Dvacítka po skvělém výkonu přemohla čtvrté Kladno a posunula se na osmé místo!

Liberec - Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše Kladno v prvních dvou třetinách jasně přehrávali a zaslouženě se dostali do vedení 4:0. V závěrečném dějství sice Rytíři snížili na rozdíl dvou branek, naše dvacítka si už ale tři body vzít nenechala.

29.kolo, sobota 06. ledna 2018
5:2
(2:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Burda (Wiencek, Nezbeda), 19. Starosta (Nezbeda, Wiencek), 38. Nezbeda (Janele, Wiencek), 40. Piroutek (Průžek), 59. Nezbeda (Janele, Wiencek) – 46. Řepka (Kučera M., Kučera J.), 51. Patyk (Schildhabel). Rozhodčí: Místecký – Zavřel, Axman. Vyloučení: 3:6, navíc Tomáš Blažek (KLA) 10 min. nesportovní chování + Březina (KLA) 2+10 min. úder do hlavy nebo krku + Kryll (KLA) 10 min. nesportovní chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 46:21. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Pařík – Bednář, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Starosta – Janele, Průžek, Vlach, Piroutek, Wiencek, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil

Rytíři Kladno

Blažek – Kryll, Cibák, Klusáček, Šíma, Kučera J., Müller, Haspeklo – Gnusin, Patyk (C), Jelínek, Řepka, Schildhabel, Husarik, Keszi, Kučera M., Březina, Svoboda

Bílí Tygři byli už od začátku o něco lepším týmem a Kladnu během první třetiny v podstatě nepůjčili kotouč. Za svou aktivitu byli odměněni v osmé minutě přesilovou hrou, při které z rohu přihrál Petr Wiencek před bránu úplně volnému Václavu Burdovi a ten z bezprostřední blízkosti poslal puk do sítě – 1:0. V závěru úvodní periody už to bylo o dvě branky. Tomáš Nezbeda zavezl puk do útočného pásma a poté jej přenechal Martinu Starostovi, jenž si sjel do levého kruhu a střelou mezi Blažkovy betony zvýšil na 2:0.

V prostřední dvacetiminutovce domácí trpělivě bránili svůj náskok. Rytíři se dostali ke slovu pouze v šestatřicáté minutě, kdy Petr Patyk trefil tyč. Vzápětí dostali Liberečtí k dispozici další početní výhodu. Při ní si Tomáš Nezbeda sjel od modré čáry mezi kruhy a svižnou ranou překonal hostujícího gólmana – 3:0. Pět vteřin před druhou sirénou se naše mužstvo radovalo počtvrté, když se z předbrankového prostoru prosadil Radim Piroutek - 4:0.

Trenér Valdemar Jiruš o důležitosti gólů v závěru druhé třetiny a využitých přesilovkách:

"Každý gól je důležitý. Kladno je tým, který hraje na brejky a když se odskočí takovému soupeři, tak je to jen dobře.

Něco jsme si k přesilovkám řekli. V pátek jsme jich v zápase s Karlovými Vary měli hodně a nestříleli jsme. Proti Kladnu nám tam něco spadlo. Jsme za to rádi, protože kluci musí pochopit, že početní výhody jsou o střelbě a důrazu před bránou. Jsou to mladí hráči, takže je to pořád učíme a pracujeme na tom. Věřím tomu, že si to dnes vzali k srdci a že v tom budou pokračovat. Samozřejmě budeme přesilovky dál trénovat a věnovat se jim. "

V posledním dějství se Středočeši dočkali snížení. Michal Kučera přihrál zpoza brány Pavlu Řepkovi a ten se trefil přesně mezi Paříkovy betony – 4:1. O pět minut později našel Křešimír Schildhabel úplně volného Patrika Patyka, kterému už jen stačilo zakončit do odkryté klece – 4:2. Tygři ovšem drama nepřipustili. V závěru navíc pojistili své vítězství v přesilovce pět na tři, když se po pěkné kombinaci podruhé v utkání prosadil Tomáš Nezbeda - 5:2. Svěřenci trenéra Valdemara Jiruše tak přemohli Kladno a poskočili na osmé místo v tabulce.

Valdemar Jiruš
„Dneska musíme hráče pochválit. Kladno je brejkový tým. Řekli jsme si, jak proti tomu hrát. Kluci to dodržovali a předvedli parádní výkon. Strašně moc jim děkujeme, jsme rádi, že jsme zvládli dvě utkání doma. Příští týden nás čekají tři zápasy venku, takže se již soustředíme na další střetnutí.“

Jindřich Lidický
„Domácí začali dobře, byli lepší a dali nám dva góly. Když jsme se konečně začali dostávat do hry, přišlo zbytečné vyloučení za zdržování hry. Liberec poté v přesilovce zvýšil na 3:0 a utkání bylo prakticky rozhodnuté. V závěrečné třetině jsme sice snížili, ale soupeř v přesilovce pět na tři potvrdil své zasloužené vítězství.“