Fantastický Pavel Čajan vynuloval Litvínov. Šestnáctce stačila k výhře jediná branka

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Důležité utkání kategorie U16 proti Litvínovu byl jednoznačně v režii obou brankářů, kteří se ve svých svatyních činili a předváděli jeden zákrok za druhým. Duel maskovaných mužů nakonec ovládl liberecký Pavel Čajan, jenž za svá záda nepustil jedinou střelu!

XVI. kolo, čtvrtek 01. března 2018

Branky a nahrávky: 3. Nezbeda (Gajda). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Sýkora. Vyloučení: 3:7, navíc Kollert (LIB) nesp. chování a Limanovský (LIT) nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 43:14. Průběh utkání: 1:0.

Čajan – Kovář, Hampl, Hladík, Moc, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda

HC VERVA Litvínov

Zelenka – Minařík, Hocelík, Kroupa, Jonák, Miškovič, Vlášek – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Pačan, Slavík, Kudrhalt, Kočárek, Fišer, Šikl

Vstup do utkání se mnohem lépe povedl domácímu celku. Už ve třetí minutě totiž Petr Gajda přihrál Lukáši Nezbedovi, který povedenou ranou zpoza obránce otevřel skóre - 1:0. Litvínovští mohli vzápětí vyrovnat v přesilové hře, přečíslení dva na nikoho ovšem skvělým zákrokem zlikvidoval Pavel Čajan. Následně si početní výhodu vyzkoušeli i Liberečtí a málem navýšili svůj náskok. Jakub Šedivý ale z bezprostřední blízkosti zamířil pouze do tyče!

V úvodu prostředního dějství hráli domácí v pěti proti třem a několikrát zakončovali do zcela odkryté klece. Brankář Ondřej Zelenka ovšem všechny šance Tygrů zázračně vychytal. O chvíli později se musel na druhé straně blýsknout Pavel Čajan, jenž zneškodnil samostatný únik Prokopa Limanovského. Hra se nadále přelévala za strany na stranu a příchozí fanoušci sledovali jednu příležitost za druhou. Oba gólmani se ovšem činili a po čtyřiceti minutách stále svítil na tabuli stav 1:0 pro Liberec.

Trenér Václav Kočí o šancích na začátku druhé třetiny:

"Soupeře jsme zatlačili a zavřeli ho v jeho obrnném pásmu. Možná jsme ale moc útočili, Litvínov se dostával do úniků. Naštěstí nám z nich nedali gól."

V závěrečné periodě pokračoval tým z Podkrušnohoří ve snaze vyrovnat, jenže se jim nedařilo prostřelit fantastického Pavla Čajana. Sám na bránu jel nejdříve Marek Slavík a na konci zápasu i Jaroslav Fišer, ani jeden z nich ale na strážce liberecké svatyně nevyzrál. V posledních třech minutách už si Liberečtí svůj hubený náskok v klidu pohlídali a soupeři nedovolili ani závěrečnou power-play. Svěřenci trenéra Richarda Loba tak zvítězili 1:0 a dotáhli se na Litvínov v tabulce nadstavbové skupiny A.

Václav Kočí
„Jsme rádi, že jsme získali tři body. Měli jsme ale hodně šancí a výsledek mohl být mnohem jednoznačnější. Litvínov nic nevzdával a po našich chybách hrozil z brejků. Nás ovšem podržel výborný Pavel Čajan.“

XVI. kolo, čtvrtek 01. března 2018

HC VERVA Litvínov