Dvacítka přehrála Chomutov a zvítězila tříbrankovým rozdílem

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – V 7. kole nadstavby o účast v play-off Extraligy juniorů se Bílí Tygři utkali s týmem z Chomutova. Tygři byli od začátku lepším týmem a už od začátku vedli. Výborný výkon potvrdili s přibývajícím časem domácí dalšími góly a jistý Matěj Žajdlík nedovolil jakékoliv pochybnosti o tom, že si Tygři připisují další tři body do tabulky po vítězství 4:1.

N7, čtvrtek 08. března 2018
4:1
(1:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Hrabík (Průžek, Starosta), 24. Šír, 28. Starosta (Hanousek), 32. Jursa (Holenda) – 29. Šišolák. Rozhodčí: Wagner – Axman, Podrazil. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 46:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Žajdlík – Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

Piráti Chomutov

Běhula (40. Skokan) – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák (C), Hajič – Köver, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Tůma, Veselý, Šeliga, Šišolák, Šilar

Neuběhla ani minuta zápasu a Tygři se mohli radovat z první branky. Nejprve se dobrou střelou z pravé strany prezentoval Průžek, který však trefil pouze brankáře. Puk se odrazem dostal do rohu kluziště, kde se ho opět zmocnil liberecký útočník. Naservíroval ho do předbrankového prostoru Kryštofu Hrabíkovi, který usměrnil puk do sítě. Srovnat mohl chomutovský Polák, ke kterému se dostal puk po střele od zadního mantinelu. Jeho backhand do poloprázdné klece ale branku přeletěl. Další šanci měl domácí Nezbeda, který se snažil dorážet za ležícího Běhulu. Trefil z bezprostřední blízkosti jen břevno. Tygři hráli ve větším tempu než hosté a často uzavírali soupeře ve vlastním pásmu. Přesně při takové situaci, měl, na modré čáře stojící Hanousek, před sebou spoustu volného prostoru. Udělal tři kroky dopředu a vypálil zápěstím. Běhula nemusel zasahovat, jelikož puk přeletěl branku o pár centimetrů. Minutu před koncem se strhla měla po surovém napadení na Wienceka zezadu. Tímto naprosto zbytečným zákrokem se prezentoval Chlán, který okamžitě dostal od rozhodčích trest ve hře.

Valdemar Jiruš o ostrém zákroku

"Já si myslím, že tohle do hokeje nepatří. Odsuzuju to. Atakoval hráče bez kotouče, který jenom stál. Chlán za to dostal oprávněně trest ve hře. Každý hráč se musí ovládat. Rozhodně s tím trestem souhlasím."

Stejně tak jako na začátku prvního dějství se domácím podařilo skórovat i v prvních minutách prostřední třetiny. Po dlouhém tlaku v útočném pásmu Tygři doslova utavili obranu Chomutova. Jan Jeník skvěle rozdal puk přes šířku hřiště na Jana Šíra, který z levého kruhu střelou nad rameno zvýšil na 2:0. A Tygři neměli dost. Piroutek se proháčkoval až před Běhulu, ale jeho beckhandová střela mířila pouze do náruče chomutovského brankáře. Zanedlouho Nezbeda, díky skvělému forecheckingu, ukořistil puk v útočné třetině, ale zblízka ani nadvakrát chomutovského maskovaného muže nepřekonal. V 27. minutě dostal puk od Hanouska skvěle do jízdy Martin Starosta a vůbec se neostýchal. Razantně podstřelil Běhulu a navýšil vedení Tygrů. Jenže přišla komplikace o pouhou minutu později. Hosté přišli ke gólu jako slepý k houslím. Liberecký obránce zpoza branky vyhazoval puk na najetého spoluhráče, jenže trefil Ondreje Šišoláka, od jehož nohy se puk odrazil za záda Žajdlíka. Ale veškerou snahu hostů o to s utkáním ještě něco udělat liberečtí zpacifikovali a přidali další gól. Přečíslení dvou na jednoho vyřešil dobře Jursa, který poslal puk na osamoceného Holendu. Ten Běhulu kličkou nepřekonal, ale proti dorážce dojíždějícího Martina Jursy už neměl chomutovský gólman šanci zareagovat. Další situace dva na jednoho se udála o dvě minuty později. Ocitl se v ní Krejsa s Teplým. Obránce však skvěle zavřel přihrávku, takže musel první jmenovaný zakončovat. Běhula měl skvělé postavení a se střelou si poradil. Vstřelit druhý gól v zápase mohl Šír, jelikož se ocitl sám před brankářem a byl faulován. V nařízeném trestném střílení se rozhodl zakončovat příklepem, ale gólmanův beton zabránil puku v cestě do branky. Před odchodem do kabin měli domácí ještě jednu šanci. Benák se zapojil do akce hned z trestné lavice. Jeho přihrávka na Nezbedu v dalším přečíslení však byla skákavá. Liberecký kapitán si jí dlouho zpracovával a puk napálil do břicha připraveného maskovaného muže.

topka juniorka univerzál

Do třetí třetiny už nastoupil v chomutovské brance Skokan, který nahradil Běhulu. Největší šanci skórovat po dlouhé době měli hosté v 44. minutě. Střela zpoza obránce se odrazila od vnější strany tyče Žajdlíkovi branky. O chvíli později si našel volný puk Kopic, jenže tvrdou střelou trefil Žajdlíka, který si povyjel a zaujal výborné postavení před brankovištěm. Pak už se otěží opět ujmuli domácí hokejisté. Kunstovo nahození od modré čáry sklepl Průžek, ale ani z dorážky puk za záda Skokana neprotlačil. Další gólovku měl Jeník. Dostal přesnou žabičku do jízdy, vypálil nad rameno, ale pohyb druhého chomutovského brankáře byl rychlejší a střelu skvělým zákrokem vyrazil. Na konci zápasu se ještě snažil o to pečetit pověstného ‚‚bůra‘‘ opět Průžek. Puk se pro něj příhodně odrazil a ocitl se sám před Skokanem. Snažil se ho vymíchat, ale jeho kličku brankář přečetl. Snažil se ještě z dorážky přehodit gólmana, což se mu povedlo, ale puk na brankové čáře odpálili obránci. Tygři tak pátý gól nevstřelili, přesto vyhráli jasně 4:1.

Vratislav Kunst

Valdemar Jiruš
„My jsme se na Chomutov dobře připravili, protože jsme tam nesehráli moc šťastné utkání. Věděli jsme co soupeř hraje a k tomu zápasu jsme přistoupili zodpovědně a jsem přesvědčen o tom, že kluci plnili všechno co jsme si řekli. Utkání jsme kontrolovali a jsme hrozně rádi, za to, že jsme ho zvládli a máme tři body.“

Jaroslav Beck
„Blahopřejeme domácím. Určitě to pro nás byl hratelný soupeř, ale porazili nás disciplínou, kompaktností, trpělivostí, bojovností a to je pro nás pro všechny špatné vysvědčení. Naprosto nepřiměřená frustrace vedla k několika zbytečným faulům a ty nás připravili o šanci hrát o nějaké body. Mám namysli naprosto nepochopitelný zkrat klíčového hráče a klíčového útočníka. Bohužel tohle se nám stává často a takovýhle hráči to budou mít v hokejovém životě hodně těžké, pokud se k němu vůbec dostanou.“