Report ze zápasu

Dvacítka na jihu Čech sahala po bodech marně. Motor zvítězil 5:2

05.12.2017Jan Kousal

Dvacítka na jihu Čech sahala po bodech marně. Motor zvítězil 5:2

České Budějovice/Liberec - K předehrávce 28. kola zamířili liberečtí hokejisté do dvaceti let do Českých Budějovic, kde se ale svěřencům Valdemara Jiruše nedařilo. Motor ve druhé třetině Bílým Tygrům odskočil a dotáhl zápas do vítězného konce.

27.kolo v Út 5.12. 17:00
(1:1, 3:1, 1:0)
HC České Budějovice
Bílí Tygři Liberec

Komentář k utkání

Liberečtí mladíci vstoupili do utkání velmi aktivně a domácí brankář Svoboda se musel pořádně ohánět. V úvodu zlikvidoval obrovskou šanci Rychlovského, který před bránou Motoru zůstal úplně sám. Hned vzápětí ujeli Tygři do přečíslení dva na jednoho, zakončující Janele však rozvlnil jen boční síť.

Za chvíli už ale Albert Janele ruce nad hlavu zvedat mohl. V přesilové hře si počkal na Šírův přesný pas, který z pravého kruhu nasměroval za Svobodova záda. České Budějovice však oplácely stejnou mincí, když se v početní výhodě prosadil Jakub Doktor. Úvodní dvacetiminutovka tak nakonec skončila remízou.

Druhá perioda měla hodně ostrý start. Ihned po buly v libereckém obranném pásmu našel Dančišin Matěje Tomana, který se neunáhlil, krásnou kličkou vykoupal Poláška a poslal Motor do vedení. Vzápětí se však dvojka rozsvítila i na straně Tygrů. Vojtěch Holenda zkusil překvapit Svobodu z ostrého úhlu bekhendem a povedlo se!

Reakce Jihočechů však byla blesková. Po sedmnácti sekundách se do kotouče opřel Robin Rákosník a jeho rána skončila v šibenici Poláškovy klece. Krátce před přestávkou pak liberecké obraně ujel Michal Dančišin, jenž svůj únik zakončil nekompromisně střelou do horního růžku.

Bílí Tygři dopláceli na neproměňování šancí. Blízko kontaktní branky se ve třetí části ocitl Rychlovský, jeho zakončení přečíslení tři na jednoho však ztroskotalo na skvělém českobudějovickém brankáři. Vítězství Motoru naopak stvrdil Michal Dančišin. Jeho druhé trefě v utkání nezabránil ani Matěj Žajdlík, který pro třetí třetinu nahradil v bráně Poláška. Liberečtí se tak po prohře 2:5 vrátili z jihu Čech bez bodu.

Ladislav Kolda

ČEZ Motor České Budějovice

"Chtěli jsme navázat na poslední dvě venkovní utkání. Další motivací pro nás bylo to, že v prvním zápase v Liberci jsme dostali hodně gólů. Prohráli jsme jednoznačně 1:8. Dnes jsme postupem zápasu získávali navrch. Poté jsme se prosadili i gólově a třetí třetinu jsme odehráli tak, jak jsme si řekli. Výborně takticky. Zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce."

Valdemar Jiruš

Bílí Tygři Liberec

"O utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme se nechali přejít po buly a dostali jsme gól na 2:1. Poté jsme špatně blokovali střelu od modré. Soupeř nám odskočil na 3:1. Pak jsme udělali hrubou individuální chybu, kdy jsme v oslabení vyhazovali kotouč a prakticky jsme soupeři namazali. Tam se zápas zlomil. Přijeli s hodně oslabeným týmem. Máme asi dvanáct kluků v Benátkách, ale myslím si, že jsme byli první a třetí třetinu vyrovnaným soupeřem. Druhou jsme bohužel nezvládli. Musíme si vše zanalyzovat a poučit se z toho. Klukům to ukážeme na videu. Věřím, že v dalším utkání uděláme pokrok a kluci budou zase o něco lepší. Gratuluji Budějovicím k vítězství."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 10. Doktor J. (Matys, Dudáček), 21. Toman (Dančišin), 24. Rákosník (Kronus, Bláha), 37. Dančišin (Toman, Beránek), 52. Dančišin – 7. Janele (Šír, Burda), 23. Holenda (Aubrecht). Rozhodčí: Volf – Polonyi, Šimánek. Vyloučení: 4:4, navíc Kachyňa 10 min. OT - Juščák 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2. Průběh utkání: .

Kontumace Zlína
Utkání kategorie U20 proti zlínským Beranům, které se odehrálo 1. prosince, bylo kontumováno ve prospěch našeho celku. Neoprávněný start si totiž připsal obránce David Martínek, jenž v předchozích duelech inkasoval dva desetiminutové tresty. Ševci vyhráli duel 5:4 po prodloužení, nyní ale svěřencům trenéra Valdemara Jiruše připadly do vyrovnané tabulky dva body navíc.
sobota 9.12.2017
Hrabík na kemp!
Kryštof Hrabík byl trenérem Filipem Pešánem nominován na přípravný kemp kategorie U20 před mistrovstvím světa v ledním hokeji, který se uskuteční v Niagara Falls (USA). Šanci dostane i bývalý Tygr Marek Zachar.
středa 6.12.2017
Souhrny sport. tříd
Na tomto odkaze naleznete souhrn ligy starších žáků. Sedmáci okupují první příčku tabulky, osmáci jsou třetí.
čtvrtek 30.11.2017