Drama se Slavií rozhodly až samostatné nájezdy

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Hosté se brzy ujali vedení, na které Bílí Tygři dokázali rychle odpovědět. Po odehraných třiadvaceti minutách to vypadalo na jasnou záležitost pro domácí, kteří vedli o dvě branky. Slavia ale dokázala vyrovnat pět minut před koncem třetího dějství a o utkání tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

10. kolo, neděle 09. října 2011
4:3sn
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Bárta (Vak), 22. Bárta (Nedvěd), 22. Bartovič (Nedvěd), rozhodující sam.nájezd Nedvěd – 4. Micka (Doležal), 38. Svoboda (Růžička, Roth), 56. Hertl (Roth, Sklenář). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Kis. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 527. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3. Hráč utkání: Petr Nedvěd - Vladimír Roth.

Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Derner, Kajínek, Moravec, Trončinský - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, Vantuch, Bárta - Krejčík, Urban, Kica.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Špelda, Roth, Barák, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Šulc - Tomica, Jelínek, Kalus - Čermák, Růžička, Svoboda- Hertl, Kůrka, Sklenář - Doležal, Jaškin, Poletín - Micka.

V první třetině byly k vidění dva celkem rychlé góly. Nejprve se prosadili hosté z Prahy. Bylo to za situace, kdy si na trestné lavici odpykávali své tresty Kajínek a Kalus, oba za sekání a hrálo se tedy ve čtyřech. Ve čtvrté minutě domácí beci podcenili situaci za vlastní brankou, kde Tomáš Micka vybojoval puk, podél hrazení si zpoza branky vybruslil a poté z otočky nahodil puk na bránu. Tento jeho pokus ke všeobecnému překvapení všech našel cestu až do branky Vošvrdy.

Za krátký čas bylo ale vyrovnáno. Povedenou akci druhého útoku založil Klimenta, který zavezl puk do třetiny a našel přihrávkou před brankou Vaka, ten ještě vylepšil pozici pro Michala Bártu, který se neunáhlil a kličkou do bekhendu vyrovnal skóre zápasu. V dalších minutách první části hry hosté praktikovali tvrdý hokej, který odnesl zraněním kolene domácí bek Moravec. Následně se ještě na ledě po atacích a poté v péči fyzioterapeutů ocitli Urban a Kudrna.

Studenou sprchou pro Slavii začalo druhé dějství. Vše začalo vyloučením Šulce a o chvíli později i Doležala. Domácí dvojnásobnou přesilovku využili beze zbytku. Nejprve si puk vyměnili Nedvěd s Michalem Bártou, který z úhlu dokázal trefit přesně a zaznamenal tak druhý gól v utkání.

Za několik sekund to už bylo o dvě branky. Nedvěd zatáhl puk do třetiny a křižnou přihrávkou zpoza branky našel přesně hokejku Milana Bartoviče, který tvrdou střelou prostřelil Kopřivu mezi betony. Pražanům chvíli trvalo, než se z gólové smrště Tygrů vzpamatovali. V druhé desetiminutovce prostřední části ale začali mít herně navrch. Ve dvou slibných šancích se ocitl Kůrka, ale nedokázal trefit přesně.

Kontaktního gólu se nakonec sešívaní dočkali, když se v sedmatřicáté minutě za podražení poroučel na trestnou domácí Špaček. I hosté předvedli, že početní výhodu umí sehrát s gólovým zakončením. Růžička našel přesně přes celé pásmo Tomáše Svobodu, který střelou z první k bližší tyči nedal přesouvajícímu se Vošvrdovi šanci a snížil na rozdíl jediné branky.

Hned na začátku poslední dvacetiminutovky za Kopřivou zazvonila tyč po střele Výtiska, který pálil od modré ve vlastním oslabení. V osmačtyřicáté minutě se na trestnou posadil Derner a Slavia tak měla dobrou příležitost k vyrovnání. Byli to ale paradoxně domácí, kteří mohli skórovat, nejprve ujíždějící Nedvěd nedokázal najít skulinu v dobrém postavení Kopřivy a následně svůj nájezd nedokázal proměnit v gól obránce Čakajík.

Na vyrovnání si hosté museli počkat až do šestapadesáté minuty, kdy se od modré napřáhl Roth a jeho střelu do branky chytrou tečí umístil Tomáš Hertl. Na řadu tak poprvé v letošní sezóně pod Ještědem přišlo prodloužení. V něm měli herně mírně navrch domácí. Největší příležitost si ale vypracoval Kůrka, když se z vlastního pásma prokličkoval až před Vošvrdu, ten však vytáhl vynikající zákrok vyrážečkou.

O vítězi utkání a držiteli prémiového bodu navíc, tak musela rozhodnout dovednostní soutěž zvaná samostatné nájezdy. Za hosty se svými pokusy prezentovali Svoboda, Kalus a Růžička ml. Ani jeden z hokejistů, kteří mají ve svém znaku lva nedokázal najít účinnou zbraň k překonání Vošvrdy. Na straně domácích se jako jediný dokázal proti Kopřivovi prosadit kapitán domácích Tygrů Petr Nedvěd, který tak určil vítěze nedělního klání na ledě liberecké Tipsport areny.