Dudův hattrick a vydařené přesilovky vynesly Tygrům tři body

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Po reprezentační přestávce přivítali Bílí Tygři na svém ledě litvínovskou Vervu. Jejich zápolení přineslo velmi pohledný hokej, ze kterého vyšli lépe domácím Tygrům. Ti využili hned čtyři přesilovky, které také daly základ hattricku Radka Dudy. Liberec tak vyhrál 5:3.

48. kolo, pátek 15. února 2013
5:3
(1:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Nedvěd (Duda), 34. Duda (Nedvěd, Kudrna), 36. Bulík (Moravec, Pospíšil), 48. Duda (Bulík, Nedvěd), 59. Duda (Nedvěd) – 10. Majdan (Lukeš), 49. Hübl, 58. Majdan (Lukeš, Kubát). Rozhodčí: Pešina, Homola – Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 11:13, navíc Lukeš (LIT) 10 minut. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 149. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3. Nejlepší hráči: Radek Duda – Viktor Hübl.

Schwarz – Čakajík, Derner, Jánošík, Čutta, Výtisk, Moravec, Šimek – Duda, Nedvěd, Víšek – Pospíšil, Bulík, Kica – Kudrna, Filippi, Dušek – Bárta, Bulíř, Vantuch – Jonák.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Baláž, Piroš, Ručinský – Rapáč, Černý, Pšurný – Martynek, Hanzl, Trávníček.

Pod Ještědem byl v pátek k vidění opravdu pohledný hokej. Nechybělo velké množství brankových šancí, z nichž několik skončilo brankou, ale také velké množství vypjatých momentů, kdy se atmosféra na ledě dala doslova krájet. Pojďme ale popořadě.

Zápas začal sérii šancí, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Ve všech případech se ale nejlépe předvedli gólmani Schwarz na straně Liberce, který zastavil například únik Martynka, a Francouz na straně Litvínova, jemuž nejvíce starostí nadělal dorážející Kudrna.

Muži s maskou ale přeci jen v první periodě povolili, a jako první to byl domácí strážce. Velkého zmatku na brankovišti využil Juraj Majdan, jenž volný puk dorazil do branky. Liberecké protesty kvůli postavení útočníka v brankovišti vyslyšeny nebyly. Vedení Vervy ale netrvalo dlouho. Petr Nedvěd sice nejprve nedokázal usměrnit kotouč za přesunujícího se Francouze, avšak když kotouč vracel do ohně, zasáhl právě jeho beton a tento "vlastenec" tak stanovil skóre po první třetině.

V té druhé už brankám ohňostroj šancí nepředcházel. Nahození Radka Dudy prošlo od modré až do branky a Tygři slavili první přesilovkovou trefu. Dvě minuty na to přišla druhá. Svižná kombinace skončila na hokejce Tomáše Bulíka, jenž zavěsil a pokračuje ve skvělých výkonech po příchodu do Liberce.

Poté se ale gólové stavidlo na nějaký čas uzavřelo. Zbytek druhé třetiny přinesl hlavně fyzický boj o kotouč a šance moc nepřicházely. To dost možná naznačovalo, že největší napětí nás čeká v koncovce zápasu, tedy třetí třetině.

A tato domněnka se naplnila. Svým dílem k tomu přispěl Radek Duda, pro kterého připravil branku neskutečnou přihrávkou Bulík. Liberečtí se ale v závěru ještě zapotili. Na rozdíl dvou branek snížil po tlačenici na brankovišti Viktor Hübl, o platnosti jeho branky se sice chvíli sudí dohadovali, avšak nakonec byla shledána regulérní.

V dvojnásobném oslabení v samém závěru třetí třetiny bylo ještě hůř. Kombinace zavála kotouč mezi kruhy, kde byl připraven Juraj Majdán a puk z jeho hole skončil podruhé v zápase za Schwarzem. Ovšem více než dva, jsou tři. A to ukázal Radek Duda. Ten převzal puk na útočné modré a střelou nad beton dovršil hattrick a dodal Tygrům definitivní jistotu tříbodového zisku. Jen tak mimochodem, také tato branka padla v přesilové hře.