Dorost marně naháněl tříbrankové manko, v Hradci padl 2:4

Date of publication Author Jan Kousal

Hradec Králové/Liberec - Liberečtí dorostenci útočili v Hradci Králové na body neúspěšně. Špatný začátek zápasu zapříčinil, že svěřenci Richarda Loba museli celý zápas dotahovat. Přestože se nakonec přiblížili na rozdíl jediné trefy, odjeli domů s prázdnou.

17. kolo, čtvrtek 21. listopadu 2019
4:2
(2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Brožek (Jirků), 14. Budina (Pajer, Pelda), 33. Giesl (Novotný), 59. Giesl (Novotný, Jirků) – 44. Masař (Putz, Kříž), 57. Patzelt (Hujer, Leden). Rozhodčí: Mejzlík – Macek, Kolář. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Mountfield HK

Tichý – Fiala, Táborský, Beran, Boukal, Havlíček (C), Pelda – Giesl, Budina (A), Šimek, Pajer, Jirků, Novotný, Souček, Brožek, Michal Beneš (A)

Král – Damašek, Duschka, Meisel, Dvořák, Patzelt, Šíma, Culek, Tůma – Hujer (A), Putz, Trunda (C), Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek

Liberečtí v královéhradecké metropoli neměli nejlepší vstup do utkání. Všechno začalo už v 7. minutě, kdy domácí David Brožek jednoduše přešel přes modrou čáru a šikovnou střelou přes jednoho z libereckých zadáků nachytal gólmana Krále.

O pár minut později se náskok domácího týmu dokonce zdvojnásobil. Dvojice Lukáš Pajer a Matyáš Budina ujela liberecké defenzivě do přečíslení dva na jednoho, které s přehledem zakončil druhý jmenovaný. Mountfield si tak po úvodní dvacetiminutovce odnesl do šaten příjemný dvougólový polštářek.

V prostředním dějství se červené světlo rozsvítilo jen jednou. K radosti domácích příznivců se tak stalo za bránou Daniela Krále, kterého zase nechala na holičkách liberecká obrana. Ta totiž dovolila Hradeckým další bleskurychlé přečíslení, na jehož konci stál nekompromisní Matěj Giesl.

Tygři se z letargie probrali až v závěrečné periodě. Kouzlo brankáře Tichého odčaroval jako první Jakub Masař, který v ekvilibristické pozici vykřesal pro Tygry naději. Stále však svěřencům Richarda Loba chyběly dvě branky.

Jenže v 57. minutě se situace opět změnila. Richard Patzelt z voleje prostřelil Tichého a Liberec najednou dýchal Hradci na záda. V samotném závěru se tak šelmy celkem logicky pokusily o vyrovnání v powerplay. Risk se však tentokrát nevyplatil, Matěj Giesl naopak nasměroval kotouč do odkryté tygří klece a bylo po nadějích. Liberec tím pádem podlehl Mountfieldu 2:4.

Martin Štohanzl
„Myslím, že jsme viděli kvalitní dorostenecké utkání, Liberec je velmi těžký soupeř. První dvě třetiny jsme byli o něco lepší a zaslouženě jsme vedli 3:0, když jsme svoje šance proměnili. Soupeř nás ale ve třetí periodě trochu zatlačil, dostal se na dostřel jednoho gólu a ještě to zdramatizoval. To už se nám ale podařilo ubránit, takže velká pochvala pro tým.“

„Nám čtvrtkem začíná nadstavbová část; teď jsme měli Hradec, v sobotu máme Slavii, takže týmy ze špičky ligy. Slabší soupeři už nás nečekají, my jsme ale kluky připravovali na to, že Mountfield bude těžká zkouška. Říkali jsme jim, ať zapomenou na předchozí kolo. První dvě třetiny jsme však jen zírali, protože to, co jsme celý týden dělali, jsme nebyli schopni plnit na ledě. Když jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:3 a proti takovému soupeři se to těžko otáčí. Ve třetí třetině jsme konečně začali praktikovat naši hru, domácí jsme tím zatlačili, ale bohužel už bylo pozdě. Určitě se z toho do dalších zápasů musíme poučit a nezačínat hrát až od poslední periody, ale od začátku. Čekají nás už jen samé top týmy a musíme na ně být dobře připraveni.“