Dvacítka ovládla tvrdou bitvu s Pardubicemi a vyhrála potřetí v řadě!

Liberec - Po páteční výhře nad Hradcem Králové čekal libereckou dvacítku souboj s Pardubicemi. Vyrovnané a velmi ostré utkání plné osobních soubojů nakonec zvládli lépe svěřenci Valdemara Jiruše, kteří zvítězili 3:1 a připsali si cenný skalp čtvrtého týmu tabulky.

25.kolo, sobota 16. prosince 2017
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Krejsa (Burda, Teplý), 28. Janele (Teplý, Burda), 53. Kotyza – 34. Štefka (Pochobradský, Zídek). Rozhodčí: Veselý – Lučan, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Polášek – Krejsa, Turský, Charvát, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Juščák, Piroutek, Wiencek, Nezbeda (C), Burda, Kotyza, Teplý, Bělohorský

HC Dynamo Pardubice

Kulich (Janský) – Pražák, Faltys, Žouželka, Zukal, Mert, Javůrek – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Petrus, Štefka, Dušek, Veverka, Kubišta, Matys, Zídek, Černý

Už od úvodní buly se hrál přímočarý a velmi svižný hokej. O něco aktivnější byli ze začátku hosté, jenže Tygři získali díky přesilové hře převahu na svou stranu. V páté minutě se před Tomášem Kulichem ocitl sám Václav Burda, který ale svým zakončením netrefil bránu. Následně dvakrát nebezpečně pálil od modré Lukáš Zukal, s oběma jeho pokusy si Roland Polášek poradil.

Vzápětí si Martin Starosta málem do vlastní brány ztečoval střílenou přihrávku Vojtěcha Pražáka, liberecký brankář však naštěstí stačil na změnu směru kotouče včas zareagovat. Domácí poté nevyužili další přesilovku a už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu. Nakonec se však Tygři prosadili! Václav Burda vybojoval puk u mantinelu, sjel si do pravého kruhu a následně přihrál Matěji Krejsovi, jenž střelou do protipohybu překonal Tomáše Kulicha – 1:0.

V úvodu prostřední periody si početní výhodu vyzkoušely také Pardubice, do největší šance se ovšem dostali Severočeši. V přečíslení dva na jednoho vyzval Tomáš Nezbeda krásnou žabičkou k zakončení Ivana Koreckého, který vypálil z první. Přesouvají se Tomáš Kulich jeho střelu vyrazil betonem. O chvíli později už se ale Liberečtí radovali. Michal Teplý přihrál od pravého mantinelu Albertu Janelemu, který z bezprostřední blízkosti prostřelil hostujícího gólmana – 2:0.

Dynamo se však následně dostalo díky přesilovce zpět do hry. Střelu Michala Pochobradského od modré čáry jeden z domácích obránců nešťastně tečoval přímo na hůl Matěje Štefky, jenž nekompromisně poslal puk do sítě – 2:1. Dvoubrankové vedení mohl v závěru druhého dějství vrátit naší U20 Albert Janele, který se dostal do samostatného úniku, jenže Tomáš Kulich jeho kličku do forhendu vystihl.

Na začátku závěrečné třetiny mohlo být srovnáno. V přečíslení tři na jednoho zvolil Ondřej Matys individuální zakončení a zkusil Poláška překonat střelou mezi nohy, ten však sklapl betony včas a podržel svůj tým. Poté se hra výrazně přiostřila a hitů na obou stranách přibývalo. Vše nakonec vyvrcholilo v šestačtyřicáté minutě, kdy se po tvrdém ataku na Michala Teplého strhla v rohu kluziště strkanice.

Po rozdání trestných minut se hra trochu uklidnila a oba týmy se opět začaly soustředit na hru. Východočeši se sice snažili o vyrovnání, jenže jejich naděje pohřbil Jan Kotyza, který v plné rychlosti vjel do útočné třetiny a tvrdou ranou z pravého kruhu nedal Tomáši Kulichovi sebemenší šanci – 3:1. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše do závěrečné sirény už nepřipustili žádné komplikace a poprvé v sezóně vyhráli tři utkání v řadě!

Valdemar Jiruš
„Zvládli jsme druhé utkání ve dvou dnech. Navíc jsme plně bodovali ve třetím zápase v řadě, za což jsme strašně rádi. Povedlo se nám to letos poprvé a klukům za to děkujeme. Myslím si, že ze začátku nás trochu svazovaly nevyužité přesilovky, byli jsme v nich dost pasivní a nestříleli jsme. Poté jsme si k tomu něco řekli, kluci se zvedli a dali branky. Soupeři jsme odskočili a utkání jsme podle mě kontrolovali. Trochu mě mrzí zákeřná až sprostá hra soupeře. Do hokeje to nepatří a mělo by to být potrestáno.“

Richard Král
„Byl to urputný hokej od obou mužstev. Bylo hodně osobních soubojů a nečistých zákroků. Rozhodčí utkání absolutně nezvládli, vůbec se mi to nelíbilo.“