Dvě branky stačily k zisku tří bodů

Date of publication Author Jan Mráček

V í t k o v i c e - Drama až do poslední sekundy zápasu bylo k vidění v ostravské ČEZ Aréně, kde se Bílí Tygři postavili proti domácím Vítkovicím. Jako první otevřel skóre Jan Plodek, po něm se ve druhé třetině zapsal mezi střelce <b>Leoš Čermák</b>, jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný, protože nikdo jiný z Tygří směčky už Pince překonat nedokázal.

2. kolo, neděle 16. září 2007
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Krenželok (Ujčík) - 5. Plodek (Klimenta), 21. Čermák (Kašpařík). Rozhodčí: Jeřábek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 9:10 - navíc Zíb (LIB) 10.min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5911.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Trnka, Marušák, Barinka, Jurečka, Gulaši, Kuboš, Heš - Hubáček, Burger, Ujčík - Prorok, Vala, Petrovický - Krenželok, Šimíček, Weissmann - Köhler, R. Hruška, Tomášek - Klimek.

Hnilička - Žabka, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Derner, Kočí - Novák, Pabiška, S. Procházka - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Dušek, Špaček.

První třetina

Domácí Vítkovice vstoupily do utkání aktivně a hned v první minutě si vynutily přesilovku, když se proti pravidlům provinil hostující bek Žabka. Tato přesilovka ale zůstala bez využití. Z první branky se tak radovali hosté z Liberce. Krstev zatáhl puk do pásma, kde mezi kruhy našel svou přihrávkou Tomáše Klimentu. Jeho střela zamířila do betonu Pince, který dostal v brance Vítkovic přednost před Pruskem a k odraženému puku se jako první dostal Jan Plodek, který jej pohotově nasměroval za záda gólmana domácích. V dalších minutách hry byli domácí mírně aktivnější a na obrazu hry to bylo znát. Liberec však s přehledem bránil útočné výpady Vítkovic a nedopustil žádné drama před Hniličkou. O první třetině se dá říct, že příliš hokejové krásy nepřinesla a oko diváka si příliš neužilo.

Druhá třetina

Vstup do druhé třetiny se vydařil lépe hostím z Liberce. Hned v její první minutě se totiž síť za zády Pince rozvlnila podruhé. Celou akci svým důrazem vymyslel Pavel Kašpařík, který za brankou domácích vybojoval puk a pak přihrál mezi kruhy zcela volnému Leoši Čermákovi, který nezaváhal a trefil zcela přesně roh branky – 0:2. Po druhé brance hostí mohli fandové, kteří si v neděli našli cestu do ČEZ Arény ve Vítkovicích, opět sledovat stejnou hru jaká byla k vidění v první třetině, tedy bezzubé útočné snahy domácích, dobrou obrannou hru hostí, na které si vylámali zuby postupně všichni útočníci Vítkovic. Změna přišla až v závěru druhé třetiny, když měli domácí hráči výhodu přesilové hry. Bleskový přechod středního pásma zaskočil hostující beky a Krenželok tváří v tvář Hniličkovi nedal šanci.

Třetí třetina

Ve třetí třetině byly opět aktivnějším celkem Vítkovice, které se snažily dohnat jednogólové manko. Liberec byl ale v obranné hře bezchybný a přesně věděl co má hrát, aby slavil tříbodový zisk. Své vedení dokonce mohl ještě zvýšit. V přesilové hře se v mezikruží ocitl zcela volný Jan Plodek a bez přípravy vypálil projektil na branku Pince, jeho střela sice síť rozvlnila, ke smůle hostí ale jen zboku branky domácího celku. Závěrečný tlak domácích hráčů už žádnou změnu skóre nepřinesl, ani hostující Nedorost už vedení nenavýšil, když netrefil z poloviny hřiště prázdnou branku.