Dvacítka slaví postup do semifinále! Kladno sestřelila šesti brankami

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Včerejší prohra bez vstřeleného gólu dvacítce trošku zkomplikovala cestu. Dnes ovšem znovu rozjela svůj brankostroj a bez váhání si zajistila postup! Výsledkově dlouho vyrovnané utkání rozsekla velice povedená třetí část, ve které se šelmy dostaly do rozhodujícího trháku.

ČF4, pátek 23. března 2018

Branky a nahrávky: 9. Burda (Hrabík), 22. Průžek (Hrabík, Burda), 42. Benák, 45. Burda (Benák), 48. Janele (Nezbeda, Turský), 49. Kunst – 16. Vildumetz, 40. Řepka (Cibák, Patyk), 53. Řepka (Bláha). Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek, Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 111. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3.

Žajdlík – Miročnikov, Bednář, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek.

Rytíři Kladno

Stahl (Blažek) – Cibák, Veber, Klušáček, Šíma, Kučera, Zelingr, Haspeklo – Gnusin, Patyk (C), Bláha, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Kučera, Březina, Svoboda

Vidina postupu byla silná a Liberečtí se hned od úvodu hnali do ofenzivy s cílem prorazit obranný val soupeře. Velkou šanci na otevření skóre měl na hokejce Petr Wiencek. Ten se po rychlé přihrávce Jiřího Průžka ocitl v blízkosti branky, ale nevyzrál na bleskově se přesouvajícího Stahla. Kladenský gólman poprvé inkasoval na počátku deváté minuty. Kryštof Hrabík pláchl po pravém křídle a našel Václava Burdu, jenž zamířil přesně pod břevno - 1:0. Odpověď Rytířů na sebe však nenechala dlouho čekat.

Jiřího Průžka ve vyložené šanci Stahl vychytal. Tlak Libereckých pokračoval, ale na modré čáře se dopustili nešťastné chyby. Do úniku se snadno dostal Tomáš Vildumetz a trefil se přesně mezi Žajdlíkovy nohy - 1:1. Šelmy se až do konce první části snažily o navrácení do vedení, proti byl ovšem spolehlivý Stahl, díky jehož zásahům zůstávalo skóre nerozhodné.

Hned z kraje druhé dvacetiminutovky už se ale Liberečtí radovali. Kryštof Hrabík si připsal už druhou asistenci, když nalezl před brankou volného Jiřího Průžka. Ten zachoval chladnou hlavu a bylo to 2:1. Liberečtí byli i nadále jednoznačně aktivnějším mužstvem a obrana Rytířů se musela mít na pozoru. Střelu Jana Bednáře dobře tečoval Václav Burda a maskovaný muž bleskově vykopl beton.

Svoji šikovnost posléze ukázal Michal Teplý. Mladý útočník se individuálně dostal až do oblasti kruhů a Stahl měl opět plné ruce práce. Za neproměněné situace přišel trest, a to v čase 39:59. Při přesilovce Kladna se domácí dostali do brejku. Nedokázali ho však zakončit, Rytíři rychle obrátili hru a Cibák našel z otočky mezi kruhy Pavla Řepku. Touš se z jeho hole dostal do sítě souběžně se sirénou a gól byl uznán - 2:2!

Tygry ale nešťastná branka nezlomila, ba naopak. Jiří Benák pronikl na kruh a jeho přihrávku si do branky srazil kladenský bek - 3:2. Modrobílí už byli v poslední dvacetiminutovce na koni a s chutí přidávali další trefy. Václav Burda nachytal Stahla pokusem zpoza klece a zvýšil na 4:2. Domácí už disponovali pohodlným náskokem, ale neuspokojili se. Ve skrumáži před brankou si nejlépe vedl Albert Janele a poslal kotouč za gólmanova záda - 5:2.

Šelmy byly v přebrankových prostorech velice důrazné a za další minutu z toho vytěžily už šestý puk v soupeřově síti. Tentokráte se nejlépe zorientoval Vratislav Kunst a na světelné tabuli svítilo skóre 6:2. Zápas se už víceméně pouze dohrával. Konečnou úpravu skóre doznalo po četném úspěchu Kladna, když se při vlastním oslabení po dobře sehraném brejku prosadil Pavel Řepka - 6:3. Bílí Tygři rozstříleli Kladno a zajistili si postup do semifinále!

Jindřich Lidický
„Věděli jsme, že se na nás Liberec po včerejším výsledku připraví. Hráli lépe než včera. My držíme krok, srovnáme na konci třetiny, ale pak jsme si dali dva nešťastné vlastní góly na 3:2 a 4:2. To rozhodlo. Kvalita domácího týmu byla tak velká, že už jsme na zvrat neměli sílu. Gratulujeme Liberci k postupu. V sérii byl lepší a postoupil zaslouženě. My jsme to aspoň trošku zdramatizovali. Přejeme soupeři, ať se mu daří.“

Valdemar Jiruš
„Je to obrovský úspěch celé organizace Bílých Tygrů Liberce. Jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli, týmu jsme celou dobu věřili a patří mu velká gratulace. Soupeř byl kvalitní, ale my jsme byli hladovější. Máme před sebou další výzvu v podobě semifinále.“

ČF4, pátek 23. března 2018

Rytíři Kladno