Dvacítku trápila produktivita a podlehla Dynamu 2:4

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec – V 5. kole nadstavby Extraligy juniorů Tygři přivítali na svém ledě soupeře z Pardubic. Tygři v posílené sestavě chtěli potěšit domácí fanoušky, ale to se jim bohužel nepovedlo. Šelmy si vylámaly zuby v koncovce na skvělém brankáři Pardubic Milanu Kloučkovi a prohráli o dvě branky.

N5, čtvrtek 01. března 2018
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. Kunst (Jeník, Nezbeda), 59. Wiencek (Benák, Hrabík) – 3. Kusý (Machala, Pražák), 22. Veverka (Hoskovec, Dušek), 28. Dušek, 60. Zídek (Veverka). Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 46:22. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Polášek (28. Žajdlík)– Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunt, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

HC Dynamo Pardubice

Klouček – Pražák, Žouželka, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Machala, Machač, Dušek, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matýs, Zídek, Kusý

První dějství začalo velmi zostra. První šanci měl Zídek, který se uvolnil u mantinelu a přihrál Matýsovi před poloprázdnou branku. Skvělý Polášek ale stačil přesunout svůj beton a dorážku vytěsnil mimo tři tyče. Přesto musel domácí gólman velmi brzy kapitulovat. Z pravé strany si nabruslil Denis Kusý a střelou na přední tyč poslal Pardubice do vedení. Tygři chtěli rychle odpovědět a málem se jim to podařilo. Skvělý Hrabík odstavil tělem obránce a přihrál před branku Starostovi, kterého se štěstím vychytal Klouček. Na druhé straně se uvolnil Pochobradský, tváří v tvář Poláškovi ale branku minul. Hrálo se nahoru dolů a další šanci měl Krejsa. Po přihrávce přes celé útočné pásmo vypálil přesně. Klouček se ve svém brankovišti natáhl jak široký tak dlouhý a vysloužil si obdiv publika dalším skvělým zákrokem vyrážečkou. Navýšit vedení hostů mohl Kusý. Prakticky totožná situace jako u Zídka gólem opět neskončila a Polášek včas zakročil. Domácí gólman byl i nadále v permanenci. Machač jel sám z pravé strany, vypálil, puk přeskočil lapačku gólmana Tygrů a rozezvonil tyč. Těsně před ochodem do kabin mohl srovnat skóre Turský. Jeho nenápadná střela od modré čáry prosvištěla kolem Kloučka. Ten se za pukem pouze ohlédl a naštěstí pro něj puk trefil pouze tyč.

Na modré čáře často operuje Vítek Turský

Hosté navýšili své vedení na začátku druhé třetiny. Při přesilovce se díky skvělé cloně před Poláškem prosadil Vojtěch Veverka. Tygři znervózněli a začali dělat chyby. Velkou hrubici na modré čáře vyrobil Turský. Beckhandovou přihrávkou poslal do samostatného úniku Dominika Duška, který střelou na zadní tyč vyhnal Poláška z branky. Tygři dostali impulz, že takhle to dál nepůjde a zařadili vyšší rychlostní stupeň. Hrabík dostal skvělou přihrávku z rohu a ocitl se na chvíli sám před Kloučkem, ale skvělého pardubického brankáře překonat opět nedokázal. To se povedlo až Vratislavu Kunstovi v 34. minutě. Klouček měl snad poprvé při přesilovce skvěle zacloněný výhled a vyplatilo se. Od modré trefil domácí obránce přesně horní růžek branky. Povzbuzené šelmy najednou začali létat po ledě. Průžek unikl obráncům a řítil se sám na Kloučka, ale ve velké rychlosti branku přestřelil. Další šanci měli Burda se Šírem, kteří se nejlépe zorientovali v nepřehledné situaci před Kloučkem, ale ani jeden z nich nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Pardubic.

V poslední dvacetiminutovce jsme viděli chytrou hru hostů, kteří měli náskok a soustředili se především na obranu a rychlé brejky. Při jednom takovém se Zídek se proháčkoval mezi obránci a trefil tyč za Žajdlíkem. Tygři dostali velkou možnost vstřelit kontaktní branku osm minut před koncem při přesilovce. Jeník se Šírem se snažili dokombinovat až do prázdné branky, ale finální přihrávku zastavil jeden z obránců Pardubic. Další dva nebezpečné a prakticky totožné pokusy měli na svědomí Chrtek a Průžek. Oba v mezikruží pálili z otočky. První jmenovaný netrefil branku u pár centimetrů a střelu Průžka vyrazil Klouček lapačkou. Domácí se kontaktní branky přeci jen dočkali, ale bylo už příliš pozdě. V čase 58:45 Benák přihrál před celé pásmo Petru Wiencekovi, který podstřelil Kloučka. Tygři odvolali Žajdlíka a chystali závěrečný nápor, ale obraně unikl Václav Zídek. Dovezl puk až do prázdné klece a pečetil na konečných 2:4.

Václav Burda

Valdemar Jiruš
„Měli jsme špatný vstup do utkání a soupeře jsme nechali odskočit o 3 branky. To je s tak kvalitním brankářem, co Pardubice měli, hodně. I když jsme se snažili, to se týmu rozhodně nedá upřít, už jsme to bohužel nedokázali zvrátit. V sobotu pokračujeme dalším utkáním na které se pečlivě připravíme a věříme ve 3 body.“

Richard Král
„Bylo to kvalitní utkání. Měli jsme dobrý nástup a dobrou první třetinu ve které jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině byl lepší Liberec, hlavně její druhou polovinu. Hráli jsme moc otevřený hokej. Chtěli jsme dát góly a začali nás přehrávat. Měli hodně šancí. Nám ale zachytal výborně Milan Klouček, který byl hlavním důvodem, proč jsme dnes zvítězili. Třetí třetinu jsme zase odehráli slušně. Liberec měl šance, my jsme trefili tyčku. Myslím, že rozhodli výkony gólmanů jak už jsem říkal a že jsme byli o fous lepší dnes.“