Dvacítka na Chomutov nestačila. Od Pirátů inkasovala sedm branek

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Chomutov/Liberec - Chomutovští o svém vítězství rozhodli v prvních dvou třetinách, během kterých vsítili čtyři branky. V závěrečném dějství se sice Tygři pokoušeli zdramatizovat utkání, soupeř jim ovšem povolil pouze jeden gól a nakonec se radoval z výhry 7:1.

N2, sobota 03. února 2018

Branky a nahrávky: 9. Ouřada (Hajič, D. Novák), 16. Hřebíček (Ouřada, Polák), 29. Chlán (Köver, Šilar), 40. Polák (Hřebíček, D. Novák), 46. Śilar (Köver, Chlán), 49. Chlán (D. Novák, Köver), 55. Hajič (Köver, Šilar) – 46. Burda (Aubrecht, Průžek). Rozhodčí: Knapík – Coubal, Toman. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 37:41. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.

Piráti Chomutov

Běhula – Kopic, D. Novák, A. Novák "C", Hajič "A" – Köver, Polák "A". Hřebíček, Chlán, Kulich, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada, Adámek.

Pařík – Aubrecht, Krejsa, Turský "A". Charvát, Benák, Žůrek, Starosta "A" – Rychlovský, Holenda, Průžek "C", Vlach, Juščák, Piroutek, Burda, Kotyza, Žemba, Bouřil.

Chomutovští otevřeli skóre už v deváté minuty, kdy zatlačili Tygry v jejich obranném pásmu. Kryštof Ouřada totiž šikovně tečoval střelu Tomáše Hajiče a vsítil první gól domácích - 1:0. Teprve sedmnáctiletý útočník byl i u druhé trefy Pirátů, když zpoza brány přihrál mezi kruhy Martinu Hřebíčkovi, jenž povedenou ranou překonal Lukáš Paříka - 2:0. Vzápětí mohl snížit Matěj Krejsa, jeho jedovatý pokus se ale od někoho ze clonících hráčů odrazil mimo.

V úvodu druhého dějství si Liberečtí vybrali pořádnou porci smůly, když střelu Václava Burdy tečoval Jiří Průžek pouze do tyče a poté potřetí inkasovali. Západočeši rozjeli při přesilové hře povedenou kombinaci na jejímž konci stál Petr Chlák, který vymetl horní roj Paříkovy svatyně - 3:0. V závěru prostřední dvacetiminutovky to bylo už od čtyři góly. Dělovku Martina Hřebíčka vyrazil hostující gólman přímo na hůl Toma Poláka a ten dorazil kotouč za brankovou čáru - 4:0.

Do závěrečné periody šli svěřenci trenéra Valdemara Jiruše odhodláni zvrátit nepříznivý stav. Naděje jim svitla v šestačtyřicáté minutě, když liberecký tlak zužitkoval parádní střelou do horního rohu Václav Burda - 4:1. Piráti si ovšem vzali čtyřbrankové vedení zpět. Köver už mohl zakončova ale ještě se rozhodl přihrát Danielu Šilarovi, kterému už jen stačilo poslat kotouč do odkryté klece - 5:1.

Šelmy se stále snažili aspoň zdramatizovat, jenže góly stříleli už pouze domácí. Nejdříve na 6:1 zvýšil svou druhou trefou Petr Chlán a v závěru uzavřel brankový účet utkání Tomáš Hajič, jenž do sítě dorazil vyraženou střelu Jakuba Kövera - 7:1.

Valdemar Jiruš
„Určitě jsem selhali v produktivitě. Měli jsme šance, ale nebyli jsme v koncovce takový zabijáci jako domácí tým. Piráti z minima vytěžili maximum. Každá jejich šance šancička skončila brankou. V tom nás určitě přehráli. Co se týče herního projevu, tak si myslím, že jsme nepropadli. Soupeř byl lepší, zaslouženě vyhrál a my mu musíme pogratulovat.“

Jaroslav Beck
„Jsou to pro nás cenné tři body. Bonusem navíc je, že vyšli akce, které nám nevyšli v předchozím zápase. Jeden gól s Libercem bych vyměnil za gól proti Plzni, ale bohužel. Určitě je to hratelné a je šance a prostor, abychom se zkusili poprat o osmičku. Zápas s Libercem nebyl jednoduchý. V téhle sestavě vyhráli na Spartě. Museli jsme si dát velký pozor a hrát pozorně, trpělivě. Běhula v brance byl opět bezchybný, vynikající. I na čtyři obránce, což je trošku raritka, jsme to zvládli. Je to náročné, ale pokud brankář drží a forvardi pomůžou, tak se to dá hrát. Jsem rád, že jsme to zvládli a je to před pauzou dobrý počin. Věříme, že v těch slušných výkonech budeme pokračovat i po ní.“

N2, sobota 03. února 2018

Piráti Chomutov