Dramatické derby s Mladou Boleslaví rozsekl v nájezdech Redenbach

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - V rámci jedenatřicátého kola zavítala pod Ještěd Mladá Boleslav a vyzvala Bílé Tygry k derby. Vstup do atraktivního utkání vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení 2:0, hosté však dokázali brzy srovnat. Tygři si vzali vedení zpět, Bruslaři ale v samém závěru dokázali vyrovnat. O bonusovém bodu pro Liberec v samostatných nájezdech Tyler Redenbach.

31.kolo, středa 20. prosince 2017
4:3sn
(2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Lakatoš (Redenbach, Jánošík), 5. M. Kvapil, 52. L. Krenželok (M. Kvapil), rozh. náj. Redenbach – 7. Kotvan (P. Holík), 13. Pacovský, 60. Žejdl. Rozhodčí: Hejduk, Souček – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 10:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 795. Střely na branku: 41:35.

Janus (21. Will) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Havlín, Jánošík, Maier – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – J. Stránský, Redenbach, Ordoš – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (Maxwell) – Kurka, Hanzlík (C), Eminger, Němeček, Dlapa, Kotvan – Klepiš (A), P. Holík, Valský – Orsava, Žejdl, Pacovský – Lenc (A), P. Musil, Pabiška – L. Volf, Urban, Martin Procházka

Liberečtí vstoupili do utkání aktivně a už v prvních minutách se dostali k přímému ohrožení mladoboleslavské branky. Několik pohotových dorážek ze čtvrté minuty v podání Petra Jelínka ještě brankou neskočilo, gólovou radost si ale Tygři dopřáli vzápětí, když se v přesilovce po Redenbachově přihrávce prosadil Dominik Lakatoš. A po necelé půlminutě to bylo již 2:0 pro domácí, když se puk po úniku Martina Bakoše odrazil k dojíždějícímu Marku Kvapilovi a ten, v pokračující čtyřminutové přesilovce, prostřelil Růžičku.

Bruslaři ale s odpovědí nečekali dlouho a dokázali využít svou početní výhodu. Holík našel Oldřicha Kotvana, který ranou od modré čáry prostřelil vše co mu stálo v cestě. Dvoubrankový náskok mohl Liberci vrátit Martin Bakoš, jeho pohotová střela z mezikruží si ale cestu do sítě nenašla. Ladislav Šmíd si lehá do přihrávky

A v polovině první periody bylo vyrovnáno. Dominik Pacovský se opřel do puku a ten po sérii odrazů zapadl za Janusovo rameno. Zbytek první třetiny nabídl ještě několik příležitostí na obou stranách, ale ani jeden z brankářů již změnu skóre nepřipustil.

Do druhé třetiny vstoupili Liberečtí s Romanem Willem v brance. Úvod prostřední dvacetiminutovky se ale odehrával především před Růžičkou. Dominik Lakatoš se protlačil až před boleslavského brankáře a nebezpečně zakončoval, puk minul klec jen těsně. Ve výhodné pozici se zanedlouho objevil i Jan Ordoš, ani ten ale puk pod padajícím Růžičkou za brankovou čáru nedotlačil.

Možnost strhnout skóre na stranu Tygrů měl v polovině utkání Martin Ševc, který se návratu z trestné lavice řítil na Růžičku, ale jeho pokus se zastavil o beton brankáře Bruslařů. Poté se pohlednou kombinací připomněli i hosté, Will však byl pozorný.

V úvodu třetí třetiny se Bruslaři dostali do přečíslení, střelu Lence na poslední chvíli zblokoval Martin Ševc a Will tak ani nemusel zasahovat. Na druhé straně prověřil Růžičku štiplavou střelou Lukáš Krenželok, hostující brankář puk vyrazil svou holí. Jaroslav Janus si hledá výhled

V sedmačtyřicáté se na ledě začalo jiskřit po souboji Stránského s Orsavou, za který byl liberecký útočník k veliké nespokojenosti publika vyloučen. V následné přesilovce Tygry několika skvělými zákroky podržel Roman Will a skóre tak bylo stále 2:2.

Změna skóre ale přišla! Ovšem na druhé straně. A jak jinak než v přesilovce. Marek Kvapil zatáhl puk po straně do útočného pásma a našel před brankou stojícího Lukáše Krenželoka, který propasíroval puk za Růžičku a poslal Liberec do vedení 3:2.

Atraktivní podívaná pokračovala. Ve čtyřiapadesáté minutě vyzval Vlach ke skórování perfektní přihrávkou dobře stojícího Špačka, zkušený liberecký útočník však zakončit nedokázal. Hosté chtěli zvrátit průběh zápasu a v posledních minutách se vrhli do ofenzivy. Jejich snaha byla navíc podpořena přesilovou hrou a následně i power play. A sedm vteřin před koncem se hosté po špatné liberecké rozehrávce opravdu prosadili, střelcem byl Lukáš Žejdl.

V prodloužení mohl rozhodnout Orsava, ve vyložené šanci ale branku minul. Na druhé straně se do zakončení díky pohledné finese dostal Bakoš, jeho tvrdý projektil minul boleslavskou branku jen těsně. Vítěze nakonec určily samostatné nájezdy. V těch si lépe vedli Bílí Tygři, kteří využili dvě penalty zásluhou Martina Bakoše a Tylera Redenbacha. Za hosty naopak skóroval pouze Žejdl, takže bonusový bod připadl domácím.

Karel Mlejnek
„Atributy našeho dnešního dvoubodového vítězství byly skvěle sehrané přesilovky, ve kterých jsme vstřelili tři branky a dobře odbráněná oslabení, tedy kromě první třetiny. Důvodem, proč jsme nezískali tři body, byla naše nedisciplinovanost. Prodloužení sehrál lépe soupeř, ale my jsme zvládli nájezdy a dva získané body bereme, i když vzhledem k průběhu utkání je to pro nás vítězství s pachutí hořkosti. “

Viktor Ujčík
„Do zápasu jsme nevstoupili vůbec štastně. Dostali jsme dva rychlé góly v oslabení, přičemž na oslabení jsme se dopředu připravovali. Od toho se odvíjel celý začátek utkání, domácí byli na koni. Naštěstí se nám pak podařilo snížit a následně i vyrovnat v přesilovce. Celá druhá třetina byla vyrovnaná, byly tam šance na obou stranách. V té třetí jsme inkasovali, ale bojovností jsme si za tím vyrovnávacím gólem šli a nakonec ho i vstřelili. Prodloužení jsme sehráli dobře, jen nám mrzí ty nevyužité šance. Nájezdy jsou už loterie a nám se v nich letos moc nedaří. “