Druhý zápas jasně v režii Tygrů! Šesťáci přestříleli Sokolov 6:1

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Po úvodní prohře s Havlíčkovým Brodem měli Tygři jasný úkol, porazit Sokolov. A to se jim podařilo, na rychlý přechod do útočného pásma a ofenzivní hru nedokázal soupeř reagovat a šestá třída slaví výhru 6:1!

MEM2, sobota 04. března 2017

Branky a nahrávky: Vološín Tadeáš, Jakubec Matouš (Mitlener Ondřej), Dvořák Jakub (Várady Daniel), Gutsu Oleksandr, Vološín Tadeáš (Dvořák Jakub), Oberreiter Petr (Vološín Tadeáš) - Eismann Václav (Simet Jan). Hráči utkání: Tadeáš Vološín - Oliver Roller.

Leško Robert, Stránský Štěpán - Dvořák Jakub, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Hrabčák Damian, Cherevko Tichon, Jakubec Matouš, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš, Zverka Michal

HC Baník Sokolov

Roller Oliver - Halberštát Jan, Bachar Petr, Mlejnek Šimon, Simet Jan, Pašek Václav, Pavlík Jan, Holejšovský Petr, Horvátová Pavlína, Eismann Václav, Sobotka Radek, Benák Adam, Sobotka Adam, Špiler Michal, Petrák Jan, Šnicerová Markéta, Ott Rudolf, Jurčová Lucie

Tygři vstoupili do utkání aktivně a od prvních okamžiků byli celkem, který udával tempo hry. Skórovat mohl Oberreiter, jenž šikovně posílal křižnou nabídku přes brankoviště, gólman měl co dělat, aby kotouč vytěsnil. To se mu nakonec povedlo a skóre se neměnilo. To samé se však nedá říct o pokusu TADEÁŠE VOLOŠÍNA, po tom se již Roller natahoval marně. Šikovný forvard se nakonec stal jediným úspěšným střelcem první periody.

V prostřední patnáctiminutovce už hráči zvedali ruce nad hlavu častěji. Tygří góly zaznamenal MATOUŠ JAKUBEC po přihrávce Mitlenera a JAKUB DVOŘÁK, jemuž pro změnu nabil Várady. Hosté kontrovali brankou VÁCLAVA EISMANNA.

Jiří Bermann o ofenzivní hře i neproměňování šancí

"Nikdy nekoukáme na to, jestli je soupeř našlapaný nebo třeba nemá formu, chceme hrát ofenzivně vždy. Chceme, aby kluci útočili a chtěli dát góly. Naše filosofie je taková, že radši vyhrajeme 10:9 než 1:0. Proti každému dva, tři hráči na puk a tak dále. Chceme se prosazovat a dávat góly. Neproměňování šancí nás trápí celou sezónu, klukům jsem v kabině říkal, že jestli nám za stavu 3:1 ujedou a sníží, tak se budeme trápit až do konce. Nakonec jsme si utkání pohlídali."

Třetí třetina byla jasně v režii Tygrů. Dvořák se ještě nedočkal, když v obrovské šanci vymíchal brankáře, ale poté nedokázal zakončit do poloodkryté klece. O několik chvil později se sice radoval Vološín, nicméně rozhodčí ještě před vstřelením branky přerušil hru pro úder vysokou holí. Následně neskončil gólem ani brejk 2 na 1, po pasu Vološína, totiž Dvořák nezastihl kotouč o pouhých několik centimetrů. Sedm minut před koncem už Tygři páté branky docílili, Roller nestačil na střelu OLEKSANDRA GUTSU.

Zanedlouho navíc Liberečané skórovali znovu, TADEÁŠ VOLOŠÍN se tentokrát již oprávněně radoval, když dorazil za záda sokolovského brankáře ránu z mezikruží. Finální skóre ještě upravil v samotném závěru PETR OBERREITER. Tygři si tak připsali první výhru na turnaji, úvodní den zakončili s bilancí jedné porážky po samostatných nájezdech a vítězství 6:1.

Jiří Bermann
„Byli jsme lepší, zároveň měl ale určitě soupeř několik šikovných kluků. Mrzí mě, že jsme vstřelili málo branek, podle mě jich mělo být více. Vytvořili jsme si spoustu pohledných akcí, kluci si vyhověli, jenže, což my jako trenéři nechápeme, si vypracujeme šanci do prázdné branky, ale skončíme v rohu. Festival zahozených příležitostí bohužel pokračuje. Jinak mohlo být rozhodnuto dřív.“

MEM2, sobota 04. března 2017

HC Baník Sokolov