Hattrick Bulíře i fantastické zákroky Schwarze, Tygři ovládli duel s Linköpingem

Liberec- Pěknou podívanou mohli vidět diváci, kteří v úterý zavítali do ochozů Home Credit Arény. Šelmy totiž v první třetině jednoznačně předčily švédský celek, přičemž nastřílely čtyři góly. Pohodlný náskok si až do závěrečného hvizdu ohlídaly, tudíž mají velmi dobrou výchozí pozici před odvetou. Velký podíl má na vysoké výhře Michal Bulíř, který už v patnácté minutě mohl oslavovat hattrick.

šestnáctifinále, úterý 22. září 2015
4:1
(4:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Bulíř (Derner, Vitásek), 7. Bulíř (Šimek), 15. Bulíř, 17. Řepík (Jonák) – 15. Junland (Little, Persson). Střely na bránu: 20:25. Vyloučení: 8:7 + Jan Výtisk (LIB) 10. min. nesp. chov. Využití: 1:0. Diváci: 1 993.

Schwarz – Šimek, Ševc, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar, Říha, Kajínek – Vampola, Birner, Řepík – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Jelínek, Krenželok, Stránský – Jonák, Lakatoš, Hrníčko.

Linköping HC

Hogberg (21. Rautio) – Junland, Rahimi, Hansson,Carlsson, Dahlstrom, Billins, Forstling – Tornqvist, Kolbrink Blomberg, Andersson – Karlsson, Gordon, Rakhshani – Gallo, Persson (C), Hardt – Lilja, Sorensen, Fogstorm – Little

Tygři vstoupili do utkání jako z říše snů, první trefu si totiž připsali již ve čtvrté minutě, Michal Bulíř chytře tečoval Dernerovo nahození a po zásluze otevřel gólový účet zajímavého zápasu, jak se později ukázalo, to však rozhodně nebylo od šikovného forwarda vše - 1:0. Jen o několik chvil později zamířil Michal Bulíř za záda Hogberga znovu, když dorážel přesně pod horní víko - 2:0.

Následně sice zmrazila liberecké příznivce povedená souhra Littla s Jonasem Junlandem, nicméně ne na dlouho - 2:1. Jelikož za dalších jedenáct vteřin Michal Bulíř vyzrál na obranu Linköpingsu potřetí, navíc to nebyl gól ledajaký, útočník oblékající trikot s číslem 88 předvedl pěknou kličku, kterou Hogberga poslal na opačnou stranu zařízení - 3:1.

Další tvrdý direkt navíc hostujícímu celku zasadil tři minuty před koncem úvodního dějství Michal Řepík, jenž se šikovně a trochu i se štěstím prosmýkl početní převahou hráčů v bílých dresech a našel ve výstroji strážce svatyně švédského týmu takzvanou "pátou díru" neboli vystřelil přesně mezi Hogbergovy betony, dříve než je maskovaný muž stihl sklapnout k sobě - 4:1.

Nicméně několik okamžiků po startu prostřední části přišly pro družinu Marka Schwarze krušné chvíle. Na trestnou lavici totiž zamířili ve stejném čase Jiří Říha a David Kajínek, ale již zmiňovaná opora Liberce dokázala všechny střelecké pokusy hostujícího celku eliminovat. A tak přišla řada opět na Severočechy, konkrétně Petra Jelínka, jenž mohl svoji dělovkou rozezvučet tribuny popáté, tentokráte se však do dráhy kotouči postavila spojnice tyčí.

Šelmy se rozhodně nenechaly uchlácholit vysokým vedením a neustále dobývaly Rautiovu svatyni, blízko ke gólu byl Radim Šimek, ten totiž nebezpečně dorážel z velké blízkosti, avšak švédský gólman dokázal pokus libereckého beka zachytit, a skóre se tedy neměnilo. A jelikož úspěchem neskončila ani šance Perssona v samotném závěru, mohou se Liberečtí radovat z důležité výhry 4:1, která znamená výborný start do dvojutkání.

K rozhodujícímu souboji nastoupí oba celky 6. října ve Švédsku. Střetnutí bude v Saab Aréně zahájeno s úderem devatenácté hodiny.