skončilo další přípravné utkání ve Svijanské Aréně vítězstvím Bílých Tygrů v poměru 4:1.