Důležité vítězství! Liberečtí nadělili Zlínu pět branek

Date of publication Author Lukáš Šonský

Zlín/Liberec – Bílí Tygři dokázali v devatenáctém extraligovém kole zvítězit na ledě Zlína. Liberecký celek se oklepal z nevydařeného klání proti Plzni, soupeři tentokrát povolil pouze jednu branku a před reprezentační pauzou si připsal plný počet bodů. Severočeši využili v zápase tři přesilovky, Zlín zdolali podruhé v sezoně.

19. kolo, neděle 04. listopadu 2012
1:5
(0:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Ondráček (Kubiš, Tesařík) – 25. Dušek (Cebák, Víšek), 34. Nedvěd (Kudrna), 37. Čakajík (Filippi, Dušek), 46. Filippi (Simmonds, Čakajík), 58. Čutta (Nedvěd, Bulíř). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Dřínovský, Čech. Vyloučení: 6:7, navíc Čutta a Nedvěd (oba LIB) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 011. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5. Nejlepší hráči: Petr Holík – Ondřej Pavelec.

PSG Berani Zlín

Horčička – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Melenovský, Veselý – Ondráček, Holík, Kubiš.

Pavelec – Šmíd, Cebák, Čakajík, Čutta, Výtisk, Štich, Derner – Bulíř, Nedvěd, R. Vlach – Kudrna, Víšek, Dušek – Stewart, Filippi, Simmonds – Kica, Galamboš, Bárta – Špaček.

Zlínští hokejisté se poprvé v sezoně museli obejít bez svého kapitána a nejproduktivnějšího hráče Petra Čajánka, Bílí Tygři toužili napravit bídné výsledky z posledních kol, po odvolání kouče Jelínka vstoupili do utkání pod vedením asistenta Filipa Pešána.

Domácí byli v první třetině aktivnějším týmem, do tempa se dostali především díky několika přesilovkám. Soupeř obdržel celkem čtyři menší tresty. Pavelce v páté minutě vyděsil Balaštík, z těsné blízkosti však mířil jen do jeho hrudi.

Zlín měl k dispozici také početní převahu v pěti proti třem, největší šanci si však hokejisté v modrožlutých dresech schovali až na závěr zahajující periody. Köhler ujížděl úplně sám na brankáře, ovšem Pavelec jeho zakončení fantasticky zastavil lapačkou.

Skóre se poprvé měnilo v čase 24:17. A byli to Severočeši, kteří hned ze své první větší šance dokázali udeřit. Víšek našel mezi kruhy volného Antonína Duška, jenž zakončil do horní poloviny branky.

Z náskoku se ale hosté dlouho neradovali. Zlín už jednu z dalších přesilovek využil, z dorážky se prosadil Jiří Ondráček. Jenže za pět minut bylo znovu vše jinak, Horčička podruhé v utkání inkasoval. Rovněž v početní převaze uspěl Petr Nedvěd. Unikl po levé straně a švihem zamířil neomylně.

V bojovném střetnutí nešetřili hlavní sudí s dvouminutovými tresty, hákování domácího zadáka Hamrlíka liberečtí hokejisté potrestali. Od modré čáry napálil kotouč do sítě Martin Čakajík. Druhá využitá přesilovka Bílé Tygry viditelně povzbudila, avšak zlínský gólman tentokrát další spršce střel odolal.

Ovšem ve třetí třetině bylo na hostující střídačce znovu veselo. Šanci měl Simmonds, ale v nadějné pozici puk netrefil ideálně. Přesně mířil až Tomáš Filippi, kotouč vyslaný z hole libereckého mladíka zapadl počtvrté za Horčičku.

Vzápětí utekl zlínským zadákům Stewart, při zakončení byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Kanadský forvard však nájezd neproměnil, gólman jeho blafák zneškodnil.

Vítězství modrobílých pečetil dvě minuty a dvacet vteřin před koncem základní hrací doby obránce Jakub Čutta. Tygři díky jeho trefě z dálky zužitkovali třetí početní převahu a získali důležité tři body.