Gólové hody v Boleslavi a devátá výhra k tomu! Tygři přetlačili Bruslaře 5:3

Date of publication Author Martina Válková

Liberec/Mladá Boleslav – Tygři jsou posledních osm kol rozjetí jako parní válec a nezastavili je ani Bruslaři z Mladé Boleslavi. Liberečtí ve vypjatém zápase soupeře nepustili ani jednou do vedení a náskok si ohlídali do samotného závěru. V něm trefou na 3:5 výsledek korigovala boleslavská posila Jakub Klepiš.

31. kolo, pondělí 28. prosince 2015
3:5
(1:3, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Musil (Hyka, Stříteský), 26. Urban (Bárta, Hyka), 56. Klepiš (Trončinský) – 5. Krenželok, 12. Jelínek (Vampola, Ševc), 17. Krenželok (Birner, Řepík), 23. Bulíř (Radivojevič), 31. Radivojevič (Mojžíš, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 10:10, navíc Holub (MBL) 10 minut osobní trest. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200 (vyprodáno). Střely na branku: .

BK Mladá Boleslav

Rittich (23. M. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Robar – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Bárta, Musil, Lenc – Ďurač, Hruška, Pabiška "C" – Kubica.

Lašák (Novotný) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk "C", Plutnar, Vitásek – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Špaček, Jonák, Stránský – Vlach.

Tygři od úvodních okamžiků potvrzovali roli favorita, když se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Ideální přihrávku ale Jelínek nezkrotil a vystřelil mimo tři tyče. O několik minut později už se ale liberečtí fanoušci, kterých do ŠKOENERGO Arény dorazilo požehnaně, mohli radovat.

Po buly využil nedůrazu boleslavského hráče Lukáš Krenželok a bekhendem poslal kotouč nad Rittichovo rameno. Domácí hokejisté působili v prvním dějství hodně nervózně, svůj díl na tom jistě neslo krajně nepříjemné napadání Severočechů.

Vedoucí celek tabulky dostal v polovině třetiny dlouhou výhodu dvou mužů na kluzišti a ukázal, v jaké pohodě se momentálně nachází. Kotouč sebral v rohu kluziště Vampola, nasměroval ho mezi kruhy na Petra Jelínka a ten zdánlivě jednoduše z první napnul síťku za Rittichem. V početní převaze, byť výrazně kratší, se následně prosadili i Bruslaři.

Prvotní ránu Pavla Musila ještě Lašák udržel před brankovou čárou, boleslavský útočník se ale probil k dorážce. Dvoubrankové vedení si Tygři vzali brzy zpět, když další nedisciplinovanost boleslavské defenzivy potrestal šikovnou tečí Lukáš Krenželok a zaznamenal svůj druhý přesný zásah večera.

Oba celky pokračovaly v nastoleném trendu i ve druhé třetině. Další faul domácího mužstva potrestal Michal Bulíř střelou z mezikruží. To už bylo příliš na Davida Ritticha, který přepustil své místo v domácí svatyni Martinu Růžičkovi.

O pár minut později vykřesal jiskřičku naděje na bodový zisk pohotovým sklepnutím Tomáš Urban, ale jen proto, aby ji v ponechané výhodě Branko Radivojevič skrytou ranou od modré čáry zadusil. Na obou stranách barikády se s postupujícím časem začalo výrazněji jiskřit. Napětí vyvrcholilo těsně před sirénou, kdy rozhodčí museli tresty zchladit hned čtyři horké hlavy najednou.

V závěrečném dějství utkání Liberec žádné velké drama nepovolil. Výjimečný hokejový okamžik přinesla kombinace Valského a Krenželoka, prvně jmenovaný ale puk za Růžičku dostat nedokázal. Kosmetickou tečku za utkáním napsal povedenou ranou z kruhu Jakub Klepiš, více už toho ale celek z města automobilů nestihl. Všechny tři body tak odváží lídr tabulky do Liberce.

Marian Jelínek
„ Sportovně musíme uznat, že soupeř byl lepší ve všech hokejových dovednostech. Nevyšel nám start do utkání, proti takovému soupeři nemůžete na začátku prohrávat o tři góly. Když už se nám povedlo snížit, Liberec nám znovu odskočil. Utkání bylo vypjaté a agresivní. Vyloučení bych nepovažoval vyloženě za chyby, soupeř si je vynutil. Jediné, které bych označil za vyloženě zbytečné, bylo to, které nás poslalo do dlouhého oslabení tří proti pěti. Následně jsme rychle dostali třetí branku a tam se utkání asi i zlomilo. “

„ Očekávali jsme těžké utkání, což se nám potvrdilo, přestože výsledek může působit jiným dojmem. Naštěstí jsme ovládli emoce, což se ukázalo být klíčovým prvkem společně s využíváním početních výhod. Domácí se v závěru ještě nadechli, gól na 3:5 byl nevítanou komplikací. Poslední minuty jsme ale hru kontrolovali a body nám podle mého patří po zásluze.“