Generálka na extraligu Bílým Tygrům vyšla!

Date of publication Author Vladimír Jícha, Jan Rachota

Bílí Tygři se na poslední generálku před závěrem základní části vydali do Plzně, kde dokázali zvítězit 1:3. Proti hráčům z města piva se Liberci tradičně daří a to obzvláště první útočné formaci Vaic - Podkonický - Šachl. A právě <b>Lubomír Vaic</b> zaznamenal vítěznou branku. Plzeň se naopak musela obejít bez většiny juniorů, kteří se vydali k důležitému zápasu opačným směrem do Liberce.

přát., čtvrtek 23. února 2006
1:3
(1:0, 0:1, 0:2.)

Branky a nahrávky: 6. Vítek (Kracík, Sakata) - 31. Hlavačka (Pletka), 53. Vaic (Podkonický), 60. Podkonický (Šachl). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Škoda Plzeň

Jež - Cartelli, Vobořil, Nedoma, Hučko, Jindřich - Padělek, Kracík, Tvrdoň - Vítek, Vorel, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Sakata.

Stejskal (Švajda) - Jiruš, J. Moravec, Derner, Richter, Hanzlík, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Víšek, St. Procházka - Klimenta, Vampola, Rozsíval.

1. třetina

V zápase spíše tréninkového tempa zahrozili jako první Tygři. Z levého kruhu vypálil Šachl a Jež si připsal první úspěšný zákrok. Za domácí kontroval ve 3. minutě Padělek, ale střela doprostřed branky neměla valnou šanci na úspěch. Se svou střelou od modré neuspěl ani o chvíli později Hlavačka, který svým projektilem trefil pouze plzeňského obránce Nedomu. Ten z nedobrovolné role brankáře neměl žádnou radost, hráčská vesta je přeci jenom méně odolná než brnění gólmanů. Pěknou přihrávkou se v šesté minutě blýskl domácí útočník Sakata, který vyslal do brejku Kracíka. Ten naservíroval puk z pravé strany Vítkovi, který otevřel skóre zápasu. Hrstku diváků poté roztleskal plzeňský brankář Jež efektním zákrokem lapačkou proti Podkonickému. Následně si oba týmy zahrály přesilovku, ale stálý tlak si při početní výhodě nevytvořily. Naopak ve 14. minutě mohl jít v oslabení do brejku plzeňský Šindel. Přihrávku ale dostal příliš pozdě a na brusle. Další velkou šanci měli domácí Vorel s Nedomou, kteří se dostali do přečíslení 2 na 1. V koncovce si ale nerozuměli a Nedoma se po Vorlově přihrávce ani nedostal ke střele. Třetina tak skončila za stavu 1:0 pro domácí.

2. třetina

Na začátku druhé třetiny byl již podruhé v zápase vyloučen domácí Kracík. V přesilovce byl velmi blízko gólu ex-plzeňský Hanzlík, ale Ježovy betony nepropálil. Plzeňský gólman si následně poradil i s dalšími střelami libereckých obránců od modré čáry. Hráči Lasselsbergeru se i tentokrát ubránili, ale v páté minutě fauloval Hučko. V oslabení se do brejku dostával Matějovský, ale nezkrotil puk. Přesto vybojoval alespoň faul Procházky a počet hráčů na ledě se srovnal. Na konci deváté minuty vytvořili domácí před Stejskalem závar a z velmi dobré pozice mezi kruhy střílel Vítek. Stejskal si ale povyjel a puk ukryl pod svým tělem. Na druhé straně měl podobnou příležitost Rataj. Také Jež však zakročil bezchybně. Poté ale se ale domácí opět dopustili prohřešku proti pravidlům a za hákování si šel odpykat trest Důras. a hosté dokázali početní výhody využít, když od modré vypálil Hlavačka. Liberec po vstřeleném gólu ožil, ale další výraznější šanci si nepřipravil. V čase 35:25 se opět vylučovalo a znovu to byl plzeňský hráč, kdo se provinil. Za nedovolené bránění šel pykat Jindřich. Hosté se ale tentokrát v početní výhodě neprosadili.

3. třetina

Hned v úvodu třetí třetiny mohli získat domácí vedení zpět. Na konci 42. minuty ujížděl sám na Stejskala Šindel, s bekhendovým blafákem ale na libereckého gólmana nevyzrál. Hra se poté odehrávala převážně ve středním pásmu a ani jeden z týmů se nedostal do vyložené šance. V 53. minutě vytvořili liberečtí hokejisté kolem Ježe dokonalý zmatek. Nahození Podkonického v 53. minutě zpoza brány vyrazil Jež přesně na hůl Vaice, který už neměl problém umístit puk do odkryté části branky. Dvě minuty před koncem se vhazovalo v obranné třetině Liberce a domácí měli šanci pokusit se o závěrečný tlak. Dopadlo to ale zcela opačně, závar kolem Ježovy branky vytvořili hosté. Minutu před koncem střílel po akci Podkonického do poloprázdné branky Vaic. Netrefil ale ideálně prudkou přihrávku a minul branku. Liberec se však třetího gólu přeci jenom dočkal, hned v zápětí totiž překonal Ježe Podkonický a zpečetil výsledek zápasu.