Report ze zápasu

Dvacítka vkročila do sezóny pravou nohou, tuhou bitvu s Riderou rozhodl kapitánův gól

08.09.2017Jan Kousal

Liberec - Úspěšný vstup do nové sezóny má za sebou liberecký výběr U20, který hned ve svém prvním zápase nezaváhal a přehrál Vítkovice. O rozhodující trefu pouze třígólového dramatu se postaral kapitán družiny Valdemara Jiruše Tomáš Nezbeda.

1. kolo v Pá 8.9. 17:00
(0:0, 2:1, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
HC Vítkovice Ridera

Komentář k utkání

Úvodní minuty prvního ostrého utkání sezóny 2017/2018 přinesly hned dva zajímavé momenty. Oba se odehrály před domácí klecí, ani jeden puk si však cestu za Matěje Žajdlíka nenašel. Liberecký gólman se nejprve musel natahovat po střele vítkovického Danga a posléze obstál i v souboji tváří v tvář proti nikým nehlídanému Balážovi.

Severočeši si na svou největší šanci museli počkat až do samotného závěru úvodní dvacetiminutovky. Nenápadné střele Juščáka nechybělo moc, aby skončila v síti, ale proti Tygrům tentokrát zahrála branková konstrukce.

Góly začaly padat až v prostředním dějství. Vše načal Jiří Průžek, který v přečíslení dva na jednoho hledal svého spoluhráče. Přihrávka se mu však od hostujícího beka vrátila příhodně na hůl, čehož Průžek beze zbytku využil a poslal kotouč za bezmocného gólmana Daňu.

O pár minut později bylo v libereckém táboře ještě radostněji. Juščákovu dobrou ránu vyrazil vítkovický gólman jen k Tomáši Nezbedovi a nový kapitán výběru do dvaceti let uklidil puk pod horní tyč. Na druhou trefu domácích však Ridera dokázala zareagovat. Radim Toman se zničehonic ocitl ve střelecké pozici, počkal si na vhodný moment ke střele a trefil se nechytatelně do šibenice.

Do třetí třetiny bylo zaděláno na pořádné drama, což se potvrdilo. Hosté se rvali o vyrovnání, ale liberecká defenziva si počínala vskutku výborně. Šelmám se navíc dařilo i směrem dopředu. Nádhernou individuální akcí, během níž prokličkoval mezi vítkovickými beky, se blýskl Holenda. Se skórem však nehnul.

To ale platilo i pro hosty. Ty navíc držel ve hře do samotného závěru brankář Daňa, který v přesilové hře Liberce lapil nebezpečný pokus Průžka z bezprostřední blízkosti. Závěrečný tlak Ridery pak domácí přečkali s grácií, a tak zůstaly všechny tři body pod Ještědem.

Valdemar Jiruš

Bílí Tygři Liberec

"Na utkání se projevilo, že bylo naším prvním v sezóně. Z toho plynula spousta nepřesností a drobných chyb. Jinak si myslím, že jsme obstáli. V některých momentech nás samozřejmě podržel Matěj Žajdlík, ale to k tomu patří. Chtěl bych kluky za jejich výkon pochválit."

Mojmír Trličík

HC Vítkovice Ridera

"Byl to první zápas. Nasazení z obou stran bylo velmi kvalitní, ale jak už to tak v prvních duelech bývá, sužovalo nás mnoho nepřesností. A proč jsme nezískali body? Jednoduše jsme nebyli tak efektivní jako náš soupeř, který byl o trochu lepší a podle mě i zaslouženě vyhrál."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 22. Průžek (Šír), 25. Nezbeda (Juščák, Turský) – 26. Toman (Baláž, Ficek). Rozhodčí: Barek, Veselý – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Statistiky hráčů
HráčGA+/-TM
Aubrecht David00-10
Benák Jiří0012
Burda Václav0010
Holenda Vojtěch00-12
Chlum Filip0010
Janele Albert00-12
Jursa Martin0000
Juščák Michal0110
Krejsa Matěj0012
Kunst Vratislav0012
Miročnikov Semjon00-10
Nezbeda Tomáš1010
Průžek Jiří1110
Šír Jan0112
Turský Vítek0010
Vlach Jiří00-10

Adrien Bartovič oceněn
Hráč šesté třídy Adrien Bartovič byl jako první hráč sportovních tříd oceněn za výkony a vzornou reprezentaci klubu. Odměnou mu bylo to, že před zápasem A týmu nastoupil společně s hráči na ledovou plochu, navíc po boku svého otce Milana Bartoviče. Více si můžete přečíst zde.
pátek 17.11.2017
Pešán o MS juniorů
Liberecký trenér Filip Pešán zhodnotil přípravy na nadcházející mistrovství světa juniorů, na kterém povede českou dvacítku jako hlavní kouč. V nominaci figuruje na pozici náhradníka také Tygr Kryštof Hrabík. Rozhovor si můžete přečíst zde.
čtvrtek 2.11.2017
NHL: Chlapík má 1. bod!
Útočník Filip Chlapík, který si prošel mládežnickými výběry Bílých Tygrů, zaznamenal v NHL první bod při svém premiérovém startu. Stalo se tak v utkání jeho Ottawy proti Philadelphii. Senators nakonec vyhráli 5:4.
pátek 27.10.2017