Dorostenci zvládli utkání s Dynamem

Date of publication Author Kryštof Havíř

Pardubice/Liberec — Svěřenci Milana Plodka v pátém kole nadstavbové části extraligy soustředěným výkonem porazili Pardubice 4:1. Na všech brankách se podílelo duo David Rozsíval a Daniel Pekař.

nadst. 5, čtvrtek 08. prosince 2022
1:4
(0:0, 1:2, 0:2 )

Branky a nahrávky: 24. Krčál (Bartoň, Rolinek) – 27. Pekař (Rozsíval), 36. Maxin (Rozsíval, Pekař), 54. Maxin (Rozsíval, Pekař), 56. Průšek (Pekař, Rozsíval). Rozhodčí: Bernat – Štěrba, Karásek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 29:43. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Dynamo Pardubice

Tuláček (Antoš) — Novosad, Křečan, Úlehla, Šmerda, Vápeník, Oliva, Švec — Kopecký, Rolinek, Lempach, Pražan, Pilař, Krčál, Kučera, Kantor, Bartoň, Mikeska.

Bogač (Macourek) — Pilíšek, Průšek, Ehrenberger, Seidl, Hrouda, Macháček, Jarabko, Stromský, Král — Prokůpek, Kratochvíl, Rozsíval, Kučera, Šťástka, Maxin, Pekař, Krajdl.

Jak už je zvykem, první třetina nabídla opatrnou hru obou týmů. K vidění sice byly hned tři přesilové hry, z toho dvě liberecké, gólu se však diváci nedočkali. Nejblíže k němu byl obránce Adam Král, z hezkého pasu od Šťástky však trefil pouze střed branky, kde byl připraven pardubický Tuláček. Do kabin šla tak po první dvacetiminutovce mužstva za stavu 0:0.

Spád hry se v další části utkání značně zlepšil. Už ve třiadvacáté minutě otevřel skóre z dorážky pardubický David Krčál. O pár minut později ale vyrovnal z libereckého kontru Daniel Pekař, aby na něj ke konci druhého dějství navázal z podobné situace Imrich Maxin — 2:1.

V závěrečném segmentu zápasu Tygři pokračovali v ofenzivních snahách a tak mohli v čtyřiapadesáté minutě slavit. Podél mantinelu rozjetý Rozsíval našel před brankou Imricha Maxina, jenž neměl problém se střelou bez přípravy trefit do odkryté klece a připsat si tak svůj druhý gól v utkání. Dvě minuty na to jistil klání pro Liberecké dalekonosnou ranou Pavel Průšek.

Milan Plodek
„Dneska se nám nevyvedl vstup do utkání. První třetina se nám vůbec nelíbila, ale klukům jsme k tomu něco řekli a během druhé třetiny se to zlepšilo. Jinak zápas byl vyrovnaný a stejně jako jsme využili šance my, mohli je využít i Pardubice. Dnes jsme ale byli šťastnější my.“

Petr Hemský
„Start utkání nebyl úplně takový, jaký bychom si představovali. Bylo to hodně opatrné, což se změnilo ve druhé třetině, kdy jsme se dostali do vedení, ale inkasovali jsme po vlastních chybách v obraně. To se s námi táhlo až do konce zápasu. Nedokázali jsme proměnit své šance. Také tam byla tyč, takže dneska jsme prostě neměli svůj den.“