Fantazie! Šestnáctka zdolala suverénní Plzeň

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - To byla paráda! Tygří šestnáctka si v domácím prostředí vyšlápla na lídra soutěže. Po divoké první třetině se hra poněkud zklidnila a šelmy si obětavým výkonem dokráčely pro extrémně cenné tři body. Pro Plzeň to byla teprve třetí prohra v základní hrací době v letošním ročníku!

XV. kolo, sobota 24. února 2018

Branky a nahrávky: 17. Nezbeda (Gajda), 20. Strnad (Jiruš, Kovář), 26. Gajda (Jiruš, Hladík) – 10. Soukup (Jiříček, Kvasnička), 20. Kvasnička (TS). Rozhodčí: Vyštejn – Bosák, Serbus. Vyloučení: 6:7, navíc Slanina (PLZ) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:34. Diváci: 64. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Čajan – Kovář (A), Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Jiruš (A), Strnad (C), Nezbeda, Gajda, Měchura, Chmelař, Vodlan.

HC Škoda Plzeň

Čech – Páník, Hamšík (A), Pánek (C), Jiříček, De Sousa, Vajner, Hodinář, Malák – Kaiser, Slanina (A), Soukup, Hollar, Altrichter, Marcel, Václavík, Kuchárik, Kvasnička.

Tygři se svým favorizovaným soupeřem drželi již od začátku krok. Úvod utkání se nesl ve znamení plynulé hry s minimem přerušení. Děj se přenášel ze strany na stranu a diváci se rozhodně nenudili. Tygři měli k dispozici přesilovku a Jakubec z dorážky poslal puk pouze do Čecha. Západočeši se svojí příležitostí naložili lépe. Na kruh dostal nabito Dominik Soukup a našel mezírku v Čajanově postoji - 0:1.

Druhá polovina úvodní části byla doslova nabitá událostmi. Liberečtí se nejprve radovali z vyrovnání, když se po rychlé akci odrazil kotouč před branku k Lukáši Nezbedovi, jenž jej nasměroval za čáru - 1:1. Indiáni si ovšem vzali vedení zpět. Hladík poslal k zemi unikajícího Vlastimila Kvasničku a plzeňský forvard dostal možnost trestného střílení.

Brankář Čajan jeho střelu na vyrážečku odklonil do vzduchu a následně si ve zmatku sklepl padající kotouč do vlastní klece. Velice smolný moment pro domácího gólmana - 1:2. Také teď Tygři odpověděli! Šestnáct sekund před koncem první dvacetiminutovky vystřelil od modré čáry Kovář a po teči Jiruše dorazil puk do sítě pohotový Vojtěch Strnad - 2:2. Do kabin se tedy hráči odebrali za vyrovnaného stavu.

Do prostřední periody vstoupily šelmy aktivně. V oslabení to demonstroval Jiruš, kterému k úspěšnému blafáku nechybělo mnoho. Stejný hráč se ovšem o chvíli později přeci jen radoval. Nahození Hladíka tečoval Vojtěch Jiruš precizně mimo dosah Čecha a poslal Liberec do vedení - 3:2.

Domácí mladíci pokračovali v útočení a aktivní Jiruš mohl přidat další gól. Škoda pro Tygry, že individuální průnik nezakončil lépe. Postupem času začala více hrozit také Plzeň. V přesilovce pěti proti třem pálil za přesouvajícího se Čajana Hamšík a minul jen o pár centimetrů! Podobně velkou příležitost měl o chvíli později na hokejce také De Sousa, jenž zakončoval z podobné pozice. Skvěle se přesunul Čajan a betonem udržel svému týmu vedení!

Asistent trenéra Václav Kočí o obětavosti hráčů

"Víme o tom, kteří kluci takhle hrají. Proto je dáváme na oslabení a patří jim jenom chvála."

Hned z kraje třetí části mohl vstřelit uklidňující gól Nezbeda. Po krásné přímočaré akci se hnal vstříc Čechovi, leč mezírku mezi jeho betony nenalezl. Liberečtí hráli neuvěřitelně obětavě. Příkladem šel například kapitán Vojtěch Strnad, jenž skočil rovnou do dvojice ran Vajnera. Do té druhé se dokonce vrhl hlavou napřed!

Západočeši stupňovali tlak, modrobílí však výtečně bránili a pokud na branku přeci jen něco prošlo, spolehlivě zasáhl Čajan. V přesilovce mohl naopak pojistit vítězství dorážející William Pray. Byla škoda, že trefil pouze Čechův beton. Šelmy už soupeře do žádné větší šance nepustily a dovedly krásný zápas do vítězného konce. Podařilo se jim tak navázat na drtivé vítězství 13:2 ze souboje s Českými Budějovicemi.

Václav Kočí
„První třetina byla z naší strany trošičku slabší. Malinko nám chyběl pohyb a Plzeň nás přehrávala. Od druhé třetiny jsme už byli vyrovnaným a možná malinko lepším soupeřem a dali jsme třetí gól.“

Petr Vojan
„Začnu od konce. Škoda, že jsme při tom závěrečném tlaku nedali gól. Chybělo nám více střelby. Dneska rozhodl předbrankový prostor. My jsme byli nedůrazní před naší brankou. Liberec neměl moc střel, ale z tohoto prostoru nám dal tři góly, což dnes rozhodlo. Gratulujeme soupeři!“

XV. kolo, sobota 24. února 2018

HC Škoda Plzeň