Drtivá první třetina! Sedm branek a vítězství osmáků nad Hvězdou

Date of publication Author Petr Duschka

Praha/Liberec - Poslední vzájemný zápas s Hvězdou Praha sehrál náš tým ne ledě soupeře. První třetina prakticky rozhodla o výsledku, když Tygři přehrávali soupeře ve všech herních situacích. Po první dvacetiminutovce narostlo skóre až na stav 7:0. Ve druhé a třetí třetině se zápas „pouze dohrával“. Nyní už čekají náš tým poslední dva zápasy ligy, přičemž víkendový zápas proti Letcům z Letňan bude určitě z pohledu kvalit soupeře o mnoho vyrovnanější.

26.kolo, sobota 11. března 2017
1:9
(0:7, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: Hladík (Šťovíček), Měchura (Šedivý), Jenčovský (Hladík), Hujer (Schauer), Schauer (Měchura), Čihák (Šedivý), Hujer (Měchura), Gajda, Šedivý (Polák). Vyloučení: 4:4.

Franc - Hladík, Duschka, Böhm, Šedivý, Čihák, Měchura, Gajda, Rossmy, Schauer, Jenčovský, Šťovíček, Polák, Hujer

Vítězslav Jankových o drtivé první třetině

"Bylo to takové to, co nám soupeř dovolí, to se hraje. Hráli jsme dobře, měli jsme chuť a napadalo to tam. Byl to super pocit, horší už však byla druhá třetina, během které to tolik nešlo, nebylo to kompaktní, docházely nám síly a kluci se nesoustředili. Podepsal se na tom týden bez ledu. Kvalita a soustředěnost šly stranou a zápas se dohrával. Když se vedete 7:0, tak už to není taková hra, jaká by měla být třeba za stavu 2:0. Každý si chce zahrát a vystřelit. Koncentrace je poté trochu někde jinde. Každopádně celkově solidní výkon na to, že týden nebyli na ledě. "

Vítězslav Jankových
„U osmáků, pokud se střetnou dva týmy z opačných pólu tabulky, jsou znát rozdíly na výkonnosti. Kluci měli chuť, problém byl ale v tom, že měli v předchozím týdnu lyžařský výcvik a byli pouze jednou na ledě. Na co jsme během první třetiny sáhli, to nám vyšlo. Vyhráli jsme jí suverénně 7:0, ale poté se začala projevovat únava a nerozehranost. Druhý část nebyla ani tak o hokeji, ale o tom, že si kluci chtěli zahrát. Nebylo tam tolik kombinace, tolik nám to nešlo. Ve třetí části už to bylo lepší, navázali jsme na hokejovost. Hodně se na výkonu podepsala týdenní absence, člověk nikdy neví, co s kluky udělá.“