Gólová úroda v závěru, ani štěstí zhůry Litvínovu nepomohly. Napotřetí už prohrál

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Poslední přípravné utkání odehráno, teď už se bude bojovat jen naostro. Bílí Tygři poslední přípravu před startem extraligy zvládli, když v třetím přátelském zápase s Litvínovem konečně zvítězili. V duelu plném neobvyklých situací a kuriózních branek nakonec rozhodla gólová přetahovaná ve třetí třetině, kterou i díky náskoku zařízeném <b>Václavem Nedorostem</b> strhli na svou stranu Liberečtí.

přát., úterý 01. září 2009

Branky a nahrávky: 13. Nedorost (Moravec), 24. Špaček (Čakajík, Leinonen), 49. Nedorost (Hunkes, Špaček), 54. Rýgl (Ondřej), 57. Podkonický (Hunkes, Nedvěd) - 12. Kroupa (Hübl V., Trávníček), 47. Heinisch (Majdan, Jenáček), 51. Kubinčák (Gureň, Hübl V.), 55. Reichel (Majdan, Skuhrovec). Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. Diváci: 1321. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Leinonen - Čakajík, Rýgl, Hunkes, Derner, Jareš, Moravec, Holub, Kolmann - Podkonický, Nedvěd, Vantuch - Víšek, Kašpařík, Bartovič - Špaček, Nedorost, Dušek - Blatný, Plodek, Ondřej.

HC VERVA Litvínov

Franěk - Poživil, Kubát, Gureň, Kroupa, Švarný, Tůma, Punčochář, Skuhrovec - Černý, Reichel, Rindoš - Kubinčák, Hübl V., Trávníček - Jánský, Gerhát, Jenáček - Majdan, Heinisch, Bojer.

K poslední přípravě před ostrým startem sezony nastoupili Bílí Tygři mimo zraněných Klimenty a Haranta v kompletním složení, což se značně promítlo i do herního rozpoložení na v tomto roce naposledy nepolepené, čistě bílé ledové ploše.

Na rozdíl od předchozích přátelských duelů s Litvínovem se totiž domácí pevně chopili moci i kotouče a v prvních deseti minutách dovolili značně omlazenému mužstvu soupeře pouze několik výletů na útočnou polovinu.

Sami si naopak vytvořili menší kvantum příležitostí. Čakajík na čekané mezi kruhy pálil do Fraňkovy vyrážečky, Dušek před brankou selhal při zakončení. Liberečtí byli aktivnější a nebezpečnější i ve vlastním oslabení, co to však bylo platné proti nadpozemské síle hostů!

Zcela jistě víme, že Vlastimil Kroupa snad při druhé střele svého celku nastřelil břevno, další momenty vedoucí k první brance utkání jsou už ale obestřeny tajemstvím. Puk se ztratil naprosto všem zúčastněným z dohledu a až po několika desítkách sekund čárový sudí začal zápolit s brankovou síťkou, z níž jako by zručným kouzlem vytáhl kotouč – 0:1.

Zhruba půldruhého tisíce fanoušků hokeje za každého počasí se ovšem dočkalo odpovědi v libereckém podání skoro ihned. Uzdravený Václav Nedorost se vypletl z obležení černožlutých dresů, přistrčil Moravcovi a jeho ránu od modré nakonec dorazil do odkryté klece – 1:1.

I přes zlepšený výkon Reichlovy družiny v prostřední části se skóre přelilo na stranu Liberce. Heinischovo háčkování by sice možná stačilo na výrobu kvalitního svetru, proti betonově pevnému Leinonenovi však bylo bez šance. Neujaly se ani velmi povedené rány Jenáčka, když při závěrečné z nich vytáhl liberecký brankář famózně beton do dráhy puku.

Hokejová kuriozita se tak tentokrát urodila na opačné straně. Čakajík nahazoval do útočného pásma, Daniel Špaček špičkou hole prodloužil, aby zabránil zakázanému uvolnění, a zároveň nechtěně při této akci demonstroval, jakými všemi způsoby může v hokeji padnout branka. Kotouč po jeho zásahu totiž zamířil do brankoviště a nepopsatelně zapadl za Fraňkovu lapačku – 2:1.

Hostům se však ve třetím dějství podařilo překvapit Fina v liberecké bráně a dotáhnout soupeře. Snaživý Martin Heinisch se po několika slibných šancích konečně dočkal gólu, když po jeho ráně do Leinonenova betonu a následném odrazu mezi gólmanovy nohy dokončil kotouč své putování za brankovou čáru – 2:2.

Otevřenější a na pěkné momenty bohatější hokej než v předchozích dvou částech ale hned za dvě minuty opět přinesl vstřelenou branku. Do nových bílých bruslí obutý Václav Nedorost ve sprinterském klání přemohl Majdana, převzal příhru Špačka a bez kompromisu propálil Fraňka – 3:2.

Gólový jarmark úvodního utkání hraného v Tipsport areně však byl teprve na svém počátku. Třetí zásah Litvínova přidal úžasnou ranou do šibenice Vojtěch Kubinčák, a na jeho trefu tak znovu musel reagovat někdo z Libereckých – 3:3. Tentokrát se protagonistou důležitého momentu stal Martin Rýgl, jehož tvrdá střela od modré se od Fraňka dostala do sítě – 4:3.

Jenomže Bílí Tygři si dnes museli připadat jako v bermudském trojúhelníku, štěstí jim tedy rozhodně nepřálo. Robert Reichel zpoza brány centroval do modrého půlkruhu, kde si smolně srazil puk do vlastní brány Podkonický – 4:4.

Dovětek duelu však byl přeci jen příznivější pro domácí. Vzpomínaný nešťastník z poslední akce Andrej Podkonický se totiž postavil přesně tam, kam dopadl kotouč odražený od tyče, a snadno tak vsítil rozhodující trefu duelu.

První utkání sezony v Tipsport areně tedy dopadlo přesně na vlasec stejně jako loni. Litvínov si odvezl porážku 4:5.

přát., úterý 01. září 2009

HC VERVA Litvínov